SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помощ икономисти !!!

PyramidSeo

New member
Колеги пуснаха ми доклад по дисциплина "Теория на парите и кредита" на тема "Парите: До колко са реални" . Според мен темата е ужасна поне до това което са ни говорили не виждам смисъл в нея или поне не я разбирам. Ако някой му хрумне нещо или има някакъв материал свързан с нея моля да ми помогне. Благодаря предварително.
 
Re: Помощ икономисти !!!

Мисли в следната насока: какво стои зад парите? :) С какво са обезпечени? В най-честия случай с нищо... освен със собствената си придадена стойност, че хората са готови да ти дават продулти и услуги в замяна на тях...

Аз ако бях на твое място цялата си тема бих я базирал на как е създаден и какво представлява федералния резерв в САЩ. Там можеш да пишеш толкова много, че само малко четене ти трябва. Ако те мързи, гледай оня филм Цайтгейст (но само в часта му за Фед), ще те захрани с идеи за писане ;)
 
Re: Помощ икономисти !!!

Подкрепям Иво. Парите струват точно толкова, колкото струват консумативите за отпечатването им. Другото е замазване на очите. Рано или късно сегашната парична система ще се срине.
Материали в нета за това бол, само желание да имаш да потърсиш.
 
Re: Помощ икономисти !!!

Благодаря, че ме насочихте просто самата конструкция на темата леко ме обърка, но сега вече ми идват идей. Ще изгледам и Цайтгейст от доста време му имам мерак на този филм ама все не ми стига времето да го изгледам е сега ще отделя.
 
Re: Помощ икономисти !!!

Рано или късно всяка система се "срива", тя просто се сменя по много причини.
Защо си мислиш, че тази е лоша, тя просто е такава.
А и цена е доста обширно понятие, не се изчерпва със стойността на покупко - продажбата.


Подкрепям Иво. Парите струват точно толкова, колкото струват консумативите за отпечатването им. Другото е замазване на очите. Рано или късно сегашната парична система ще се срине.
Материали в нета за това бол, само желание да имаш да потърсиш.
 
Re: Помощ икономисти !!!

Ако се бориш за висока оценка, (за какво ли), може да напишеш есето за парите през средновековието или древността. Възникването на първите кредини и застрахователни "институции" при отделните империи е страшно интересна тема. Изследването, как всяка империя самостоятелно е стигнала до извода за нуждата от обезпечение, и е правила това по различен начин, много помага за осмисляне на значението на парите. Сблъсъкът пък с явлението инфлация, дори и при златно обезпечение, е "златна мина" за теоретично есе.
 
Re: Помощ икономисти !!!

Изтегли си двете части на филма "Духът на времето". Там обясняват подробно за парите, предвиждат кризата, която вече е факт и общо взето научаваш много интересни факти за това как и кой управлява света.
 
Re: Помощ икономисти !!!

Можеш да се насочиш към емисионната дейност на БНБ, В техния сайт има нормативна уредба, далеч съм от мисълта, че имаш достатъчно време да изчетеш всичко, но виж как държавата гарантира стойността. Прочети за държавните ценни книжа и кога парите се обезценят - т.е. намалява покупателната способност - за инфлация и прочие, за външнотърговска задлъжнялост или вътрешнодържавна задлъжнялост.
 

Горе