SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с адсенс статистиката.

pesho

New member
В google adsense имам два сайта (едни wordpress blog и един прост html сайт) Единия има две (една само линкове ) google adsense рекламки на страница, другия 3 до 5 (3 от тях са блокчета с линкове)
Според google analytics, в единият сайт имам 4 300 показвания на страници а в другия 5 200 за последните 30 дена. В google adsense обаче, този с 4300/страници и две рекламки има 40 000 импресии, а този с 5 200 и 3 до 5 рекламни елемента, има само 27 000 рекламни импресии (в подобни пропорции кликове cpc и т.н.). Проблемният сайт е wordpress blog като за рекламните там ползвам "Quick Adsense" плъгина. На какво може да се дължи тази разлика в рекламите импресии ?
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с адсенс статистиката.

В google adsense имам два сайта (едни wordpress blog и един прост html сайт) Единия има две (една само линкове ) google adsense рекламки на страница, другия 3 до 5 (3 от тях са блокчета с линкове)
Според google analytics, в единият сайт имам 4 300 показвания на страници а в другия 5 200 за последните 30 дена. В google adsense обаче, този с 4300/страници и две рекламки има 40 000 импресии, а този с 5 200 и 3 до 5 рекламни елемента, има само 27 000 рекламни импресии (в подобни пропорции кликове cpc и т.н.). Проблемният сайт е wordpress blog като за рекламните там ползвам "Quick Adsense" плъгина. На какво може да се дължи тази разлика в рекламите импресии ?
Може да не е имало подходяща реклама и да не е заредило нищо.
 
Re: Проблем с адсенс статистиката.

@todorovadword проблемът не е просто в разлика между импресиите в adsense и analytic, а между сайт А и Б. Сайта с повече посещения и повече рекламни елементи прави по-малко импресии...
 
Re: Проблем с адсенс статистиката.

ти статистиката за импресиите в адсенс през кой филтър я гледаш - по канали, ии по УРЛ? ако гледаш по канали, погледни да не си сложил по погрешка някой рекламен блок от погрешен канал...

Другото възможно обяснение е, ако Гугъл не намира подходящи банери за посетителите на втория сайт и да показва комюнити-еди-какво-си...
 

Горе