SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Отново за Пазара

Re: Отново за Пазара

Забраната за отговор ще отнеме възможността за публични търгове...

а какво пречи да има два пазара с различни правила?
 
Re: Отново за Пазара

Много ме кефят как всички се оплакват от правилата, обаче пак идват тук...

ЗАЩО? :) Сигурно защото има правила и нещата са регламентирани. Не знам, аз съм глупаво момче от село, не ги разбирам тия работи.

Марто, може би е по-добре да наказваш за по-дълго тези с повторни провинения. Примерно над 3 бана и да гризват дървото за 1 месец, след 3 бана за по 1 месец, бан за 6 месеца и така...

Иначе твърдо съм против ограничение за броя мнения. Редовно правя "бизнес" с потребители с по 4-5 мнения, а дори и с 0. Ако се ограничат мненията ще се случи следното: 1. Ще започне масов спам за натрупване на мнения точно от тези пускащи яко офтопик. 2. Тези, които са дошли само за да правят търговия ще се насочат към друго място за търговия. От всякъде ми се вижда lose-lose ситуация, ама ти си преценяш.

Твърдо съм против и за забрана за писане в темите... това не е сайт за обяви, а форум. Нали?


Мисля си че като най-готиния в целия форум мнението ми трябва да бъде взето под внимание, иначе ще се разплача :)
 
Re: Отново за Пазара

И аз не съм съгласен. Още повече да го махаш от 8те резултата. Свикнал съм да преглеждам темите първо там. Освен това ограничението за коментари е глупаво - не може да забраниш на някой да върши търговия, само защото няма нужният брой коментари.

Не забравяйте, че пазара предполага пазарене, така че теми с едно мнение само не са от полза на никой.
 
Re: Отново за Пазара

Примерно над 3 бана и да гризват дървото за 1 месец, след 3 бана за по 1 месец, бан за 6 месеца и така...

Кво, ще си играем на криеница ли? Малко са хората дето ще имам търпение да не са трети постоянен.

Колкото до ограничението за броя мнения, то не е активно. Но и това ще стане, ако няма подобрение.
 
Re: Отново за Пазара

Кво, ще си играем на криеница ли? Малко са хората дето ще имам търпение да не са трети постоянен.

Колкото до ограничението за броя мнения, то не е активно. Но и това ще стане, ако няма подобрение.

Еми значи на трети бан им слагаш постоянен и решаваме въпроса. Струва ми се справедливо.
Аз давах само пример с цифрите :)
 
Re: Отново за Пазара

Кво, ще си играем на криеница ли? Малко са хората дето ще имам търпение да не са трети постоянен.

Колкото до ограничението за броя мнения, то не е активно. Но и това ще стане, ако няма подобрение.

Все пак, наистина ти предлагам да помислиш за няколко "пазара" с различни правила, според спецификата. Търсене на решение "панацея" - с един "удар" да решиш всички проблеми е много често срещана грешка, което пък намаля приходите по най-различни косвени причинно-следствени връзки.
 
Re: Отново за Пазара

Все пак, наистина ти предлагам да помислиш за няколко "пазара" с различни правила, според спецификата. Търсене на решение "панацея" - с един "удар" да решиш всички проблеми е много често срещана грешка, което пък намаля приходите по най-различни косвени причинно-следствени връзки.

Глупости говориш... сети се малко
 
Re: Отново за Пазара

което пък намаля приходите по най-различни косвени причинно-следствени връзки.

@vha777

Ти на колко форума си бил редовен потребител?
А колко от тях не са български?
Правил ли си някога успешен форум, в която и да е ниша? Нямам предид импресии и трафик от Гугъл, а общество около този форум.

Любопитвам тъй като за пореден път говориш като врял и кипял, даваш съвети за монетизация и управление на форум. Та се чудя това от практически опит ли го вадиш или от лични разсъждения. Разбирам, че го правиш от приятелски чувства, но ще рискувам да се повторя. Не си мисли, че останалите трева пасем.
 
Re: Отново за Пазара

@vha777

Ти на колко форума си бил редовен потребител?
А колко от тях не са български?
Правил ли си някога успешен форум, в която и да е ниша? Нямам предид импресии и трафик от Гугъл, а общество около този форум.

Любопитвам тъй като за пореден път говориш като врял и кипял, даваш съвети за монетизация и управление на форум. Та се чудя това от практически опит ли го вадиш или от лични разсъждения. Разбирам, че го правиш от приятелски чувства, но ще рискувам да се повторя. Не си мисли, че останалите трева пасем.

Не съм правил успешен форум, ни по посещения, ни по общество. Съвета ми се базира на обучение, независимо от вида на бизнеса, грешките които се допускат в управлението му са едни и същи, защото решенията взимат хора. Повечето погрешни решения се взимат под влияние на емоциите. Няма разлика дали управляваш фирма или форум по този показател. Общо взето, почти всички грешки са типизирани в моделите за управление и може да се предскаже със задоволителна точност до какви последствия ще доведе типично управленско решение.

Тъй като наистина пиша това от приятелски чувства ще се опитам да бъда максимално конкретен и ясен. Типичен пример за горепосоченото е ситуацията при болшинството български фирми - битува виждането, че щом даден управител познава спецификата на даден бизнес, и има успешен такъв, то неговите решения са най-правилни. Разбира се тези успехи са постигнати по метода на пробите и грешките, като пробите са залагани емпирично. Такова поведение би било печелившо в дългосрочен план, ако и конкуренцията в даден сектор правеше точно същото и нищо друго. Само че и в мениджмънта и в бизнес администрацията, "пробите и грешките" са систематизирани, описани в теоретични модели, като е ползван опита(и грешките) на милиони фирми по цял свят. Ако съумееш да интерпретираш кое практическо решение на кое "входно въздействие" по модела отговаря, то ще можеш и да предсказваш какво ще се случи без да познаваш детайлната специфика. Моделите помагат и при решаване на обратната задача - какво трябва да се "направи" за да може резултата да е еди какъв си. Ползването на модели на управление от хора с опит води до много по-ефективно развитие на една фирма - минимизират се разходите, увеличават се приходите, печалбите растат, и такава фирма много по-лесно (и евтино) преразпределя пазарен дял, защото ползва изводи от "чужди грешки" наготово, докато "успешният" управител в примера е обречен да пробва и греши, което води до много по-бавно развитие.

Тъй като явно дразня, и с даването на безплатни икономически съвети, ще спра да се обаждам и по тази тема и ще се огранича само до пазар.
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Отново за Пазара

Не съм правил успешен форум, ни по посещения, ни по общество. Съвета ми се базира на обучение, независимо от вида на бизнеса, грешките които се допускат в управлението му са едни и същи, защото решенията взимат хора. Повечето погрешни решения се взимат под влияние на емоциите. Няма разлика дали управляваш фирма или форум по този показател. Общо взето, почти всички грешки са типизирани в моделите за управление и може да се предскаже със задоволителна точност до какви последствия ще доведе типично управленско решение.
И аз чисто от приятелски чувства ти казавам, че тук грешиш
Лесно можеш да набиеш канчето на някой, ако той е заплашен от уволнение. Хората обаче не възприемат точно по същият начин един бан.
 
Re: Отново за Пазара

vha777, написаното от теб може да е валидно за някой учебник по управление или сухата теория, но тръгнеш ли да се разправяш с потребители и психологията им - всичко се основава на опит, който си имал с управлението на сходни форуми или Интернет портали.
 
Re: Отново за Пазара

vha777, написаното от теб може да е валидно за някой учебник по управление

А, точно се чудех от къде ми е познато. ;)
vha777 някои хора тук отдавна не сме студенти.
 
Re: Отново за Пазара

Едно време един бивш клиент (собственик на таксиметрова компания) ми каза с таксиджийте, можеш да се разбереш единствено като им бръкнеш във джоба. Бръкни във джоба на спамерите:

Еднократно валидиране чрез CreditCard/PayPal/SMS (2-3 лева). При нарушение на правилата, валидирането отпада и трябва пак да се валидира акаунта.
Аз лично за да направя пусна офтопик няма да дам 2 лева, пък ако съм ги дал, това са си още 2 лева за тебе :)

На всичкото отгоре така и ще валидираш че системата работи, преди да направиш целия пазар месечно платен ;)
 
Re: Отново за Пазара

На всичкото отгоре така и ще валидираш че системата работи, преди да направиш целия пазар месечно платен ;)

Да, ако му желаех нещо лошо на собственика на форума и по-точно на самия форум като равитие и аз бих му дал такъв съвет. :cool:

"Божието слово" - "монетизирам" болезнено се е загнездило в съзнанието на някои хора ...

Извинявайте, че отново се включвам, но гледам че все още имам право ... ;)

пс: брилянтния бизнес нюх и гении на бакшишите ги знаем, само че не стават за тук, съгласете се :confused:
 
Re: Отново за Пазара

Да, ако му желаех нещо лошо на собственика на форума и по-точно на самия форум като равитие и аз бих му дал такъв съвет. :cool:

"Божието слово" - "монетизирам" болезнено се е загнездило в съзнанието на някои хора ...

Извинявайте, че отново се включвам, но гледам че все още имам право ... ;)

пс: брилянтния бизнес нюх и гении на бакшишите ги знаем, само че не стават за тук, съгласете се :confused:

Повярвай ми, има само 2 начина някой да се научи на нещо, единия е бой, втория е да му бръкнеш в джоба.

Към първия се привиква...
И все пак живеем в цивилизована държава, въпреки че си представих как Марто обикаля по доставчиците с бейзболна бухалка и списък с IP-та :D
 
Re: Отново за Пазара

Който се интересува от търгуване може да проверява самия Пазар или новите постове, където офертите все още излизат.

Админе, помилуй - може ли поне един rss фийд към пазара?
 
Re: Отново за Пазара

До момента не съм бил банван, за това е и въпроса ми:

Хората, които са банвани - разбират ли за какво са баннати? Може би е добра идея (ако не сте го направили вече) - при бан, или при изтриване на темата/коментара на даденият човек - да се изпраща едно писмо с шаблонен списък за причините за изтриването / банването.

Едит: По мои наблюдения правилата се четат чак когато ги нарушиш и когато някой ти подскаже че си ги нарушил :)

Едит2: Писмото може да е автоматик - няма смисъл някой да си играе да го праща ръчно :)
 
Последно редактирано:
Re: Отново за Пазара

Едно време един бивш клиент (собственик на таксиметрова компания) ми каза с таксиджийте, можеш да се разбереш единствено като им бръкнеш във джоба. Бръкни във джоба на спамерите:

Еднократно валидиране чрез CreditCard/PayPal/SMS (2-3 лева). При нарушение на правилата, валидирането отпада и трябва пак да се валидира акаунта.
Аз лично за да направя пусна офтопик няма да дам 2 лева, пък ако съм ги дал, това са си още 2 лева за тебе :)

На всичкото отгоре така и ще валидираш че системата работи, преди да направиш целия пазар месечно платен ;)

Ще си позволя да коментирам това, което си казал :)

Не че не обичам монетизирането, даже много. Обаче ще цитирам по спомен едно важно правило в бизнеса (предимно в онлайн бизнеса): Никога не очаквай една успешна безплатна услуга да остане успешна след като е вече платена!

В този ред на мисли е възможно да се добавят платени неща към услугата, но винаги основната безплатна част трябва да си остава безплатна.

Иначе не съм против това да плащат наказаните, но трябва всеки ненаказан да може да си ползва безплатно според мен.

Поздрави.
 

Горе