SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Предизборна Тема

Re: Предизборна Тема

Аз както и повечето хора, ше се радвам на някой дребни неща, хора в затвора, двореца във Враня да се върне на държавата. Е такива работи...

дам ББ ще оправдае очакванията на народа в това отношение със сигурност с изключение на двореца във Враня :cool:....даже вече работи по въпроса публично и "публично"
 
Последно редактирано:
Re: Предизборна Тема

Аз както и повечето хора, ше се радвам на някой дребни неща, хора в затвора, двореца във Враня да се върне на държавата. Е такива работи... ако може и царя някооий да му тегли патрона - най-добре

И като се върне двореца във Враня на държавата какво ще стане с него мислиш?

1. Заменка с някоя избушена къща в някое забравено село на някой близък до някой министър в някоя следващо управление.
2. Държавата ще го стопанисва така, че лека полека ще поеме по пътя на Кремиковци.
3. Наркомани ще го използват за кенеф и ще се боцкат там.
4. Ще го направят музей и ще могат да крадат от него разни неща както се случва по другите музеи из България (с изключение на националния).

Уж подкрепяш Костов пък не си разбрал, че държавата е лош стопанин по презюмция. И на държавния чиновник му е точно през оная работа какво става с нещо дето не е негово.
 
Re: Предизборна Тема

Абе, нали туркиа падна... това е важното... ББ обеща крути законодателни мерки срещу автобусите и двойното гласуване тук с български паспорти и в турция с техните си.... така че ако имаме късмет, турските намесници в БГ умряха за винаги...
 
Re: Предизборна Тема

иии, вие бая се задълбочихте...
аз като видях,че nikoladd е убеден в аргументите си (които аз уважавам) реших да спра спора, но вие доста сте напреднали.
Ще си позволя да ви дам съвет - не се карайте с познати и приятели за политика - доста съм страдал от моята дясна ориентация и дори по просто казано - ->1.ниски данъци -> 2. Яко бизнес ->3. Яко заплати ->4. Яки пенсии->5.Яко здравеопазване и т.н. яки неща в следствия на дясна политика. Ами не могат бабите - и най-лошото - понякога и внуците им (мои връстници) да го разберат.
Другата точка от съвета - всеки човек възприема действителността различно. Няма правилно и грешно....
Който иска повече за Костов - http://212.122.160.99/old/bg/oficial_docs/Reports/Report_Updates_2001/SG_OTCHET.htm и групата във facebook
http://www.facebook.com/profile.php...6857585#/pages/Ivan-Kostov/41466206654?ref=ts
 
Последно редактирано:
Re: Предизборна Тема

На Костов му трябваха не още 4 години, а още 40 год. да ги довърши тези реформи. На Царя му трябваха още 4-ри да ги довърши. Сега ще се надяваме ББ да ги довърши.

Реформите спряха след 2001-ва. И то умишлено. Къде има реформи? В здравеопазването? В образовнието? Или съдебната система? ? ? Не бъркай фиктивното затваряне на глави от предпресъединителния ни договор за ЕС с думичката "реформи" ;) Царя излезна най-големия капут. Неслучайно се спука. Реформите бяха по времето на Костов. От тогава се стои на едно място. Затова сме и на това дередже. Досега 1000 пъти трябваше да са завършени сума ти реформи и инфраструкторни проекти. 8 години България боледува. И който не го вижда, просто не иска да го види ;)
 
Последно редактирано:
Re: Предизборна Тема

Реформите спряха след 2001-ва. И то умишлено. Къде има реформи? В здравеопазването? В образовнието? Или съдебната система? ? ? Не бъркай фиктивното затваряне на глави от предпресъединителния ни договор за ЕС с думичката "реформи" ;) Царя излезна най-големия капут. Неслучайно се спука. Реформите бяха по времето на Костов. От тогава се стои на едно място. Затова сме и на това дередже. Досега 1000 пъти трябваше да са завършени сума ти реформи и инфраструкторни проекти. 8 години България боледува. И който не го вижда, просто не иска да го види ;)

И Ал. Божков, дето беше преговарящ с ЕС по времето на Костов беше по-добър от Миглена Кунева. Още малко и ще си повярваш.

Ако беше Милен Велчев да направи "врътката" с дълга сега нямаше да се притесняваме от кризата, щото щяхме да сме в перманентна такава.

В най-добрите времена на Царя за едно тримесечие влизаха 2 пъти повече чужди инвестиции отколкото за най-добрата година на Костов. Или 8 пъти повече годишно. Щото нямаше реформи.

Магистрала Тракия от Чирпан до Стара Загора и от Карнобат до Бургас - кой я построи?

Новия терминал на летището?

Авиокомпания Балкан - кой оправи бакиите - (жокер - Никито, ама не Кънчев, а Василев).

Верно, че образованието и здравеопазването не го пипаха много. Но сега Даниел Вълчев най-накрая въведе матурите. А съдебната система е една болна тема.

А здравеопазването Костов тъкмо го беше реформирал и не вървеше да се пипа отново. Тук там само променяха. Хората тъкмо бяха узрели да си избираш личен лекар. Сега като гледам още не са узрели да се вкарат няколко Здравни каси и да си избираш къде да имаш здравна застраховка или осигуровка.
 
Re: Предизборна Тема

В най-добрите времена на Царя за едно тримесечие влизаха 2 пъти повече чужди инвестиции отколкото за най-добрата година на Костов. Или 8 пъти повече годишно. Щото нямаше реформи..

Е, той си взе имотите които не са негови. Мен това ме дразни. Няма да споменавам блоковете, които се оказа, че не са били изискване на ЕУ... Смятай с колко е ощетил държавата...
 
Re: Предизборна Тема

Е, той си взе имотите които не са негови. Мен това ме дразни. Няма да споменавам блоковете, които се оказа, че не са били изискване на ЕУ... Смятай с колко е ощетил държавата...
Първо имотите на Царя все пак има някакво основание да си ги иска(не всичките) и като "щета" не стъпват и на малкия пръст на някой от министрите на Костов!

Второ блоковете(на АЕЦ-а) ги обеща Костов а не Царя, втория просто нямаше куража да се отметне. Хайде стига лирика на група "Бетонни Сини Глави" моля.
 
Re: Предизборна Тема

В най-добрите времена на Царя за едно тримесечие влизаха 2 пъти повече чужди инвестиции отколкото за най-добрата година на Костов. Или 8 пъти повече годишно. Щото нямаше реформи.

Влизаха защото имаше стабилна основа оставена. Нали не смяташ, че щяха да дойдат много инвеститори, ако бяхме останали при Жан и 3000 към 1 - лев/долар.
Магистрала Тракия от Чирпан до Стара Загора и от Карнобат до Бургас - кой я построи?
Повод за гордост ли е 100 км магистрала за 8 години, а сигурно трябва да добавим и 5 км. за магистрала Люлин.
Новия терминал на летището?
Новият терминал на два пъти му пада покрива. Вече повече от месец седи с пропаднал и изтърбушен покрив. Цялото летище е в полицейски ленти , за да минаваме само през една тънка лента, да не би нещо да ни падне на главата. Вътре непрекъснато слагат разни билбордове и други рекламни глупости, струващи хиляди лв, но си нямаме покрив.

Авиокомпания Балкан - кой оправи бакиите - (жокер - Никито, ама не Кънчев, а Василев).

Авиокомпания Балкан е все тая кой ще я вземе, защото не е печелившо предприятие.


Пожелавам успех на новия кабинет, дано изпълни тези обещания, които почнаха да валят всеки ден от ефира на медиите.
 
Последно редактирано:
Re: Предизборна Тема

Имотите не са на царя, а на царската институция. Предават се на всеки следващ монарх, но България няма такъв следователно имотите са на държавата.

Или може би всеки от наследниците на Кралица Виктория или друг английски монарх трябва да си поиска Бъкингамският дворец.

Колкото до инвестициите по времето на Костов - да, сигурно са малко. Да, по време на НДСВ и БСП сигурно са повече, но Костов постави основите и стабилизира държавата след разрухата, до коята беше доведена. При магистрали, терминали и т.н. инфраструктурни проекти положението е същото. Лесно е да градиш, когато имаш поставена основа.

Не се и съмнявам, че при Костов е имало злоупотреби. Но сравнени с тези при НДСВ и БСП са трохи. Фондацията на Костова я разнасяха с години за 200 000 долара. За сравнение само при пътният шеф имаше злоупотреби за над 100 000 000 лева. На по-високо ниво какво да говорим... Или милиардите бюджетен излишък, които се разределяха за няколко дни в краят на годината. Някой да е усетил, къде са отишли?

Колкото до Балкан и АЕЦ - и в двата случая сме действали под натиск от вън и който и друг да беше щеше да направи същото.
 
Re: Предизборна Тема

Създадох една бърза група във Facebook, "Искания към ГЕРБ". бих се радвал ако някой тук ми помага да я развия. Първата статия е изкане към ГЕРБ Ердинч Хаджиев да бъде арестуван незабавно. В дните преди изборите на 16ти той дарява 300 дка гори, на хотел Росица, който е частна собственост. Това е меко казано злоупотреба със служебно положение и национално предателство.
 
Re: Предизборна Тема

Влизаха защото имаше стабилна основа оставена. Нали не смяташ, че щяха да дойдат много инвеститори, ако бяхме останали при Жан и 3000 към 1 - лев/долар.

Повод за гордост ли е 100 км магистрала за 8 години, а сигурно трябва да добавим и 5 км. за магистрала Люлин.

Новият терминал на два пъти му пада покрива. Вече повече от месец седи с пропаднал и изтърбушен покрив. Цялото летище е в полицейски ленти , за да минаваме само през една тънка лента, да не би нещо да ни падне на главата. Вътре непрекъснато слагат разни билбордове и други рекламни глупости, струващи хиляди лв, но си нямаме покрив.



Авиокомпания Балкан е все тая кой ще я вземе, защото не е печелившо предприятие.


Пожелавам успех на новия кабинет, дано изпълни тези обещания, които почнаха да валят всеки ден от ефира на медиите.


Да съм казал нещо против Костов. БСП за 7 години 2 пъти фалира държавата. Първо Луканов обяви мораториум върху външния дълг още 89-90 год. И после при Жан Виденов знаете какво стана.

Костов нямаше избор. Имаше една държава със стари полуработещи предприятия голяма част от тях работеха на загуба даже. Той трябваше да продава, за да може да плаща заплати на държавните чиновници и пенсии. Той просто нямаше избор.

Отделно държава фалирала 2 пъти в рамките на 7 год. Нали разбирате как чуждите инвеститори се редяха на опашката да си купят по някое предприятие с 20 год. технология, което работи на загуба.

Не съм го отричал.


Но после виж управлението на Царя, а не на БСП. Просто следващите 4 год. Милен Велчев направи "врътките" с дълга. Покачиха ни кредитния рейтинг. Чужди инвестиции имаше доста. Царя продължи реформите. Изпозатвориха главите с ЕС. Влязохме в ЕС.

Просто на Костов и правителството такива им бяха възможностите. Те не можеха повече да направят. Муравей Радев - финансов министър, Ал. Божков по-известен като мистър 10%. Евгени Бакърджиев. Мимето - един министър на МВР (преди беше Бонев). И един Костов, който се учеше да управлява. Добре, че беше МФВ да им казва какво да правят. И те го правеха.

Като смяташ Костов за толкова велик, кажи ми защо не се съгласи да управлява с Царя, като Царя първо него покани. А остана в опозиция и разреши на ДПС да влезе във властта.

Сега вече друга песен пее - Ще подкрепим правителство, дори и да нямаме министри. Поумня - ама късно.

Просто на Костов такива му бяха възможностите.


И авиокомпания Балкан е частна вече. След като фалираха старата и направиха нова и след като потръгна новата я продадоха.

И на френското летище - Де Гол му падна веднъж покрива, ако нямаш нищо против.
 
Re: Предизборна Тема

bedio, дай адреса на групата.
и аз имам някакви искания, ама май никой няма да ни обърне внимание
А моето искане е много просто - да се задейства най-накрая тази правосъдна система, да почне да съди бързо и ефективно и най-вече справедливо.
 
Re: Предизборна Тема

казва се "Искания към ГЕРБ" ще я намериш веднага... за правосъдната система, писах за подарените 300 декара гори, от общинкси турчин, на частна фирма. Сега гърмят новините за това. Тоз за 20 години за злоупотреба със служебно положение трябва да иде !!!!!!!
 
Re: Предизборна Тема

Като смяташ Костов за толкова велик, кажи ми защо не се съгласи да управлява с Царя, като Царя първо него покани. А остана в опозиция и разреши на ДПС да влезе във властта.

Велик е силно казано, но мисля че направи много неща за България, които много хора не оценяват. Друг въпрос е, че имаше и около него корумпирани.

P.S. И аз да направя много за една държава и да дойде после някой изтърсак, доведен от мутрите - визирам Мултигруп, и аз няма да пожелая да управлявам с него. Може би е въпрос на чест, или просто на сърдене.
 
Re: Предизборна Тема

Велик е силно казано, но мисля че направи много неща за България, които много хора не оценяват. Друг въпрос е, че имаше и около него корумпирани.
Верно ли? Те мелниците из цяла България и химическия завод в Димитровград изобщо не са негови, да знаеш... те ония другите са крали, а той един честен човечеца, си стои и работи за България. Като Надежда, която не разбрала, че съпругът и придобил един малък паркинг на няколко етажа в София, ей така случайно... Това са примери за Костов, за които знам конкретно аз а колко още подставени лица има... Стегнете се малко, това са детинщини, което говорите.
 
Последно редактирано:
Re: Предизборна Тема

Мисля, че всички имат право. Истината е че 20 години ни крадоха здраво всички. Аз съм Костовист, но не мога да си кривя душата. Както каза един пич, ако сега и покрай Бойко почнат подобни скандали - събирам си парцалките и довиждане на тази държава.

В интерес на истината, Бат Бойко има голям шанс да влезне в историята като следващия Стамболов. Друг е въпроса дали ще му стиска... Само да не стане като с 800те дни на царя...
 
Последно редактирано:
Re: Предизборна Тема

...ако сега и покрай Бойко почнат подобни скандали - събирам си парцалките и довиждане на тази държава.
Стар си вече да се махаш:p, пък и с тази криза, не знам къде ще си намериш работа.
 
Re: Предизборна Тема

Стар си вече да се махаш:p, пък и с тази криза, не знам къде ще си намериш работа.

Хайде ся приказки :) ще си намеря .. Ентеуегентну момче съм
 

Горе