SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Препоръчвам хостинг

garnet

Banned
И аз да препоръчам хост. Ползвам ги и съм доволен.
всичко им е неограничено (без да съм чел малкия шрифт).За леки до средно тежки сайтове са доста добре. Имам по 20ГБ трафик и към 10 ГБ файлове и за сега са супер. От супорта им нямам оплаквания
ето накратко: цени от 2$/месец

Disk Space UNLIMITED*
Monthly Bandwidth UNLIMITED*
Free Domain Name
Free Sitebuilder
Host additional Domains UNLIMITED*
POP and IMAP Email UNLIMITED*
Email Forwarders UNLIMITED*
Email Autoresponder UNLIMITED*
Parked Domains UNLIMITED*
Subdomains UNLIMITED*
mySQL Databases UNLIMITED*
CGI-BIN
SSI (Server Side Includes)
Frontpage Extensions
Cpanel Control Panel
Webmail (Browser Based Email)
Log Files + Site Stats

1 Year $4.95/mo
2 Years $2.95/mo
3 Years (limited time) $1.99/mo
4 Years (limited time) $1.99/mo


http://www.webhostingpad.com/6005.html - афф линк ако имате желание.
 
Re: Препоръчвам хостинг

Може ли да дефинираш понятията "леки" и "средни" или и ти ще почнеш да развиваш лекции колко уникални на ден можело да се счита за лек сайт и колко за среден? :D
 
Re: Препоръчвам хостинг

Добре е хостинг компаниите да казват нещо от сорта - под заето ЦПУ и РАМ разбираме WP/Joomla/Drupal без никакви модификации от еди коя си версия с толкова и толкова уникални и импресии, за да могат уебмастърите да се ориентират. С уговорката, че всеи допълнителен плъгин/аддон би могъл да натовари системата. Би било добър бенчмарк.

Аз се занимавам лично с хостингите на моите сайтове вече повече от 5 години и още не мога да разбера изискванията. Добре че на най-важния ми хостинг ме търпят и не се интересувам от тези параметри.
 
Re: Препоръчвам хостинг

Чудех се колко ли време ще отнеме на antiBGkulinar да се намеси в темата. Ето ти проста математика, която напълно ще ти обърне представата за бенчмаркове или каквито там термини използваш.

Сайт с база данни от 200 МБ (от които 150 мб са логове за грешки, които някой дори не знае, че ги има) и некадърно направени индекси с 10 уникални посещения на ден, може да изхарчи много повече системни ресурси, отколкото сайт с 10 МБ база данни 1000000 уникални на ден и най-вече структурата на базата данни и нейните индекси са направени от кадърен програмист, който поне познава основите на MySQL. Това че твоите идеи за сайт се изчерпват с Joomla, Drupal, WordPress, PhpBB и всички останали CMShitz които можете замъкнете от Fantastico, не означава, че custom решенията трябва да се слагат под един общ знаменател с подобни глупости в нечий "Общи правила". Досега не съм попаднал на подобно уточнение.
 
Re: Препоръчвам хостинг

Малко си хиперболизирал този пример, но в описателната част имаш право :)
Всичко опира до O() за CPU, рам и IO да го обслужват... За малки брой посещения и обем данни тия неща не са особено важни, но от един момент нататък са единствените важни.

bgkulinar е прав обаче, че доставчиците злоупотребяват с рекламата и неявните критерии.
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчвам хостинг

Чудех се колко ли време ще отнеме на antiBGkulinar да се намеси в темата. Ето ти проста математика, която напълно ще ти обърне представата за бенчмаркове или каквито там термини използваш.

Сайт с база данни от 200 МБ (от които 150 мб са логове за грешки, които някой дори не знае, че ги има) и некадърно направени индекси с 10 уникални посещения на ден, може да изхарчи много повече системни ресурси, отколкото сайт с 10 МБ база данни 1000000 уникални на ден и най-вече структурата на базата данни и нейните индекси са направени от кадърен програмист, който поне познава основите на MySQL. Това че твоите идеи за сайт се изчерпват с Joomla, Drupal, WordPress, PhpBB и всички останали CMShitz които можете замъкнете от Fantastico, не означава, че custom решенията трябва да се слагат под един общ знаменател с подобни глупости в нечий "Общи правила". Досега не съм попаднал на подобно уточнение.

Само едно ме интересува, то е ясно, че в България Хостинг е относително понятие. ЗАЩО в хостинг пакетите не опоменавате нещата относно тези процесорни времена и другите ви измислени простотии?

П.П. Не визирам конкретна компания, а говоря общо и тъй, като явно си представител на хостинг компания.. ми е любопитно да го узная?
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчвам хостинг

Защото като ти кажат, че ти се полагат XXXсекунди на ден от тях ли ще купиш или от другия, който е премълчал този факт?!?
 
Re: Препоръчвам хостинг

Защото като ти кажат, че ти се полагат XXXсекунди на ден от тях ли ще купиш или от другия, който е премълчал този факт?!?

Горе-долу е така макар, че има компании, които нямат познанията да си го засечат това и за някои потребители, които знаят тази подробност ги ползват за хостинг. Друг е въпроса ,че според мен това трябва да бъде описано във всеки хостинг план и във всяка хостинг компания.
 
Re: Препоръчвам хостинг

Само едно ме интересува, то е ясно, че в България Хостинг е относително понятие. ЗАЩО в хостинг пакетите не опоменавате нещата относно тези процесорни времена и другите ви измислени простотии?

П.П. Не визирам конкретна компания, а говоря общо и тъй, като явно си представител на хостинг компания.. ми е любопитно да го узная?
hostbulgaria:
10.1. Общото използвано процесорно време, от един хостинг акаунт, в рамките на едно денонощие не трябва да надхвърля 40 процесорни минути. Времето е сума от cpu потреблението на php, mysql, cgi, cron и други процеси изпълнявани от всеки акаунт.
10.2. Общият брой изпълняващи се едновременно на сървъра потребителски процеси не трябва да надхвърля 20.
icn.bg

Лимити на пакети (максимално използване на ресурси):
Хостинг план
CPU% лимитApache requests MYSQL връзки Ултима плюс14.5 минути за 24 часа
50 едновременни30 едновремни Ултима Про плюс24.5 минути за 24 часа50 едновременни30 едновремни Икономичен
40.3 минути за 24 часа50 едновременни30 едновремни Бизнес
58.0 минути за 24 часа50 едновременни30 едновремни Стандартен80.0 минути за 24 часа50 едновременни30 едновремни Ексклузивен90.0 минути за 24 часа50 едновременни30 едновремни

не ми се гледа на другите ... като не можеш да четеш, не се оплаквай ...
 
Re: Препоръчвам хостинг

Добре, явно не ме разбраха. Специално за alex.atanasov и bgkulinar задавам въпроса така: Посочете ми един НЕбългарски хостинг доставчик, който на frontpage е посочил с голям червен надпис вместо UNLIMITED, CPU limited и който във формата за заявки е дал с какво процесорно време разполагате или пък специално за клинети като bgkulinar е нарисувал, начертал, изографисал картинки, графики, статистики за Joomla, Drupal и WordPress с и без Хипер -мега -гига квази seo меджик pack или други турбогугълизирани добавки. Питам общо и ми е интересно да узная.
Ние НЕ предлагаме неограничено дисково пространство, ние НЕ предлагаме неограничен брой хоствани домейни, ние НЕ предлагаме неограничен брой бази данни.
 
Re: Препоръчвам хостинг

Ето : http://www.fcolor.bg/hosting (# Свободна употреба на услугата, без скрити ограничения), а сега бъди така добър да ми отговориш на моя въпрос, а не по този начин. Най-малкото не е въспитано :)
 
Re: Препоръчвам хостинг

Ето : http://www.fcolor.bg/hosting (# Свободна употреба на услугата, без скрити ограничения), а сега бъди така добър да ми отговориш на моя въпрос, а не по този начин. Най-малкото не е въспитано :)
Или си на 10 години или си много глупав :D
Никъде не видях лимити на процесорно време и рам ...
 
Re: Препоръчвам хостинг

Или си на 10 години или си много глупав :D
Никъде не видях лимити на процесорно време и рам ...

Неадекватни постове не обичам да чета, поради факта, че са такива. Г-н Трол, с този мой линк, показвам, че е упоменато това с ограниченията, а те дори ги няма при тях, ама това си е тяхна политика. Дръж се възпитано и не с този груб тон, моля.
 
Re: Препоръчвам хостинг

Неадекватни постове не обичам да чета, поради факта, че са такива. Г-н Трол, с този мой линк, показвам, че е упоменато това с ограниченията, а те дори ги няма при тях, ама това си е тяхна политика. Дръж се възпитано и не с този груб тон, моля.
Молбата е отхвърлена. Трол си по-скоро ТИ, че даже и наивник а по-лошо, че ако не си наивен, значи си глупав :D
Всяка машина има някаква лимити - рам и процесор, които се разделят между стотици потребители ... ама какво ли ти обяснявам, едва ли можеш да схванеш :cool:
 
Re: Препоръчвам хостинг

Първо, ти си последния човек, който ще ми чете морал дали съм въЗпитан или не. И воторо компанията, която си цитирал има следната дефиниция: http://www.fcolor.bg/sla -

По-долу виждате примери, които включват, но не изчерпват, видовете съдържание и дейности забранени на сървърите на ФКолор ЕООД и в мрежата ни в класовете "Уеб Сайт Хостинг" (Shared Hosting) и "Reseller":

Прогами и приложения, които изискват голямо голичество процесорно време и ресурси

Чети, преди да пишеш, за предпочитане е и да мислиш, преди да отговориш.

P.S с горепосочения применр, не целя по никакъв начин да засегна колегите от fColor - напротив винаги съм срещал разбиране и съдействие от Божидар.
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчвам хостинг

@s1yf0x явно не си разбрал, какво написах по-горе. Написах, че е упоменато, а не скрито единствено в "Общите условия". Това дали имат ограничения или не, не е това, което ми беше мисълта, въобще темата се изкриви. Аз не споря дали трябва да има ограничения или не. Нормално е за хостинг от 2 лева да има ограничения, НО ДА СА НА ВИДНО МЯСТО.
 
Последно редактирано:

Горе