SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проверете си домейните в icn.bg

Статус
Not open for further replies.
За: Проверете си домейните в icn.bg

За: Проверете си домейните в icn.bg

На моите домейни си работи, явно проблема е само при теб
 
Re: За: Проверете си домейните в icn.bg

Re: За: Проверете си домейните в icn.bg

На моите домейни си работи, явно проблема е само при теб
Ти да не притежаваш останалите домейни в ИЦН? :)
 
За: Проверете си домейните в icn.bg

За: Проверете си домейните в icn.bg

Здравей @bobbydigital,
Би ли се свързал с колегите от денонощната ни поддръжка като подадеш конкретните домейни които искаш да имат privacy protect. Колегите могат да проверят логовете на API calls.

Ако имате домайни в icn.bg с включен privacy protect проверете дали работи, защото моито всички които бяха с включен си се вижда whois както си трябва.
 
За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

Здравейте, @icn.bg,
направил съм каквото е нужно, моля не пишете в темата.

Не си прав. Това не е място за едностранно плюене по този и оня, а място за дискусия. Всеки има право да пише и да защити позицията си. Това се отанся за всеки един доставчик на услуги в българското интернет пространство, не зависимо дали са Superhosting, ICN, Host.bg и т.н.
 
Re: Проверете си домейните в icn.bg

@s1yf0x не знам къде виждаш да плюя по някого?

Просто казвам на другите потребители да си проверят домейните регистрирани при този хостинг доставчик.

Написах темата поради 2 причини:

1. Да разбера дали само при мен е счупено или има и другите потребители (това няма как да стане при разговор с доставчика)
2. Да предупредя другите потребители за да не остане някой неприятно изненадан като мен. (все пак не вярвам някой да си проверява whois всеки ден на всички домейни)

Поради тези 2 причини не виждам какво отношение може да вземе потребителя icn.bg (съветът му също е излишен, естествено е да пиша първо на съпорт)
 
За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

@s1yf0x не знам къде виждаш да плюя по някого?

Просто казвам на другите потребители да си проверят домейните регистрирани при този хостинг доставчик.

Написах темата поради 2 причини:

1. Да разбера дали само при мен е счупено или има и другите потребители (това няма как да стане при разговор с доставчика)
2. Да предупредя другите потребители за да не остане някой неприятно изненадан като мен. (все пак не вярвам някой да си проверява whois всеки ден на всички домейни)

Поради тези 2 причини не виждам какво отношение може да вземе потребителя icn.bg (съветът му също е излишен, естествено е да пиша първо на съпорт)

Ако това са двете причини, поради които пускаш темата тя щеше да изглежда по много различен начин. Примерно:

"Има ли хора, които ползват whois protect при ICN, който в момента е изключен? Искам да разбера дали проблема е частен случай с моите домейни или е масово" . Можеш да подкрепиш това с текст "Направена проверка чрез whois протокол в 09:00 на 24.09.2012 за домейн ...... (не споменаваш домейна) и данните са видими, а в същото време в конторлния панел на ICN, whois протекцията е включена". Ти влизаш с рогите напред, изплюваш 2 изречения в стил black PR (не знам за кой пореден път по адрес на една и съща фирма - взе да ми писва) и после правиш допълнения, че не е сигурно дали е масово или само за твоите домейни. Един от регистраторите за домени, чийто система използват ICN e Resellers CLub, които наскоро правиха промени по API-то си. Те са и един от регистраторите, които предлагат whois protection безплатно, възможно е проблема да е свързан само с домейни регистрирани през resellers club.

p.s. не знам какво толкова се напрягате на това whois protect след като всеки глобален регистратор на домейни като ENOM Inc, Godaddy, Tucows, Directi и т.н. е длъжен да предостави административните данни за ползвателя на домейна при поискване по надлежния ред. Да не споменаваме и факта, че google използва ENOM Inc за регистратор и при проверка чрез whois директно в тяханта система сами се сетете какво излиза.
 
Re: Проверете си домейните в icn.bg

въобще не ми дреме как ти би го написал и кой как ще го приеме. щом си успял да направиш преразказ на казано от мен значи много добре си разбрал за какво става въпрос. ако ще казваш нещо съществено кажи иначе стига спами. твоите домейни при този регистратор как са? работят ли?
 
За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

въобще не ми дреме как ти би го написал и кой как ще го приеме. щом си успял да направиш преразказ на казано от мен значи много добре си разбрал за какво става въпрос. ако ще казваш нещо съществено кажи иначе стига спами. твоите домейни при този регистратор как са? работят ли?

Моите домейни са в перфектно състояние.

Защо хората от ICN.bg да не пишат в темата?
 
За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

въобще не ми дреме как ти би го написал и кой как ще го приеме. щом си успял да направиш преразказ на казано от мен значи много добре си разбрал за какво става въпрос. ако ще казваш нещо съществено кажи иначе стига спами. твоите домейни при този регистратор как са? работят ли?

Да, моите домейни в resellers club са ок, но не ги администрирам през API, а директно от контролния им панел. Единствения спам, който виждам в темата е твой, но само защото си се надъхал да спориш с мен ще я оставя активна и няма да я изтрия.
 
Re: Проверете си домейните в icn.bg

Стифо - сега изтрий шлаката барабар с моето мнение, да не четем всичко това.
 
За: Проверете си домейните в icn.bg

За: Проверете си домейните в icn.bg

Здравей,
както написах и в мейла (нарочно го писах на мейл, защото трябваше да показвам твоите домейни тук) не виждам на кой домейн не е включен. Имай предвид, че web whois системи кешират информацията за whois и е нужно време за да се отрази и при тях.
Ако някой види, че PrivacyProtect не работи може веднага да пише на доставчика за да се провери какъв е проблема и дали действително го има. Специално със списъка, който аз имам не видях проблем.

--
Поздрави,
Борислав Бориславов
 
Re: Проверете си домейните в icn.bg

еми хубаво, щом разговора със съпорта го прехвърляме тук, ето цялата ситуация : домейнът gradsofia.com беше със пуснат privacy protect от поне 6 месеца (както и другите домейни).
вчера решавам да проверя какво става и гледам всичко се вижда.

колеги виждате ли с вашият любим тул whois на този домейн или виждате privacy protect : gradsofia.com

@icn вчера съм установил и веднага съм написал на съпорт даже съм се и обадил по надлежния ред. написал съм горе защо пуснах темата.
 
За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

еми хубаво, щом разговора със съпорта го прехвърляме тук, ето цялата ситуация : домейнът gradsofia.com беше със пуснат privacy protect от поне 6 месеца (както и другите домейни).
вчера решавам да проверя какво става и гледам всичко се вижда.

колеги виждате ли с вашият любим тул whois на този домейн или виждате privacy protect : gradsofia.com

@icn вчера съм установил и веднага съм написал на съпорт даже съм се и обадил по надлежния ред. написал съм горе защо пуснах темата.

Аз го виждам с privacy.

offtopic: откога можем да слагаме 5 линка в подписа?
 
За: Проверете си домейните в icn.bg

За: Проверете си домейните в icn.bg

Офтопик : SearchEngines.BG Правила

От както съществува форума - НЕ МОЖЕ :) моля те, съобразявай се с правилата. Те са за ВСИЧКИ.
 
За: Проверете си домейните в icn.bg

За: Проверете си домейните в icn.bg

При директно запитване през протокола whois към сървъра на регистратора: whois.PublicDomainRegistry.com домейна е с privacy protect. Спроед същия този whois последната промяна е правена на цитирам: 27-feb-2012 . Научете се да ползвате нормални стандартизирани начини за проверка на дадена информация в Интернет, а не онлайн измишльотини, които вземат информацията от незнайни източници.
 
Re: Проверете си домейните в icn.bg

проблема с подписа е корегиран.

аз лично за whois ползвам bgwhois.com и whois.domaintools.com предполага се че ако някой се интересува ще ползва тях (или някой подобен онлайн).
чудесно значи преди повече от 6 месеца е пуснат privacy protect. вчера и сутринта и двата тула показваха всичко както си трябва, сега вече този се е рефрешнал whois.domaintools.com този си показва всичко bgwhois.com. как става този номер? да не би на този bgwhois.com кеша да му е от миналата година? :)
 
За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

За: Re: Проверете си домейните в icn.bg

как става този номер? да не би на този bgwhois.com кеша да му е от миналата година? :)

Ами защо не питаш тях? Може и да имат някакъв адекватен отговор, защо връщат данни, които нямат нищо общо с реалността. Обикновено такъв тип услуги съхраняват информация за това, колко често са сменяни DNS-ите и whois-а на домейна и какви са били в миналото. Някой от тях предлагат тази информация като платена услуга, други не.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе