SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мотивирай се!

Re: Мотивирай се!

Време оно в Знание сила имаше огромен материал за руската космическа програма и конкретно как се обучавали космонавтите да спят по 45 минути на денонощие, като това можело да продължи максимум 40 дни.

Btw чини ми се, че алфа фазата не е сън - справка Силва Метод. Сън имаме само при тета и делта вълни, а в алфа може да се постигне или релакс или активиране на дясното полукълбо, като и двете са много далеч от здравословния сън.
 
Re: Мотивирай се!

Алфа фазата е тъй нареченият бърз сън познат ни още като дрямка. При него става бързо възстановяване на енергиите. По някаква причина явно тази фаза не е ОК за метода Силва, но аз лично постигам много добри резултати.

Но за нормалния човек трябва спане, иначе мозъка изключва :).
Ми тя таз релаксация за нормалните хора, Скуби. Аз си я ползвам, когато нямам време за сън.
 
Re: Мотивирай се!

Silent City - Dnes - YouTube - ДНЕС, защото утре е КЪСНО!

Друго нещо което наскоро четох (защото все отлагам за утре :p) : 200-те топ принципа на успеха

част от принципите:

1. Спи по-малко. Това е най-добрата инвестиция, която може да направи живота ти по-продуктивен. На повечето хора са достатъчни 6 часа, за да поддържат отлично здраве. В продължение на 21 дни опитвай да ставаш с 1 час по-рано и така ще си изработиш мощен навик. ПОМНИ качеството, а не количеството на съня е важно. И само си представи да имаш 30 часа повече месечно, за да се отдадеш на важни за теб неща.



2. Всяка сутрин отделяй по един час за занимания за личностно развитие. Медитирай, визуализирай деня си, чети вдъхновяващи текстове, за да се настроиш, слушай мотивиращи записи или чети стойностна литература. Използвай това време, за да настроиш и енергизираш деня си за един наистина ползотворен ден. Гледай изгрева поне веднъж седмично или излизай сред природата. Доброто започване на деня е чудесен начин за себеобновяване и лична ефективност.



3. Не позволявай нещата, които са най-важни за теб да остават последни в списъка. Всеки ден си задавай въпроса: “Това ли е най-добрият начин, по който мога да използвам времето и енергията си”. Управлението на времето е управление на живота, така че пази времето си внимателно.



4. Използвай метода на ластика, за да изчистиш ума си, така че да можеш да се фокусираш само върху добрата страна на нещата. Сложи ластика на китката си. Всеки път, когато негативна източваща енергията мисъл се появи в главата ти, изтрий я с дръпване на ластика. Със силата на навика, мозъкът ще асоциира болката с негативното мислене и скоро ще имаш силно позитивни мисли.



5. Винаги отговаряй на телефонните обаждания с ентусиазъм в гласа и покажи на обаждащия се, че цениш обаждането. Добрите маниери при говорене по телефона са съществени. За да придадеш важност се изправи прав. Това ще внуши увереност на гласа ти.

Още нещо - нещо което е малко оффтопик - но я превъртам тези дни и лично мен ме надъхва - Кристо feat. Лора Караджова - Оставам Тук (Official HD Video) - YouTube :)))
 
Последно редактирано:
Re: Мотивирай се!

Алфа фазата е тъй нареченият бърз сън познат ни още като дрямка. При него става бързо възстановяване на енергиите. По някаква причина явно тази фаза не е ОК за метода Силва, но аз лично постигам много добри резултати.

Ми тя таз релаксация за нормалните хора, Скуби. Аз си я ползвам, когато нямам време за сън.

Грешно съм разбрал тогава. Мислех, че е някакъв сложен процес за навлизане в дълбок сън. Не ги познавам фазите по име за това :).

@shredder
Първата песен не я знаех. Добра е.
 
За: Мотивирай се!

За: Мотивирай се!

Много хубава тема сте започнали. Ще споделя с вас моят любим мотивиращ клип за провала, успеха и мотивацията - Famous Failures - YouTube Много обичам финалните думи "If you have never failed, you' ve never lived".
 
Re: За: Мотивирай се!

Re: За: Мотивирай се!

Много хубава тема сте започнали. Ще споделя с вас моят любим мотивиращ клип за провала, успеха и мотивацията - Famous Failures - YouTube Много обичам финалните думи "If you have never failed, you' ve never lived".

Хах, Томас Едисон е бил тъп :D. Добро е. Жалко че първата и още един там не съм ги чувал.
 
За: Мотивирай се!

За: Мотивирай се!

Днес се сетих за още едни мотивиращи думи, изречени от Стив Джобс по повод неговото уволнение от Apple. Ще си позволя да го цитирам "Оказа се, че уволнението ми от Apple беше най-доброто нещо, което ми се е случвало. Тежестта на това да си успешен беше заменена с лекотата отново да си начинаещ".
 
За: Мотивирай се!

За: Мотивирай се!

Аз прочетох двете книжки на Майкъл Гладуел. Мног интересни неща има вътре. Особено Повратната точка е задължителен "морков".
 
За: Re: Мотивирай се!

За: Re: Мотивирай се!

Наистина ли, не съм го срещала, но все пак ти благодаря. Много ми харесва видеото, от време на време си го пускам :)
 
За: Мотивирай се!

За: Мотивирай се!

Ето един блог, който чета от известно време - Passive Income: The Smart Passive Income Blog

Действа ми доста мотивиращо, особено когато прочетох как е направил своята IM кариера. Има доста добри и интересни техники и съвети. Всеки месец споделя своите печалби, които са доста внушителни:) Вярвам, че ще ви подейства мотивиращо!
 
Re: Мотивирай се!

Мисля, че мястото на този пост е тук.
Днес съвсем случайно ми попадна един проект - уеб сайт – Coursera.org, предоставящ възможност за учене на най-различни по вид дисциплини в различни американски университети. Различните представени курсове са водени от преподаватели от самите университети.
Сайтът предоставя множество възможности за курсистите, а времето, което е нужно да отделите всяка седмица е не повече, най-вероятно, от няколко часа, за да сте в крак с учебния материал. Голяма част от курсовете предоставят сертификати при завършване, подписани от инструкторите.
Така че, вече можете да се сдобиете с някой „як“ сертификат, който ви обявява за гуру в дадена област.
Успех на всеки мераклия.
 
За: Re: Мотивирай се!

За: Re: Мотивирай се!

Мотивирвам се тогава когато някои ми каже : Не можеш да го направиш
Тогава си казвам " Стой да гледай не мога ли"
 
Re: Мотивирай се!

Най-хубавият ден - днешният.
Най-голямата спънка - страхът.
Най-лесното нещо - да се заблудиш.
Най-голямата грешка - да паднеш духом.
Коренът на всички злини - егоизмът.
Най-хубавото развлечение - работата.
Най-лошото поражение - отчаянието.
Най-добрите учители - децата.
Най-голямото щастие - да си полезен.
Най-красивият подарък - прошката.
Най-добрата защита - усмивката.
Най-доброто лекарство - оптимизмът.
Най-мощната сила - вярата.
Най-стимулиращия дар - надеждата.
Единствената реалност - любовта.
- Майка Тереза
 
Последно редактирано:
Re: Мотивирай се!

Positive Wallpaper 1920x1080
When I'm sad, I stop being sad and be awesome insted!
Like a boss :)

-------Превод за непосветените в изкуството на английския :)------
Когато се чувствам тъжен, спирам да се чувствам тъжен и вместо това започвам да се чувствам страхотно!
 

Горе