SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Популяризиране на сайт в UK

glnd

New member
Здравейте

Някои има ли опит с популяризиране на сайт в UK?!

Ако може да ми даде някакви насоки как става работата там ....
 
За: Популяризиране на сайт в UK

За: Популяризиране на сайт в UK

1. Хостинг в УК
2. Домейн цо.ук
3. Бритиш инглиш граматика ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
4. Локал бизнес листинг с адрес и телефон в УК
5. Всико останало, което важи за СЕО.
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

Линкове от .co.uk сайтове помагат. Наскоро се убедих.
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

И аз така мисля, но проблема е, че почти няма такива сайтове със свободна регистрация... Не можах и да намеря сайтове от типа на dir.bg, gbg.bg в uk

по т.4. "Локал бизнес листинг с адрес и телефон в УК"

Засега не съм стигнал до ниво в което клиента ще се интересува от локален адрес и телефон. Не правя магазин или нещо подобно което да го изискват. Просто за момента искам хората да "чуят за сайта ми". Лошото е, че в UK това никак не е лесна задача... :(
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

проблема е, че почти няма такива сайтове със свободна регистрация...

Ами няма как, трябва да се инвестират малко пари за платени регистрации в авторитетни и качествени local директории. Заслужава си. Иначе напоследък гледам и в SAPE има доста добавени .co.uk сайтове, ама хайде да речем, че това не е толкова добра идея :)
 
За: Популяризиране на сайт в UK

За: Популяризиране на сайт в UK

bgkulinar е дал правилната рецепта.
Кажи на теб, какво ти е необходимо и в коя ниша е твоя сайт, за да преценя, дали мога да ти помогна...
 
Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Опитвам се да продавам храни с доставка онлайн....
 
За: Re: За: Популяризиране на сайт в UK

За: Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Опитвам се да продавам храни с доставка онлайн....

Тогава твоето място е ebay.co.uk и amazon.co.uk - всички големи и малки търговци имат виртуални магазини там или поне продават и от тези места.
За предпочитане е стоката да се намира в UK, защото не всички са търпеливи да чакат много...
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

Не се изразих точно. Аз реално не продавам продукти. Само представям продукти на афф партньори...
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

С т.1 и т.4 може да не се съглася. Успешно бутам проект хостван в БГ и без локал листинг, но много зависи от конкуренцията.
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

Някой може ли да сподели няколко UK сайта, където да регистрирам моя, и да му вдигна популярността ?!
 
За: Re: Популяризиране на сайт в UK

За: Re: Популяризиране на сайт в UK

С т.1 и т.4 може да не се съглася. Успешно бутам проект хостван в БГ и без локал листинг, но много зависи от конкуренцията.

Винаги е по-добре да е на английски хостинг! За точка 4 - също е много важно, защото в много ниши резултатите от google places доста често са преди нормалните резултати....
 
Re: Популяризиране на сайт в UK

Може и да е по-добре, просто казвах, че може да мине и без тези неща, особено за афф сайт не виждам полза от офис и адрес в УК.
А в България забелязвам и сайтове, които нямат адрес в сайта си и излизат преди гугъл плейсес, което показва, че всичко е възможно.
 
За: Re: Популяризиране на сайт в UK

За: Re: Популяризиране на сайт в UK

Може и да е по-добре, просто казвах, че може да мине и без тези неща, особено за афф сайт не виждам полза от офис и адрес в УК.
А в България забелязвам и сайтове, които нямат адрес в сайта си и излизат преди гугъл плейсес, което показва, че всичко е възможно.

Всичко може, зависи от нишата... За афилейт сайт наистина няма нужда.
 
Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Между другото, в опитите си за популяризация, попаднах на едни типове които "докарват реални посетители"

fiverr.com/corpstrat/customize-an-unstoppable-self-motivation-audio-program

Та ако някои случайно е гледал и се чуди дали да не се възползва от "офертата" по-добре да не се занимава с тях.
Реалните посетители се докарват като им се отварят popUp реклами, които всеки нормален човек затваря веднага, но брояча показва, че един реален посетител ти е дошъл на сайта ;) И такива ми ти работи...
Та докараха ми 1000 човека за статистиката, които седяха на сайта ми по малко от 10 сек....
 
Последно редактирано от модератор:
Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Между другото, в опитите си за популяризация, попаднах на едни типове които "докарват реални посетители"

fiverr.com/corpstrat/customize-an-unstoppable-self-motivation-audio-program

Та ако някои случайно е гледал и се чуди дали да не се възползва от "офертата" по-добре да не се занимава с тях.
Реалните посетители се докарват като им се отварят popUp реклами, които всеки нормален човек затваря веднага, но брояча показва, че един реален посетител ти е дошъл на сайта ;) И такива ми ти работи...
Та докараха ми 1000 човека за статистиката, които седяха на сайта ми по малко от 10 сек....

Така наистина само се вдига степента на отпадане, което е лош показател пред търсачките.
 
Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Re: За: Популяризиране на сайт в UK

Значи трябва да искам те да ми платят за пречинени щети, а не аз на тях :)
 
За: Re: Популяризиране на сайт в UK

За: Re: Популяризиране на сайт в UK

И аз така мисля, но проблема е, че почти няма такива сайтове със свободна регистрация... Не можах и да намеря сайтове от типа на dir.bg, gbg.bg в uk

Не си търсил както трябва... Ето ти списък с около 500 UK директории: web-directories.ws/Regional/Europe/UK/
 
За: Популяризиране на сайт в UK

За: Популяризиране на сайт в UK

Хубавото да има адрес в УК, е че Г. за някой области вкарва на 6-то и 7-мо място в СЕРП-а локални страници. Аз бутам два сайта който не се хостват в УК, и според мене няма значение. След като му зададеш в webmaster-a за къде е насочен сайта, според мене няма значение. Домейните са цо.ук де ;)
 

Горе