SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Организираме SEO състезание

Re: Организираме SEO състезание

Щом няма ограничения за нищо, защо да оптимизираме за гоогле.бг, а не за гоогле.ком и ключовата дума да е на латиница.
 
Re: Организираме SEO състезание

ми защото състезанието се провежда в България ... малка причина ли ти е ?
Мисля, че трябва да поддържаме идентичността си, пък и работим за БГ фирми със сайтове на български....
 
Re: Организираме SEO състезание

Някои работим и за сайтове на ингелизки, нищо че са си наши.

БТВ, какво стана със запитването ми за енкоднатото УРЛ?
 
Re: Организираме SEO състезание

Светослав Гърков каза:
...защо да оптимизираме за гоогле.бг, а не за гоогле.ком и ключовата дума да е на латиница.
Аз съм за дейта център с указване на езика, ама всъщност ми е все тая.
 
Re: Организираме SEO състезание

Мисля , че за всички трябва да имаме еднакъв старт ... а не някой с домейн от коя година , еди какви си доходи и покупка на линкове :'(
 
Re: Организираме SEO състезание

AmebaBot,
т.е. да забраним линковете, да се раздаде по един събдомейн на нов домейн и да тестваме кой-колко повече пъти може да напише ключовата дума?
 
Re: Организираме SEO състезание

пичове какво го мислите ... ясно е че и да паднем и да бием пак ... :friday:, така че голяма работа. И аз няма да участвам с никакви пари (дори незнам дали за домейн ще имам), няма да имам пари за платена реклама, от 1 месец ЧЕТА (не разбирам, чета за сео) ама ще се метна... повече от ясно е, че няма да спечеля но какво от това ? Квото ги мислите тези правила ще кажете че за милиарди играем ...

Рок он :buttrock: всички и тва е :icon_thum
 
Re: Организираме SEO състезание

Атанас Янев каза:
AmebaBot,
т.е. да забраним линковете, да се раздаде по един събдомейн на нов домейн и да тестваме кой-колко повече пъти може да напише ключовата дума?
Не съм казвал да се забраняват линковете , а да се забрани покупката на такива ... защото това зависи изцяло от финансовото ти състояние , което не е много честно спрямо другите , които нямат такива пари за влагане ... така мисля аз ... все пак говорим за конкурс за умения , нали ? :friday:
 
Re: Организираме SEO състезание

Мисля да спечеля това състезание и после да ходим да изпием и изядем парите :)

Не се стягайте, всеки ще може да си покаже уменията. За мен ще е по-ценно ако всеки си води дневник как е постигнал резултатите. Аз поне мисля да водя такъв дневник, защото ще е полезен на хората, които посещават сайта ми с цел да научат как да направят сайт, който носи пари :)

А иначе е ясно, че успехът е сбор от уникални умения, шанс и работа :)

Много хубав и слънчев ден на всички!

ПП само 4 дни до морето остават :icon_thum

Руми
 
Re: Организираме SEO състезание

общо взето работата ми заприличва на MLM - там всички имали еднакъв старт.
на същия принцип - blogspot.com май е по стар ot wordpress.com и имат различен PR
така че ако участвате със сайт на blogspot/wordpress пак няма да има в равен старт

най равен би бил старта - ако се пусне нов домейн и се раздадат subdomains на всеки участник

Вие искате ли да е така ?

На мен ми се струва изчанчено, но ако искате равен старт това е най-добрия вариант (особено за спонсорите :p )
 
Re: Организираме SEO състезание

Oggin,

при условията, които искаш не бих участвала, защото:

- самоцелно участие в състезание е абсолютно безсмислено, т.е. не бих участвала само, за да спечеля.

- ако ще правя нещо искам да е на мой домейн (нов, стар - без начение), защото искам да го развивам след това. Вече съм измислила начин как да извлека полза от това състезание (независмо къде ще се класирам) с www.internet-dohodi.com . Всъщност твоето предложение също може да се развива след състезанието, може да стане нещо като мястото дето българското СЕО показва какво може :) Може би не е лоша идеята ти все пак ;)

- важно е какво ще научиш от това състезание, защото ясно е че ще ползваш това, което знаеш до момента, но ще имаш възможност да споделиш с другите и заедно ще минем на следващо ниво.

- може би е хубаво да има условие - всеки, който участва в състезанието, след това да сподели какво е опитал (аз не вярвам в тайните и ако знам нещо бих го споделила с вас).

Ами тва е :)

Руми
 
Re: Организираме SEO състезание

Rumi, изчети пак внимателно какво ТОЧНО съм написал

Ако някъде видиш думата ИСКАШ / ИСКАМ - печелиш толкова колкото не можеш да изпиеш :)

Моят пост е реплика на последните лафове за равен старт - и определено аз не съм поддръжник на решението което съм описал като вариант.

Напротив - много бих се радвал ако състезателите - освен че участват и научат нещо ново, на всичкото отгоре спечелят и популярност за собствените си сайтове.

Да не забравяме че в момента просто се обсъждат идеи за правила и всеки казва мнението си - а идеята е да изберем най-доброто и да привлечем възможно най-голям брой участници и като количество и като качество .
 
Re: Организираме SEO състезание

oggin каза:
най равен би бил старта - ако се пусне нов домейн и се раздадат subdomains на всеки участник

Вие искате ли да е така ?

На мен ми се струва изчанчено, но ако искате равен старт това е най-добрия вариант (особено за спонсорите :p )

Равен старт в seo? Там не печели ли който има по-голяма пишка?
Ако има нов домейн, няма да участват супер много хора. Мен ми е все едно общо взето
 
Re: Организираме SEO състезание

Ако няма да е със собствен домейн, то тогава трябва да се забранят и блогър и уърдпрес блог хостовете. Моя домейн не е толкова силен че да даде летящ старт въпреки че се индексира всеки ден, а и както каза Руми и аз бих искал да го развивам след това - все пак ще хвърля сумати време а и съм достатъчно зает човек за да си пилея времето в игрички :)
 
Re: Организираме SEO състезание

имено затова идеята с равен старт просто няма как да се осъществи според мен
а и като си играйкаме с Google - не мисля че имаме равен старт за собствените си проекти
т.е. състезанието трябва да е с условия най-близки до реалните , а не с измислено създадени равни условия, които бързо стават много неравни след като някой си пусне връзки от собствените си силни сайтове :)
 
Re: Организираме SEO състезание

MasterBOOT каза:
аз имам един въпрос: допуска ли се участие нс SEO екип, съставен от 2ма и повече души ???

да

xligon каза:
nbsp, не разбрах - домейна трябва да е регистриран след 01.09.2007 или ... ::)

участвате с какъвто желаете домейн, поддомейн, страница...

peter каза:
nbsp каза:
2) печели този, който се класира първи с регистриран URL и може да докаже контрол върху страницата (URL) която е #1,
какво значи регистриран URL? безплатен хостинг може ли да се използва?
може да се учатва с безплатен хостинг

регистриран URL, е такъв с който сте се записали в състезанието 10 дни преди краят му.
за дефиниция съм ползвал URL защото:
http://some.domain/page1.htm
http://some.domain/page1.html
http://some-subdomain.domain.com/

са три различни неща.
за да се класирате трябва да излизате с точният URL, с който сте се регистрирали
и да докажете контрол върху него. т.е. ако ви баннат от безлаптен хостинг защото нарушавате правилата им - не печелите състезанието защото не можете да докажете контрол върху страницата с която се класирате. така че помислете много добре с кой URL ще се записвате и методите които ще ползвате за оптимизация

bgkulinar каза:
Понеже не се съмнявам, че ще има хора, дето ще ползват ключовата дума (фраза) в УРЛ, кое УРЛ ще важи за заявката: енкоднатото http://domain.com/ключовата-дума или реалното: http://domain.com/ключовата-дума ?

мисля че двете са еквивалентни, но второто ми изглежда по-добре защото то ще се вижда в търсачката
 
Re: Организираме SEO състезание

Ооо, запалих се да участвам и аз! :icon_thum
(Освен ако не реша, че имам много работа, не забравя или не ме домързи. Последното не бих си го признала- ще се оправдая с първите две ;D
 
Re: Организираме SEO състезание

dimcho каза:
(Освен ако не реша, че имам много работа, не забравя или не ме домързи. Последното не бих си го признала- ще се оправдая с първите две ;D

И аз така ;)
 

Горе