SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Програми за регистриране в директории

Re: Програми за регистриране в директории

Абе как се ползва тоя AllSubmitter много сложен ми изглежда нищо не схващам не трябва ли първо от някъде да се пише името на сайта описание ала бала...?
 
Re: Програми за регистриране в директории

Абе как се ползва тоя AllSubmitter много сложен ми изглежда нищо не схващам не трябва ли първо от някъде да се пише името на сайта описание ала бала...?

Aко е кракнат, забрави да работи коректно на автомат.
Много от функциите му ще бъдат неработоспособни.
Но в ръчен режим ще можеш да си работиш :)
Като пуснеш програмата си има много добри хелпчета за това как се работи с нея.
Хората са направили направо филмчета за всеки един модул.
Направи си труда да ги разгледаш.
Така, че не виждам проблем за работата с програмата.
 
Re: Програми за регистриране в директории

С каква програма регистрирате сайта в директории?

Едно време (2006-та година) писахме подобна на 1ps.ru(там тарифата е около долар и половина) програма НО БЕЗПЛАТНО и именно за събмитване в БГ-директории, не знам дали още работи - ето го адреса: http://autocat.pcmaina.com/

може би това лято ще й дооправим интерфейса и ще добавим нови БГ-каталози
 
Последно редактирано:
Re: Програми за регистриране в директории

Здравейте, май ще съживя една отдавна замряла тема :) Искам да намеря програмите allsubmiter и xrumer, но за жалост линковете, които сте дали тук не функционират. Много ще съм ви благодарен ако ми дадете работещ линк или ми изпратите някоя от посочените програми :) Също така искам да попитам знаещите, може ли тези програми да навредят вместо да помогнат? Примерно, може ли от гугъл да ме разкарат напълно от търсачката си, защото съм използвал такива програми за популяризирането на сайта си? Благодаря ви предварително!
 
Re: Програми за регистриране в директории

Здравейте, май ще съживя една отдавна замряла тема :) Искам да намеря програмите allsubmiter и xrumer, но за жалост линковете, които сте дали тук не функционират. Много ще съм ви благодарен ако ми дадете работещ линк или ми изпратите някоя от посочените програми :) Също така искам да попитам знаещите, може ли тези програми да навредят вместо да помогнат? Примерно, може ли от гугъл да ме разкарат напълно от търсачката си, защото съм използвал такива програми за популяризирането на сайта си? Благодаря ви предварително!

То ако можеше толкова лесно да се разкара някой от търсачката, до сега нямаше да останат сайтове за уеб дизайн и seo оптимизация :D
 
Re: Програми за регистриране в директории

Здравейте, май ще съживя една отдавна замряла тема :) Искам да намеря програмите allsubmiter и xrumer, но за жалост линковете, които сте дали тук не функционират. Много ще съм ви благодарен ако ми дадете работещ линк или ми изпратите някоя от посочените програми :) Също така искам да попитам знаещите, може ли тези програми да навредят вместо да помогнат? Примерно, може ли от гугъл да ме разкарат напълно от търсачката си, защото съм използвал такива програми за популяризирането на сайта си? Благодаря ви предварително!

1. "Искам да намеря програмите allsubmiter и xrumer" www.google.com има ги официалните сайтове за продажба

2. "или ми изпратите някоя от посочените програми" http://www.webmasterbg.org/showpost.php?p=19&postcount=1 Ако искаш наистина да работят и да не се появят странни ехе-та на харда ти, купи си официалните версии

3. "може ли тези програми да навредят вместо да помогнат" - програмата е просто програма, някой из форума беше казал нещо, което перфектно пасва в случая "с една и съща брадва един майстор може да направи страхотна дърворезба, а друг да си отреже пръстите"

Каквато и програма да решиш да си купиш първо трябва да си правил това, което прави програмата ръчно и то стотици пъти, за да разбереш защо въобще ти трябва тя.
 
Re: Програми за регистриране в директории

3. "може ли тези програми да навредят вместо да помогнат" - програмата е просто програма, някой из форума беше казал нещо, което перфектно пасва в случая "с една и съща брадва един майстор може да направи страхотна дърворезба, а друг да си отреже пръстите"

xrumer се използва основно от спамърите, за да краква защитите по форумите из света и да им прави хиляди регистрации. Продава се за около 500$ и мисля, че с нея само ще успееш да си спечелиш "добра" репутация и бан по хиляди форуми и сайтове.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Едната я намерих от познат, а за другата ще потърся още. Благодаря на отговорилите :)
 
Re: Програми за регистриране в директории

BB, какво да ти слушат, Пенке? Ако имаш нещо полезно за казване, кажи да го чуем.

прочети правилата на форума - тук не се толерира размяната на линкове или директната размяна на кракнат софтуер. Allsubmitter и Xrumer може да са спамерски, блекхат и т.н. тулове но си имат официални версии и се продават т.е. както и да го тълкуваш кракът дори на такива програми е забранен в този форум.

Ако искаш говори си с модераторите или админа, ако те ти разрешат н.п. - къв съм аз да определям правилата, само ти пуснах линкче към тях. Хубаво е обаче да знаеш, няколко подробности за наличните кракове в момента, а и нали искаш полезно нещо за казване.

Allsubmitter е 145 долара базовия пакет, само че ако искаш да не изгубиш седмици в ровенето на база (или не си се сдобил с някой качествен скрейпър - интересно за кой ли иде реч?) по-добре си купи и англоезичната база за още 40 долара. Между другото крака се гъби, но като имаш бол време играй си. Още нещо Allsubmitter-a е сложен за употреба. Не случайно в предния си пост писах, че трябва да си правил това, което прави програмата стотици пъти за да можеш да я използваш. Това важи с пълна сила за Allsubmittera - само порови из нета и виж колко собственици има, които просто не знаят какво да правят с новата си играчка и я оставят за събира прах на диска минавайки към Убота например.

Xrumer е 570 долара и тази цена е до излизането на седмицата. Има работещ крак на хрумера, който обаче е почти напълно безполезен без Hrefer, а работещ крак на Hrefer няма. Между другото Алекс от няколко дни доста упорито работи да бастиса работещия крак на Хрумера, така че дори да го подкараш в момента, няма никаква гаранция, че ще го ползваш изобщо. В интерес на истината точно в момента няма начин въобще да го подкараш защото сървъра е долу от два дни и всички спамери нервничат.

Което и от двете да избереш ще си имаш "малко" ядове с антивирусната. Добрата новина е решение има, а лошата е, че единственото обяснение как да подкараш румера е само в официалния форум, който естествено е заключен. Аз съм сигурен, че с упоритост, четене и няколко дни чегъртане може да се справиш и сам.

Още един съвет - не е зле да ги инсталнеш на виртуална машина, а не да зарадваш уиндоуса си като ги сместиш на С-то, особено имайки предвид, че една стабилна група "безплатни" ползватели на един друг също така популярен софтуер не можа със седмици да си изчисти хардовете от разни странни ехе-та - подробности също има в нета и особено в бх форумите. Принципно най-умното нещо, което можеш да направиш относно инсталацията е да си вземеш деди сървър, а не да правиш някакви отчаяни опити да инсталваш такъв род програми на домашната си машина. Предполагам се питаш защо? Тъй като знам, че няма да се съобразиш с мнението ми и да се ръснеш стотачка+ месечно за сървър в държава със свободни разбирания, ще те оставя да разбереш от най-добрия възможен източник: от собствен опит.

Ако приемеш съвета ми - купувай си софта, а не си губи времето с кракове. Като теглиш чертата се оказва, че хабиш само нерви и време и от дъжд на вятър подкарваш нещо, което ще работи незнайно до кога.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Здравейте,
аз мога да направя нещо по върпоса за по-лесно събмитване!

Нещо подобно
- избирате файла на директория
- натискате бутон, за секунда се попълват всички полета
- избирате категория, въвеждате каптча и натискате бутона за изпращане

Как ви се струва ?

Интерес към какви директории има ?

- бг
- ен
- ру
 
Re: Програми за регистриране в директории

Звучи интересно. Как смяташ да го реализираш - като онлайн приложение или като десктоп? Следващ въпрос - платено или безплатно. М др някои колеги във форума са правили нещо подобно, просто не намерих темата. В комбинация с плъгин на FF. Ти какво по-точно имаш предвид?
 
Re: Програми за регистриране в директории

с плъгин заа FF наистина ще е доста по-лесно... което разбира се ще се отрази на цената! (Платено ще е!)

Щом други са го правили то май няма смисъл значи ?
 
Re: Програми за регистриране в директории

Еми, разбирам, че труда трябва да се заплаща и напълно подкрепям начинанията дори ако после софта е платен, ама не знам дали ще се харчи нещо, което просто зарежда една след друга директориите. Реално погледнато ако просто ще ми зарежда директории и ще си попълвам през плъгина това мога да си го направя и с обикновен html файл, в който да си бутна линковете и да си натискам бутончето след всяко зареждане. Би имало смисъл ако хардкоднеш директориите и автоматично се разнася информацията по тях. В случая би било прекрасно ако въобще не използваш браузър - така ще може да се зареждат по няколко конекции наведнъж и процеса да се ускори значително. Проблемни ще са ти категориите, решението е да ги групираш в началото и юзъра да избира група (Здраве) и/или конкретна/и категории (Вътрешни болести, Болници, Санаториуми и т.н.) и софта да разнася всичко. Капчите може да се имплементира външна услуга за решаването им. Голямата дилема е дали да хардкоднеш всичко (и практически да не дадеш възможност на юзъра да добавя нови директории) или да базираш всичко на често използваните платформи за директории (с всички рискове събмитите в моднатите платформи да пропадат).
 
Re: Програми за регистриране в директории

ако се прави като отделен софтуер(разделяне на категориите и т.н.) ще отнеме доста време ... а и цената сигурно на която бих го пуснал ще е 4-5 пъти по-висока!

Мислех да направя нещо обикновенно, което да спестява част от времето ... - нещо евтино, което да могат да си го позволят по-голяма част от хората.

Например това което обясни, ако се направи като хората, аз за по-малко от 90-100$ НЕ бих го пуснал!

Сега да видим колко хора биха си го купил... аз мисля че от този форум няма и 10-20 човека ...!
 
Re: Програми за регистриране в директории

Еми аз просто изразих мнение, в интерес на истината мога да бъда и по-обстоятелствен. Между другото има софт за събмит в директории на значително по-ниска цена от 100 долара, както и на значително по-висока. Ако искаш да се занимаваш с подобна разработка проучи по-подробно наличните програми. За да можеш да продаваш софта на подобна цена определено ще трябва да търсиш английския пазар, българският остава просто като бонус. Ако е само за бг аз лично не виждам никакъв проблем да опростиш нещата, така че да намериш баланс между вложени усилия и оптимална цена за реализация.
 
Re: Програми за регистриране в директории

ще помисля!

А от къде мога да намеря списък с добри директории ? в смисъл такива който биха има ли смисъл да присъстват в софтуера ?
 
Re: Програми за регистриране в директории

ами радев имаше добър списък доколкото помня в блога си, виж какво има и в start.bg а и dobavi.hit.bg и още едно място добависайт.com

Между другото в момента гледам dobavi.hit.bg ето това списъче мога да го използвам с плъгин (има много, въпрос на избор) за FF и да ускоря по някакъв начин процеса. За да направиш тул, който да се продава трябва да е нещо повече от това - иначе просто няма смисъл
 
Последно редактирано:

Горе