SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Приходите на Google

Re: Приходите на Google

Застраховки, заеми и ипотеки....все същия шит. Една финансова криза не беше достатъчна, а май се засилваме към нещо по-сериозно в негативен план.:cool:
 
Re: Приходите на Google

Малко оффтопик. Вие тенис на маса ли играете, аз имам skills, може да играем някой път :)

Мини през офиса да те тестваме, ако играеш на корт мини през офиса на Оги. ;)
 
Последно редактирано:
Re: Приходите на Google

Аз също мога да мина да изнеса няколко урока, да си предам материала. ;D
 
Re: Приходите на Google

Е, как бе?! Мнението ми се изрази точно с три букви - "шит".:D
 
Re: Приходите на Google

Иво, без да съм сигурен, но такива пари вероятно се дават за ЦПА, не за ЦПЦ.

И аз не съм сигурен как точно разпределят стойността, но за клик цената не е толкова висока. По мои наблюдения зависи от това дали сайта е нишов и колко е нишов, зависи и от тръста на адсенс акаунта през който се показва рекламата. За да се отчете стойността на толкова скъп клик има някаква процедура и при дневното приключване понякога стават изненади (тука има, тука нема). А и в такива ниши се минава през специален преглед за "полезност" на сайта, колкото по-специализиран, толкова по-добре.
 
Последно редактирано:
Re: Приходите на Google

Те са си написали, че става въпрос за "Top CPC".

Като цяло им вярвам на цифрите, рекламирал съм по думи с бид в сърча над 25 долара.
 
Re: Приходите на Google

И аз не съм сигурен как точно разпределят стойността, но за клик цената не е толкова висока.
Разпределението е ясно:
We pay our AdSense for search partners a 51% revenue share, worldwide, for the search ads that appear through their implementations.
По мои наблюдения зависи от това дали сайта е нишов и колко е нишов, зависи и от тръста на адсенс акаунта през който се показва рекламата. За да се отчете стойността на толкова скъп клик има някаква процедура и при дневното приключване понякога стават изненади (тука има, тука нема). А и в такива ниши се минава през специален преглед за "полезност" на сайта, колкото по-специализиран, толкова по-добре.
Траки, това са градски легенди. Контекстуалността + персонализацията + предпочитанията за показване на реклами са точно това, което определят какви реклами да се показват по сайтовете. Още, как си представяш милиарди акаунти да минават ръчен преглед? Ако имаш доказателства в обратната посока, с удоволствие бих ги чул.
 
Re: Приходите на Google

Кулинар, човек вижда толкова, колкото знае.

Не говоря какво ще се показва на сайтовете, а каква цена ще има. Най-скъпите реклами не се показват и не следват потребителите на всеки един сайт.
Доказателства нямам, също с удоволствие бих чул твоите за обратното.

p.s. колкото и индийци да се занимават с адсенс едва ли общо има над 2 милиона адсенс акаунта
 
Re: Приходите на Google

Най-скъпите реклами не се показват и не следват потребителите на всеки един сайт.
Доказателства нямам, също с удоволствие бих чул твоите за обратното.
Физически е невъзможно да опровергавам всеки слух. Когато твърдиш нещо, което не е обявено официално, следва ти да дадеш доказателства в подкрепа на твърдението си. След като сам казваш, че нямаш доказателства, това потвърждава думите ми, че тръстовостта на адсенс акаунтите и "Най-скъпите реклами не се показват и не следват потребителите на всеки един сайт" са само градски легенди.
 
Re: Приходите на Google

Доказателства нямам, също с удоволствие бих чул твоите за обратното.

Търгувам на Форекс пазарите, и рекламите на един куп брокери ме преследват като бял мерцедес...няма отърване, освен да се разлогна и да търся в инкогнито мод...

p.s. колкото и индийци да се занимават с адсенс едва ли общо има над 2 милиона адсенс акаунта

Това е от една от кампаниите, които управлявам:
Total - all automatic placements clicks:465,291 Impr. 215,208,951

Направени са в около 130 000 страници на близо 30 000 сайта в средноголяма европейска държава. Определено няма да се учудя ако има няколко милиона адсенс акаунта, с оглед на факта, че повечето мизерници имат по няколко акаунта, за да се пробват да точат парички:)
 
Re: Приходите на Google

Ето нещо, което може да даде отговори защо на различни хора се показват различни реклами, и защо цената на клик в даден сайт може да варира страшно много:

http://www.google.com/ads/preferenc...Ni-_NvkGeg8kI8Y0IxglKHFIR-mO35y9fIUAJEP&hl=en

Друг е въпросът колко масово се употребва това чудо:)
 

Горе