SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Плъгин SEO за wordpress

miraco

New member
Здравейте, някой може ли да ми каже този плъгин за СЕО дали върши работа за wordpress и как работи. Някой ако има личен опит моля да каже.http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack/
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз лично ползвам All in one за моите сайтове на wordpress и съм доволен.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз лично ползвам All in one за моите сайтове на wordpress и съм доволен.

Някъде четох че за този плъгин щяло да се спират ъпдейтите.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз ползвах доскоро и двата, но минах само на Платинум. По-удобен ми е.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз пък съм против SEO плъгините за Wordpress. За начинаещи са ок. Но, ако знаеш малко php е по-добре да работиш директно по темплейта.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз пък съм против SEO плъгините за Wordpress. За начинаещи са ок. Но, ако знаеш малко php е по-добре да работиш директно по темплейта.

Защо?!
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз пък съм против SEO плъгините за Wordpress. За начинаещи са ок. Но, ако знаеш малко php е по-добре да работиш директно по темплейта.

Напълно съм съгласен. Cloxy беше публикувал в блога си статия по този въпрос http://www.toshkov.info/seo-wordpress-themes/
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Напълно съм съгласен. Cloxy беше публикувал в блога си статия по този въпрос http://www.toshkov.info/seo-wordpress-themes/

Аз погледнах статия, даже си спомних, че и преди съм я чел, но общо взето единствено товаренето може да е евентуално някакъв проблем, другите неща ги приемам по-скоро като не чак толкова съществени.

Аз например не обичам да отделям много внимание на мета етикетите за ключови думи и описание, предпочитам те да се задават автоматично, затова ми помагат плъгините.

Автоматичното добавяне на каноничен адрес за всяка страница.

Възможности като index, noindex, follow или nofollow, noarchive, nosnippet, noodp, noydir meta tags и т.н.

За мен това си чисто пестене на време, е вярно аз и от php не вдявам, сигурно и затова си мисля така :).
 
Последно редактирано:
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз например не обичам да отделям много внимание на мета етикетите за ключови думи и описание, предпочитам те да се задават автоматично, затова ми помагат плъгините.

Така и не разбрах за какво помагат meta keywords и description, който дублира съдържанието?
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Така и не разбрах за какво помагат meta keywords и description, който дублира съдържанието?

Аз пък теб не разбрах какво ме питаш?!
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

С какво помагат за оптимизацията meta keywords и description, който се взима от съдържанието на страницат?
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

С нищо съществено, както би било и ако не се взимат автоматично от съдържанието!

По принцип първия абзац от текста е напълно достатъчен за описание на статия, ако се взима автоматично няма да си губиш времето да го публикуваш ръчно, и същевременно това което виждат хората в резултатите от гугъл ще е релативно на статията - страницата.

Аз не виждам ако си ги мислиш уникални - различни от текста, това с какво ще ти помогне!

По принцип тия етикети вече са си изпяли песента.
 
Последно редактирано:
Re: Плъгин SEO за wordpress

С нищо съществено, както би било и ако не се взимат автоматично от съдържанието!

По принцип първия абзац от текста е напълно достатъчен за описание на статия. Като се има в предвид, че това ще е и видимата част от текста на дадена статия-страница в резултатите от гугъл.

Аз не виждам ако си ги мислиш уникални - различни от текста, това с какво ще ти помогне!


Точно! Аз от години изобщо не слагам нито keywords, нито description. :p
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

от keywords може ефект да няма, но от description има.

Добре де, какъв е ефекта от description, който дублира съдържанието? Само не казвай CTR, защото текста в случая така или иначе го има на страницата.

Не знам каквъв друг ефект очакваш при положение, че meta description НЕ се индексрира от Гугъл?
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Наистина nbsp е прав - няма никакъв смисъл да се попълва description, ако ще е със същото съдържание.
Плъгинчето е добро за цялостна манипулация на title-то на сайта и описанието на сайта, което се показва в Гугъл, както и на формата на адресите на отделните постове...
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Добре де, какъв е ефекта от description, който дублира съдържанието? Само не казвай CTR, защото текста в случая така или иначе го има на страницата.

Не знам каквъв друг ефект очакваш при положение, че meta description НЕ се индексрира от Гугъл?

Не съм казал, че description трябва да дублира съдържание.

Освен това description СЕ индексира от Гугъл.

Всичко, което казвам, не си го бозя от пръстите. Тествал съм с и без description.
 

Горе