SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Плъгин SEO за wordpress

Re: Плъгин SEO за wordpress

Покажи ми индексиран description.

Каква е дефиницията за индексиран?
http://www.google.bg/search?&q=site:joomla-bg.com
<meta name="description" content="Джумла! - динамична система за създаване на портали, корпоративни сайтове и управление на съдържанието" />
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Кийуърдса няма значение за гугъл оптимизацията, самия Мат Кътс в прав текст си го каза, освен за спам за друго не се ползва като цяло и не играе роля при позиционирането.

Колкото до дескрипшъна, освен, че ако бъде счетен за подходящ се ползва за снипет също оказва влияние при позиционирането.

Малко е... Да... Все пак гугъл все повече набляга на качествените линкове при позиционирането и по-малко на самото съдържание, но го има.

Но да се върнем на темата за сео плъгините, често ползвам AIO тъй като ми спестява занимавката, но по-хубаво от персоналната настройка и оптимизация на темплейта няма... И един качествен кеш плъгин разбира се, за да бъде парсвана бързо, че гуглъо вече ще засича като с часовник за колко време ще му доставят сео спама... ;D
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Покажи ми индексиран description.

descriptionx.jpg


Всички страници освен, хоум пейдж, са с автоматично генериран description от плъгина
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Това показва, че description се ползва за снипет в SERP.

А тук се вижда, че НЕ е индексиран.

http://www.google.com/search?hl=en&...и,+ателиета+и+квартири+в+София"&aq=f&aqi=&oq=

http://www.seroundtable.com/archives/015452.html

Моля те прочети какво е СЕРП снипет, и ще видиш че description e част от тоя снипет.

Съответно може и да разбереш някой ден, че description се индексира от Гугъл.

Ако не се индексираше, Гугъл щеше да показва само "снипет" от съдържанието на сайта, в полето на "description". Или по-просто казано, Гугъл щеше да игнорира description-а.

А това, че със site:domain.com "текс от description" не се показват резултати е друг въпрос и той не оборва тезата, че "description не се индексира".

P.S.
snippet = фрагмент, отрязък
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Съответно може и да разбереш някой ден, че description се индексира от Гугъл.

Аз отдавна съм разбрал, че НЕ се индексира.
Ще опитам да го обясня по друг начин. Ако имаш една дума, която се среща единствено в description, няма начин твоят сайт да се появи по какъвто и да е начин при търсене по тази дума.

Ако желаеш, можеш да го провериш и експериментално, никак не е трудно. :)

Измисляш нова дума, слагаш я в description на някой бързоиндексиращ се сайт и проверяваш, кога този сайт ще излезе като резултат по търсене за тази дума. Обади ми се като се появи. ;)

До тогава моля ви, не разпространявайте слухове, че description влияе на позиционирането!

А това, че със site:domain.com "текс от description" не се показват резултати е друг въпрос и той не оборва тезата, че "description не се индексира".

Тук си абсолютно прав. Това е в подкрепа на тезата, че description НЕ се индексира.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

То Г индексира всичко, не бъркайте понятията.
То е ясно, че description и keywords не влияят за позиционирането
Но съм забелязъл, че текста от description се появява като снипет при СЕРП. Та, добре написан description може да повлияе за CTR. При липса на description бота си взима каквото сметне за добре и понякога не се справя както трябва. Доста има такива, например части от текста от навигацията: Начало | За Нас | ... итн.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Аз отдавна съм разбрал, че НЕ се индексира.
Ще опитам да го обясня по друг начин. Ако имаш една дума, която се среща единствено в description, няма начин твоят сайт да се появи по какъвто и да е начин при търсене по тази дума.

Ако желаеш, можеш да го провериш и експериментално, никак не е трудно. :)

Измисляш нова дума, слагаш я в description на някой бързоиндексиращ се сайт и проверяваш, кога този сайт ще излезе като резултат по търсене за тази дума. Обади ми се като се появи. ;)

До тогава моля ви, не разпространявайте слухове, че description влияе на позиционирането!

Тук си абсолютно прав. Това е в подкрепа на тезата, че description НЕ се индексира.

Колкото и да го обясняваш според твоето виждане, а аз по моето, ти ще продължаваш да си мислиш, че щом description не позиционира сам по себе си една страница, то той не се индексира от Гугъл като съдържание.

Разминаваме се в думата "индексиране".

Някой друг да си каже мнението
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Това, че го ползва за снипет, не значи, че е индексиран. За снипет се ползва и описание от Google директорията, но то не се индексира, като част от сайта.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Колеги... Прост въпрос...
Какво е дескрипшъна... В груб превод - "описание"...

Идеята на дескрипшъна не е да се индексира, а да опише съдържанието на дадена страница.

Ако дескрипшъна е релевантен, гугъл го ползва, ако ли не подбира от съдържанието онова което сметне за най-важно.

Идеята на дескрипшъна е не ключовите думи от него да се ползват за позициониране, а да засили тежеста на самото съдържание което описва като наблегне на най-важните ключови думи и съдържание.

Ако е сетнат коректен дескрипшън с основните ключови думи в страницата, това ще засили значението им по подобен начин както тайтъла описва страницата с тази разлика, че ключовите думи от дескрипшъна не участват в серпа.

Който се интересува повече по този въпрос може да прочете блога на Огнян, някъде специално беше коментирал видеото на Кътс където говореше за значението на мета таговете и по-конкретно дескрипшън тага. ;)

ПП. А да относно спора^ Индекс != Серп... ;D
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Колеги... Прост въпрос...
Какво е дескрипшъна... В груб превод - "описание"...

Идеята на дескрипшъна не е да се индексира, а да опише съдържанието на дадена страница.

Ако дескрипшъна е релевантен, гугъл го ползва, ако ли не подбира от съдържанието онова което сметне за най-важно.

Идеята на дескрипшъна е не ключовите думи от него да се ползват за позициониране, а да засили тежеста на самото съдържание което описва като наблегне на най-важните ключови думи и съдържание.

Ако е сетнат коректен дескрипшън с основните ключови думи в страницата, това ще засили значението им по подобен начин както тайтъла описва страницата с тази разлика, че ключовите думи от дескрипшъна не участват в серпа.

Който се интересува повече по този въпрос може да прочете блога на Огнян, някъде специално беше коментирал видеото на Кътс където говореше за значението на мета таговете и по-конкретно дескрипшън тага. ;)

ПП. А да относно спора^ Индекс != Серп... ;D
ОК де, някой да ползва с несъществуваща дума в метата (в силен сайт) и да видим това ще доведе ли до резултат при търсене за нея.

Редакция: Направо се включвам аз с думата корабоспасяваница (0 резултата в момента). Добавил съм я в мета описанието на Joomla-bg.com - ако след 4-5 дни излиза като резултат, значи все пак има значение. Ако ли не, отговора е ясен
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Докато правите SEO по Мат Кътс, ще сте няколко години назад с информацията. Widgetbait вече остаря като техника, тука още се бистрят мета тагове.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

ОК де, някой да ползва с несъществуваща дума в метата (в силен сайт) и да видим това ще доведе ли до резултат при търсене за нея.


Ако е сетнат коректен дескрипшън с основните ключови думи в страницата, това ще засили значението им по подобен начин както тайтъла описва страницата с тази разлика, че ключовите думи от дескрипшъна не участват в серпа.


ПП. А да относно спора^ Индекс != Серп... ;D

Ако на страницата имаш и едно изречение с нея, вероятно ще изкара резултат, в противен случай описваш нещо което не съществува за посетителя на сайта... ;)
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Ако на страницата имаш и едно изречение с нея, вероятно ще изкара резултат, в противен случай описваш нещо което не съществува за посетителя на сайта... ;)
Е индекса не е ли списъка с резултати?
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

То Г индексира всичко, не бъркайте понятията.
То е ясно, че description и keywords не влияят за позиционирането
Но съм забелязъл, че текста от description се появява като снипет при СЕРП. Та, добре написан description може да повлияе за CTR. При липса на description бота си взима каквото сметне за добре и понякога не се справя както трябва. Доста има такива, например части от текста от навигацията: Начало | За Нас | ... итн.

В общи линии за това става въпрос.
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

ОК де, някой да ползва с несъществуваща дума в метата (в силен сайт) и да видим това ще доведе ли до резултат при търсене за нея.

Редакция: Направо се включвам аз с думата корабоспасяваница (0 резултата в момента). Добавил съм я в мета описанието на Joomla-bg.com - ако след 4-5 дни излиза като резултат, значи все пак има значение. Ако ли не, отговора е ясен

Главната страница вече е преиндексирана и можете да видите думата в снипета.
http://www.google.com/search?q=site:joomla-bg.com

Обаче при търсене по думата, не можете да видите страницата.

http://www.google.bg/#hl=bg&source=hp&q=корабоспасяваница :eek: :p
 
Re: Плъгин SEO за wordpress

Както споменах и по-горе:
Ако на страницата имаш и едно изречение с нея, вероятно ще изкара резултат, в противен случай описваш нещо което не съществува за посетителя на сайта... ;)

Това да изкара резултат невидим за потребителя е против идеологията на гугъл. Дескрипшъна е описание, НЕ съдържание.

Иначе Иво, индекс и серп са две съвсем различни неща, това, че са размити понятията е друг въпрос. :>

Горната страница може да е индексирана от гугъла, но това не означава, че на момента, ще изкочи в серпа( Search Engine Results Page ).

Поне за момента това е така, въпреки, че се работи усилено в тая насока с кафеините и подобните изгъзици. ;D
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Плъгин SEO за wordpress

Както споменах по-горе, направих експеримент, като добавих ключова дума в мета описанието на добре индексиран сайт.
Краулера го е обходил, страницата е индексирана, но това не влияе на SERP в Google.
При търсене за думата Корабоспасяваница, единственият резултат, който излиза е тази тема тук.

Извод: Гугъл наистина не индексира мета описанията.
 

Горе