SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Моля за малко полезни идеи

diabolic.bg

The Old Wastelander
Наскоро направих един рнрвв форум, който има за цел да лови спамботове.
С тази цел форумът е абсолютно незащитен. Идеята е да се регистрират, а след това, аз ще изпращам данните им в една международна спам база на Stop Forum Spam. Моите лични защити проверяват в тази база, а освен това, тя се ползва от няколко хиляди човека по света, които чрез подходящи модове блокират ботовете, фигуриращи в базата.

Първо наслагах линкове по моите сайтове. След това направих карта на форума и я изпратих на Гугъл, а той съответно я сканира (вече има 2 страници в индекса). Пуснах линк и в подписа си в Stop Forum Spam, където имам няколкостотин поста и той излезе на всичките. И въпреки че минаха почти 10 дни, досега нито един спамбот не се е регнал.

Да слагам линкове по форуми си е равносилно на спам. Извинявам се, че го правя тук!
Форумът е Ботландия - страната на тъпите ботове. По обясними причини няма как да го популяризирам - не е за хора и няма да се пише в него. Има само една тема, в която да се бутат ботовете.

Моля дайте полезни идеи как да примамя ботовете към форума.
 
Последно редактирано:
Re: Моля за малко полезни идеи

1. Много лесно ще те налазят, само че скоро Г. ще го деиндексира дори линковете от ботоеете да не са активни

2. С тая подиректория покрай деиндексирането може да замине и главния домейн, така че препоръката ми е поне на поддомейн, ако държиш на домейна.
 
Re: Моля за малко полезни идеи

2. С тая подиректория покрай деиндексирането може да замине и главния домейн, така че препоръката ми е поне на поддомейн, ако държиш на домейна.
bgkulinar, тук нещо не мога да схвана мисълта ти. Какво ме съветваш да направя? Не виждам логика да се деиндексира стар домейн на 4 и кусур години заради поддиректорията. Имаш предвид да стане botland.wasteland-bg.com ли? Ако е така, това е лесно.

Благодаря на всички отзовали се! Утре ще пусна 2-3 линка в англоезични сайтове, пък ще чакам после.
 
Последно редактирано:
Re: Моля за малко полезни идеи

bgkulinar, тук нещо не мога да схвана мисълта ти. Какво ме съветваш да направя? Не виждам логика да се деиндексира стар домейн на 4 и кусур години заради поддиректорията. Имаш предвид да стане botland.wasteland-bg.com ли? Ако е така, това е лесно.

Благодаря на всички отзовали се! Утре ще пусна 2-3 линка в англоезични сайтове, пък ще чакам после.

Мисля че има предвид че заради големия спам, който ще ти се появи в скоро време в този форум, гугъл ще ти "намрази" домейна и ще го сметне за спамерски :).
Ако можеш направи по някакъв начин да се филтрират линковете или нещо такова. Те да си спамят, пък да не се показват линковете.
 
Re: Моля за малко полезни идеи

Преправих го да е на поддомейн, а не в поддиректория.
Смятам да изтривам моментално постовете, когато се появят - вземам данните на бота, пращам ги с едно инструментче написано за целта и изтривам поста, но може да помисля и за вариант да не се виждат линковете. Всъщност рнрвв май позволява да чакат одобрение на поста преди да се появи във форума, така че няма къде да мърдат. :)
 
Re: Моля за малко полезни идеи

Да, така ще е най-добре май :). Че гоогле индексира доста бързо форумите :). Особено като ще го спамят непрестанно.

Ако постът не е одобрен и не се вижда, няма какво да индексира. :)
Само в момента не го намирам откъде се прави, ама вече съм на 4 ракии. И утре е ден, дотогава няма да спамят.

Весела Нова година! :)
 
Re: Моля за малко полезни идеи

Честита Нова година на всички! Да сте живи и здрави и да ви преследват само успехи и пари!

Моля за помощ специялистите по редиректи с htaccess.

Инсталирах SMF с един мод, който автоматично изпраща спамботовете в базата данни, за която писах преди.
Използвам личен сървър, който е зад рутер. Имам създаден виртуален хост за сайта. За избегна риска, послушах съвета и пренасочих директорията botland към подомейн със същото име. Използвам следния код, поставен в директорията:
Код:
RewriteCond %{HTTP_HOST} !=botland.wasteland-bg.com
RewriteRule .* http://botland.wasteland-bg.com/$0 [L,R=301]
Някъде обаче се получава проблем. Често при опит за отваряне на сайта получавам грешка 500. Като опресня страницата 1-2 пъти (понякога 2-3) и сайтът се отваря. В лога на сървъра чета следното:
Код:
*** thor.onlinedirect.bg can't find 192.168.0.1: Non-existent domain

Моля, ако някой се сеща къде е проблемът, да ми отвори очите, защото от вчера се блъскам с него.

Струва ми се (без да съм сигурен), че когато се отваря от друго ІР, сайтът няма проблем. Току що опитах през 15 проксита. От всичките проби само един адрес ми даде това:
Код:
*** thor.onlinedirect.bg can't find 208.53.135.42: Server failed
и преди това има с един адрес на БТК
Код:
*** thor.onlinedirect.bg can't find 82.137.119.241: Non-existent domain
Дали пък не е някакъв проблем при доставчика ми? Ако трябва да им звъня и да ги тормозя?

Благодаря предварително за всички съвети!
 
Последно редактирано:
Re: Моля за малко полезни идеи

RewriteCond %{HTTP_HOST} !=botland.wasteland-bg.com

Равното НЕ Е вярно. Може да оставиш само

RewriteRule .* http://botland.wasteland-bg.com/$1 [L,R=301]

но така, както съм го написал.
 
Re: Моля за малко полезни идеи

RewriteCond %{HTTP_HOST} !=botland.wasteland-bg.com

Равното НЕ Е вярно. Може да оставиш само

RewriteRule .* http://botland.wasteland-bg.com/$1 [L,R=301]

но така, както съм го написал.

Благодаря за мнението. Опитах го, но не става. Получавам бяла страница с надпис
Код:
Moved Permanently

The document has moved here.
Може и да не е вярно равенството, не споря. Не разбирам 100% правилата на пренасочването. Взех го от един сайт по темата, но работи.
 
Re: Моля за малко полезни идеи

Намерих си проблема. Снощи сравнително късно добавих в регистрационния файл десетина реда код, които да снемат всички данни на регистриращия се бот и да ми изпращат имейл.
Да, но явно от умора не съм догледал и съм поставил една излишна точка и запетая.
След като я премахнах, вече няма проблем.
 

Горе