SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов ъпдейт?

Re: Нов ъпдейт?

Общо-взето говорих с 10-ина човека в САЩ. На всичките им сайтове, на които се ползва SAPE или блог мрежи (private или не) има рязък спад. Или 200 позиции надолу или 5-та страница.

В БГ лично аз не забелязвам нищо, но да чуя още мнения :)
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Очевидно става въпрос за нова версия на пингвина - защото за потънали и такива без никакви SAPE линкове.

От бг сайтовете имам един потънал по една ключова дума - без никакви лоши външни линкове, изглежда, защото прекалих с вътрешното линкване.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Промяна имаше в състезанието - сайтът на спонсора излезе на първа страница :).

Мани, ще вземе и да спечели :)
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Как няма да излезе? Даже се забави ;-)

Което доказва теорията за цитейшъна, дори и да няма линкове :)
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Което доказва теорията за цитейшъна, дори и да няма линкове :)

Нормално е, при толкова споменавания на домейна notebook.bg в тайтъла на началните страници и още повече в толкова теми на searchengines.bg :)
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

От вчера сутринта наблюдавам доста сериозни движеиня в Google.bg в най-конкурентните ниши (Търмъченето е за малко над 3500 търсения/ключови думи - само топ 10). Днес при второто засичане пак се виждат салса движения. Тук малко странни неща по първоначални наблюдения - брандове и авторитетни сайтове надолу, локални (сайтове, не листинги) нагоре. Търмъченето го правим през 2 ИП-та във Варна, 2 в София и 1 в Пловдив на всеки 24 часа.

В САЩ и Канада (следим около 500 търсения) - скандални движения в най-конкурентните ниши :) По първоначални наблюдения, брандове и познати имена в нишите или запазват позициите си, или са получили по-високи, докато по-малките играчи са избутани надолу. В над 30% от следените търсения има конверсия от органичен SERP към такъв с Local box...

Ще тресираме още 5 дни, преди да тръгнем да правим по-задълбочени анализи на ъпдейта.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Най-накрая от Goog са пуснали патентования Wave Powered Data Center. Поради силното вълнение в Атлантическия океан, резултатите са поразместени. След укротяването на бурята очакваме връщане към нормалното състояние.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Разработили са се, само дето ги мързи да си ъпдейтнат PageRank-а.

Аз вече забравих, че съществува подобно понятие.. Я го ъпдейтнат, я не. Най-много да го махнат в един момент
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Мани, ще вземе и да спечели :)
Само да не забравя да го запиша до неделята.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

От бг сайтовете имам един потънал по една ключова дума - без никакви лоши външни линкове, изглежда, защото прекалих с вътрешното линкване.

Сайта се върна, проблемът беше друг, имаше промени по структурата, явно няма връзка с Пингвин 4, или не знам точно как да го наречем.

Може би Митко Димитров ще даде по-достоверна информация дали има засегнати БГ сайтове извън орбитата на САПЕ-то.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Аз лично го усетих с мой англоезичен сайт на 3 септември от 1000 импресии на ден в SERP-а паднах на 30... И идея си нямам защо? Ако някой разбере нещо по въпроса да пише?
 
Re: Нов ъпдейт?

Ами аз забелязах че няколко блога в блогъра, които даже не са с качествено съдържание, преди време правеха по 0-1-2 посещения, а от 2 седмици се вдигнаха на по над 100 дневно.
А съдържанието е автоматично пренаписвано и блоговете са с по 4-5 статии :)
 
Re: Нов ъпдейт?

При мен имаше рязък спад от 50% на 4 септември и продължават да падат с всяка седмица... не знам от какво се получава, но четох из разни форуми, че има някакви промени в алгоритъма, защото много уебмастъри се оплакват от подобен спад от 50% а някои и до 80% спад... не знам на какво точно се дължи... не получавам сайта ми да е наказан или нещо от сорта, а от гугъл нищо не казват... сайта ми е KINOtab - Начало
 

Горе