SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов ъпдейт?

За: Re: Нов ъпдейт?

За: Re: Нов ъпдейт?

При мен имаше рязък спад от 50% на 4 септември и продължават да падат с всяка седмица... не знам от какво се получава, но четох из разни форуми, че има някакви промени в алгоритъма, защото много уебмастъри се оплакват от подобен спад от 50% а някои и до 80% спад... не знам на какво точно се дължи... не получавам сайта ми да е наказан или нещо от сорта, а от гугъл нищо не казват... сайта ми е KINOtab - Начало

Прави ми впечатление, че имаш много изтрити линкове, може от това да е - ако си получавал голям трафик от някой сайт, в който в последствие линка е изтрит.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Google полудя нещо, почнаха да раздават наказания за най-малкото нещо. Няколко човека с Eng сайтове са получили наказания за блог постове. Уникална статия с линк с точен анкор и хоп наказание. Дори са го дали за пример като Unnatural link.
 
Re: Нов ъпдейт?

Не, спадът е от гугъл - позициите ми паднаха драстично точно на 4-ти септември ей така от нищото...не знам по каква причина, но не е от промяна на линкове или нещо такова.
28.07-03.09 - 3,040 посещения от органични търсения
04.09-10.09 - 1,080... и спада продължава... като се има впредвид че и намаляха страниците обхождани на ден, позициите ми и сякаш се получи някаква деиндексация(голяма част от филмите спряха да излизат изобщо в търсенията) е много странно.... имам чувството, че съм наказан, само дето от гугъл нищо не казват наказан ли съм или не... да не са пуснали някоя нова гадина...
 
Последно редактирано:
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Да май има нов ъпдейт, бият яко по SAPE и частни мрежи, но и отделно за най-малките подозрителни линкове пак. Подлудяха ;)
 
За: Re: Нов ъпдейт?

За: Re: Нов ъпдейт?

Не, спадът е от гугъл - позициите ми паднаха драстично точно на 4-ти септември ей така от нищото...не знам по каква причина, но не е от промяна на линкове или нещо такова.
28.07-03.09 - 3,040 посещения от органични търсения
04.09-10.09 - 1,080... и спада продължава... като се има впредвид че и намаляха страниците обхождани на ден, позициите ми и сякаш се получи някаква деиндексация(голяма част от филмите спряха да излизат изобщо в търсенията) е много странно.... имам чувството, че съм наказан, само дето от гугъл нищо не казват наказан ли съм или не... да не са пуснали някоя нова гадина...

Със сигурност няма да ти кажат лично, че е наказан сайта, това са автоматични ъпдейти, Сапе-Пингвин - нов. Не мога да видя всичките ти линкове, над 5000 са, но сигурно има подозрителни, сайтуайд, от сайдбарове, от нетематични сайтове, от футър...? Ти знаеш по-добре.

Дублирано съдържание има ли на сайта?
 
За: Re: Нов ъпдейт?

За: Re: Нов ъпдейт?

Не мога да видя всичките ти линкове, над 5000 са, но сигурно има подозрителни, сайтуайд, от сайдбарове, от нетематични сайтове

И какво ако има такива линкове? Повечето топ сайтове в различните ниши се крепят именно на сайтуайд - поне 40% от линковете. За тематика няма да коментирам, защото положението е скандално, на google в момента явно не му пука тематиката на линка, а авторитета.
 
Re: За: Re: Нов ъпдейт?

Re: За: Re: Нов ъпдейт?

Със сигурност няма да ти кажат лично, че е наказан сайта, това са автоматични ъпдейти, Сапе-Пингвин - нов. Не мога да видя всичките ти линкове, над 5000 са, но сигурно има подозрителни, сайтуайд, от сайдбарове, от нетематични сайтове, от футър...? Ти знаеш по-добре.

Дублирано съдържание има ли на сайта?

Дублирано има.. но то е от край време и при мойта база данни е трудно да няма.. има филми с еднакви имена и такива работи... но като цяло не е толкова зле положението с дублирано съдържание... а иначе връзките какво да ги направя... използвах disavow tool-a и премахнах лошите връзки(някои ги прие, други не ги приема чичо гугъл и си ми остават като линкове)
и пак казвам промени по сайта не съм правил покрай заветния 4-ти септември, но позициите ми спаднаха страшно рязко(в началото на март пак бяха спаднали на половина и сега пак ме удариха)... започвам да се усещам като нарочен ;д
 
Re: За: Re: Нов ъпдейт?

Re: За: Re: Нов ъпдейт?

Със сигурност няма да ти кажат лично, че е наказан сайта, това са автоматични ъпдейти, Сапе-Пингвин - нов. Не мога да видя всичките ти линкове, над 5000 са, но сигурно има подозрителни, сайтуайд, от сайдбарове, от нетематични сайтове, от футър...? Ти знаеш по-добре.

Дублирано съдържание има ли на сайта?

Напротив, на всички, с които съм говорил в WMT им пращат съобщение за ненатурални линкове.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Аз нямам не натурални линкове и пак съм ударен...Не съм правил линк билдинг ..., което ме навява на мисълта за съдържанието, но все още не мога да разбера...
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Нямам ръчни наказания в уеб мастър тулс-а. А за каква баракуда казваш?
 
За: Re: За: Re: Нов ъпдейт?

За: Re: За: Re: Нов ъпдейт?

Напротив, на всички, с които съм говорил в WMT им пращат съобщение за ненатурални линкове.

При пингвина мисля че няма такива съобщения, поне не съм чувал някой да е получил, а и този ъпдейт е изглежда по-странен, въпроса е да разберем на човека защо му е ударен сайта, възможно е и двата фактора да са дали отражение - дублираното съдържание и линкове, които за Гугъл изглеждат подозрителни.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

А какво ще кажете за 12-то място по средно конкурентна дума с над 2000 търсения и за една нощ 1 място и седи така вече седмица. Нищо вече не е нормално както преди :D.
 
За: Нов ъпдейт?

За: Нов ъпдейт?

Това твой сайт ли е или на конкуренцията :)

Колко процента са линковете с гол линк и колко с точен анкор?

А какво ще кажете за 12-то място по средно конкурентна дума с над 2000 търсения и за една нощ 1 място и седи така вече седмица. Нищо вече не е нормално както преди :D.
 

Горе