SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мобилен интернет

Re: Мобилен интернет

Добре, никой ли не се сеща че има и един основен параметър, а именно лаг-а, при моя лан доставчик е 4милисекунди, а на м-тел през юсб стика ми е 235... същата работа е и през виваком и глобул, и макском... направо откачаш докато зареждат страницата. Какви скорости, като човека няма да качва съдържание или да сваля, той иска да има бърз интернет, това става с малко забавяне на заявките..

Към питащия колега:

Намери ако е за месец от някой познат,да ти услужи, не се занимавай с глупости да сключващ договори за интернет който е боклук. Тия мобилните стават само ако си в голям град, иначе са за кофата или докато ти изтече договора за лизинг на устройството с което са ти го продали насила :)))
 
Re: Мобилен интернет

Благодаря на всички за отговорите. Просто нямам познат, който да ми услужи, а пък ми трябва след няколко дни, та няма и време да търся. Макс Телеком изглежда най-надеждно, но покритието им е супер смешно. Да бяха се кръстили Макс Софияком. Глобъл напълно ги отхвърлям, щом намаляват връзката от 128 на още по мизерна. Засега се спрях на Виваком договор за 1 година и 10 лв такса. Все някога през тая година пак ще ми се наложи нещо. Не е кой знае колко. Пакета от 40лв ще ми свърши много по-добра работа, но пък да плащам после цяла година не ми се струва добра идея. Свързах се с хора от региона в който отивам и имат добър Виваком обхват (а пък на Мтел направо супер, понеже имат антена наблизо). Та щом телефоните имат добър обхват, преполагам, че важи и за нета?
 
Re: Мобилен интернет

Аз си взех един Traffic Unlimited XS на Виваком. Всичко беше добре, обаче като ми се изчерпаха 500-те MB, ме закова не на 128 kbps, а на 64 kbps. На клетката на която се намирах нямах 3G, само EDGE/GPRS. Като се върнах в София, където има 3G, имах 128 kbps. Явно има нещо, което не се споменава в договора :)
 
Re: Мобилен интернет

Аз си взех един Traffic Unlimited XS на Виваком. Всичко беше добре, обаче като ми се изчерпаха 500-те MB, ме закова не на 128 kbps, а на 64 kbps. На клетката на която се намирах нямах 3G, само EDGE/GPRS. Като се върнах в София, където има 3G, имах 128 kbps. Явно има нещо, което не се споменава в договора :)
EDGE не може да поддържа такива скорости така или иначе. Вероятно има текст, че скоростта зависи от покрието.
 
Re: Мобилен интернет

Вижте какво, връщате се в зората на диското :)) ама това е, нямаме избор, всички оператори се хвалят, има нет, да така е, но какво е неговото качество? Въпроса е:

Толкова ли е нужен тоя нет, докато съм на почивка??? Аз почивам по дяволите, ако съм толкова добър,няма да ме бутне 2 седмици отсъствие от първа страница ,нали така?

Нали жена ти като си извадиш уиндоус мобайл телефона на плажа ще те накаже с безе*ие??? Защо го правите, като може да пиете 5 мохито на ден плюс 5 бири по 2L., и ако сте силни в сферата си, да се завърнете все едно сте били там винаги....
 
Re: Мобилен интернет

EDGE не може да поддържа такива скорости така или иначе. Вероятно има текст, че скоростта зависи от покрието.

Може. Едно време като нямаше шейпинг редовно вдигах над 200 kbps (килобита) само с EDGE :) http://en.wikipedia.org/wiki/Enhanced_Data_Rates_for_GSM_Evolution . Виж, ако клетката поддържа само GPRS, това е друго нещо.
 
Re: Мобилен интернет

Аз имам най-евтиния мобилен на Виваком от 5 лева с безплатен USB модем към него. За работа става. Страниците са малко бавни, а за YouTube и подобни трафични услуги просто не може да става и дума, но като цяло е много по-добре от нищо и на месец струва колкото кутия цигари.
 
Re: Мобилен интернет

Аз имам най-евтиния мобилен на Виваком от 5 лева с безплатен USB модем към него. За работа става. Страниците са малко бавни, а за YouTube и подобни трафични услуги просто не може да става и дума, но като цяло е много по-добре от нищо и на месец струва колкото кутия цигари.

Аз точно за него недоволствам, че като ми е изчерпан лимита и няма 3G покритие, ме шейпват на 64 килобита, а не на 128 както го рекламират. Като има 3G си е на 128 килобита. Като оставим това, съм доволен. Ти имаш ли наблюдения?
 
Re: Мобилен интернет

Нямам много наблюдения защото го имам само от месец и половина, но ако опитат да ми направят номер и ме пуснат на 64 кб ще им вдигна голям скандал. Когато няма 3G, но има добро покритие на обикновената мрежа трябва да има капацитет 256 кб. Това значи, че няма проблем да пускат 128 кб, където и да се намираш, доколкото знам.
 
Re: Мобилен интернет

Е, аз за 5 лева нямах по-големи очаквания, но 64-те килобита ми скриха топката :) Скандали няма да им вдигам понеже съм почти свързано лице, ама мога да си споделям наблюденията като потребител ;)
 
Re: Мобилен интернет

Някой с Виваком мобилен нет да сподели качество? В момента имат супер много изгодна оферта за 10ГБ на пълна скорост за 15 лв/мес с двугодишен договор. Искам преди да сложа главЪтЪ в торбЪтЪ да имам повече мнения.
 
Re: Мобилен интернет

Аз съм на виваком , но с по-калпав модем на хуавей. Важно е какъв модел ще избереш. Защото на по кофти места, примерно на Алкател моделчетата имат по-добра свързаност и скорост.

Нета им е добър, но значение има и самия модел на устройството което ще избереш
 
За: Мобилен интернет

За: Мобилен интернет

Offtopic: На Дебиан базираните дистрибуции и двата модела тръгват на принципа Plug And Play.... само информативно.
 
Re: Мобилен интернет

Хм, гледам двата УСБ модема алкателът поддържа до 7.2 Мб/с, а китаеца е до 21 Мб/сек. Това вече започва да ме раколебава.

Offtopic: На Дебиан базираните дистрибуции и двата модела тръгват на принципа Plug And Play.... само информативно.
На Федората на мтел тръгва с ръчна настройка. С плъг енд плей ми е тръгвал вивакомски, ама после не щеше :). Предполагам, че ръчно би трябвало да тръгнат всички.
 
Re: Мобилен интернет

Модема няма значение толко, мрежата е важна - 7.2 Мб/с е супер - стига да го има навсякъде (биди сигурен, че не е така, за 21 Мб/с е ясно :) ). С нокиа е72 на 3.5Г на 7.2 Мб/с спокойно си права 800 КБайт/с. Това в УК, в БГ е по-добра, мисля.
В тоя ред на мисли за кво ти е модем, ползвай си тела като вифи хотспот и си готов.
 
За: Мобилен интернет

За: Мобилен интернет

Аз ползвам такъв нет на Виваком за резерва и съм доволен. С Алкател съм и лови добре навсякъде.
 
Re: Мобилен интернет

В тоя ред на мисли за кво ти е модем, ползвай си тела като вифи хотспот и си готов.
Мислих го този вариант, но разликата е, че с дейта карта за 20 лв на месец ще получа 30 ГБ на пълна скорост, а при войс и дейта, дейтата е 1.5 ГБ са същата сума.
 

Горе