SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Продавам Изкуството.сом

Re: Продавам Изкуството.сом

Един скромен съвет, нищо, че колегата oggin разправя, че нямаш конкуренция :)

Разгледай: art.gbg.bg , cult.bg , kafene.bg и това нещо /не пиша сайт/ - art.bg
Разгледай ги внимателно. Много внимателно. И си извади точните изводи.

След като казваш, че приходите са смешни - махни рекламите засега, недей да тормозиш новодошлите с Империя Онлайн.

Успех!

Мдам ако не си доволен от рекламата верно я махни :)
Иначе за разглеждането на другите сайтове, наистина ги погледни и се сети какво ти казах преди време за тематика на сайта ти. Мисля че budalata има абсолютно същото нещо в предвид... сайта ти е толкова off topic, че просто... Доколкото сме си говорили и с други колеги и те са на същото мнение.

А според мен че не си продал сайта за толкова пари колкото са ти предлагали е грешка, ама както и да е. Ти си знаеш най-добре. Аз ти казах според мен колко ти струва сайта, странно че имаше и други коментари тук на същото мнение.

Късмет, като се прибера в Бургас другата седмица ще ти звънна да пием по бира. Щото и тази седмица ще оставам в София... за да може в Петък да изпием на Калин бирата :D
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Мдам ако не си доволен от рекламата верно я махни :)
Иначе за разглеждането на другите сайтове, наистина ги погледни и се сети какво ти казах преди време за тематика на сайта ти. Мисля че budalata има абсолютно същото нещо в предвид... сайта ти е толкова off topic, че просто... Доколкото сме си говорили и с други колеги и те са на същото мнение.

А според мен че не си продал сайта за толкова пари колкото са ти предлагали е грешка, ама както и да е. Ти си знаеш най-добре. Аз ти казах според мен колко ти струва сайта, странно че имаше и други коментари тук на същото мнение.

Късмет, като се прибера в Бургас другата седмица ще ти звънна да пием по бира. Щото и тази седмица ще оставам в София... за да може в Петък да изпием на Калин бирата :D

Що не вземеш да дефинираш "офф-топик", а?
По твойте виждания излиза, че и дир.бг (Директория.бг в пряк превод) е оффтопик колкото си искаш. На заглавната им страница хороскопи, времето, новините, и кво ли още не? Що и за тях не се изкажеш така, а?
Сайтът ми струва "точно толкова, колкото някой е готов да плати" Твоя реплика ли беше, или на огин?
Я, виж, представи си, че те интересува Рисуване. Влез в сайта и потърси по темата, да видим дали и там е офтопик. Я виж, текстове на песни вълнуват ли те? Я влез потърси там да видим дали секцията е офтопик? Или може би си поет, и пишеш стихове ? Искам да те зарадвам, че можеш да ги публикуваш при нас, и ДАЖЕ ИМА СЕКЦИЯ ДА ПРОЧЕТЕШ ТЕЗИ НА ДРУГИТЕ !!! УАУ !!!
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Малко агресив ставаш :) , недей така. Всички искат да ти помогнат.

Аз ще подкрепя Мастера за офф топика.
Има хубави категории и супер контент в тях, но "Секс (препоръчително 18+)" за мен си е тотално офф топик.
-Забавни секс съвети и сюжети ?
-Най-ефикасното противозачатъчно ?
-По грубите мъже или по нежните?
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Що не вземеш да дефинираш "офф-топик", а?
По твойте виждания излиза, че и дир.бг (Директория.бг в пряк превод) е оффтопик колкото си искаш. На заглавната им страница хороскопи, времето, новините, и кво ли още не? Що и за тях не се изкажеш така, а?
Сайтът ми струва "точно толкова, колкото някой е готов да плати" Твоя реплика ли беше, или на огин?
Я, виж, представи си, че те интересува Рисуване. Влез в сайта и потърси по темата, да видим дали и там е офтопик. Я виж, текстове на песни вълнуват ли те? Я влез потърси там да видим дали секцията е офтопик? Или може би си поет, и пишеш стихове ? Искам да те зарадвам, че можеш да ги публикуваш при нас, и ДАЖЕ ИМА СЕКЦИЯ ДА ПРОЧЕТЕШ ТЕЗИ НА ДРУГИТЕ !!! УАУ !!!

Съобразявай се малко как се изказваш и не ми се карай. Повярвай ми не искаш да се караш точно с мен... не веднуж съм те защитавал пред други съфорумци когато всички са били против теб... еми край до тук беше. Повече няма да заставам зад някой...

Щом ти е толкова тематичен сайта защо тогава всеки път го отказват от dmoz? Аз ще ти кажа какво е казано за твоя сайт там... от къде съм го чул не е твоя работа. Репликата е следната: "Ако на този сайт видим 10 авторски тематични статии ще го добавим"...

dir.bg няма нищо общо с директория, dir.bg е портал, въобще не ти е правилен примера. budalata ти каза да огледаш другите сайтове в нишата ти, полгедни там дали има толкова много офтопик.

Слушай малко какво ти казват другите с малко повече опит или си троши главата сам. Лично мен повече не ме занимавай. Мисля че съм ти давал доста съвети и тн... дори съм отделял от собственото си време за да ти помагам да оправяш неща по сайта. Но не мисля да търпя такова отношение към мен.
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Ти видя, че не може да си продадеш сайта и откачи, флип аут.
@Джони:, само труда който съм хвърлил за 6 месеца струва бая повече от хиляда лева, не мислиш ли?
Такава банкнота труд няма :D. Не винаги цената зависи от труда хвърлен по изработката на сайта или каквото и да е било. Примерно купуваш домейн и после го продаваш 10 пъти по-скъп, в случая не си направил нищо кой знае какво, а пък си спечелил. Обратното също е възможно.

Аз съм на мнение, че труда винаги се заплаща, но по различен начин. Бъди сигурен, че на ръш нищо няма да стане, търпение трябва. Желание има ли, всичко може.

Естествено всичко това е мое мнение и аз имам още да уча.
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Такава банкнота труд няма . Не винаги цената зависи от труда хвърлен по изработката на сайта или каквото и да е било.

Подкрепям. Имам сайт, в който съм вложил над 15 000 лева и година труд, много упорит, а за няго няма да ми дадете и 1000 лева :( , освен ако oggin не се бръкне, че има :eek:
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Нали щеше да ми го подаряваш за рожденния ден ве майсторе :)
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Джони, за домейните не си много прав. Аз керизя по няколко часа да отбирам хубави такива, които имат шанс да бъдат продадени или да бъдат впрегнати в работа и този труд го оценявам доста - затова и ги продавам скъпо (е, сравнително скъпо).

Мисля, че само в България си мислим, че трудът ни е без пари. А, именно той е най-скъпото, а не софта, хостинга или домейна (когато не касае горенаписаното).

Иначе Спун с тази посещаемост и ПР, ще му вземе 4-5к в долари отма на един търг в ТДНАМ. Само на домейна.
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Джони, за домейните не си много прав. Аз керизя по няколко часа да отбирам хубави такива, които имат шанс да бъдат продадени или да бъдат впрегнати в работа и този труд го оценявам доста - затова и ги продавам скъпо (е, сравнително скъпо).

Мисля, че само в България си мислим, че трудът ни е без пари. А, именно той е най-скъпото, а не софта, хостинга или домейна (когато не касае горенаписаното).

Иначе Спун с тази посещаемост и ПР, ще му вземе 4-5к в долари отма на един търг в ТДНАМ. Само на домейна.
за български трафик едвали някой чуждоземец би платил толкова :mad:
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Иначе Спун с тази посещаемост и ПР, ще му вземе 4-5к в долари отма на един търг в ТДНАМ. Само на домейна.

Наистина ли сайт с ПР3/4 и 300-400 уникални на ден може да бъде продаден на тази цена в тднам? Ако е така, разпродавам всичко и заминавам за Полинезия. ;)
 
Re: Продавам Изкуството.сом

netsurfer, съжалявам, че не мога да ти покажа какви цени постигат сайтовете след търг, защото татенцата блокират инфото, но при 10к месечен трафик се постигат такива цени, независимо дали трафикът е Малайзия, България или някаква друга страна. Бидърите полудяват минути преди края на търга. Разбира се няма гаранция, но ще ти кажа че спортбг (български трафик) беше стигнал цена 4к долара. Верно, че имаше ПР5 и беше по-стар, но месечният му трафик беше в рамките на 700 уникални месечно (по статистики на татенцата).
 
Re: Продавам Изкуството.сом

а задължително ли е да го продадеш след края на търга?
да пусна моя за колите - PR3 , около 400 уникални на ден, като около 70% от Гугъл, първо място за avto, 3-то за авто, 3-то за авто обяви и разни други ... веднага го давам и за 1000 долара ;)
 
Re: Продавам Изкуството.сом

а задължително ли е да го продадеш след края на търга?
Домейнът трябва да е регнат при татенцата и ако има търг ще го првхърлят на новия собственик.

да пусна моя за колите - PR3 , около 400 уникални на ден, като около 70% от Гугъл, първо място за avto, 3-то за авто, 3-то за авто обяви и разни други ... веднага го давам и за 1000 долара ;)
Може да го пуснеш, ама първо трябва да го трансферираш при Татенцата.

И още един доуточняващ въпрос :) дали можеш да определиш начална цена ?
Може да му сложиш каквато искаш т.е. твърда цена (ако купувачът плати, взима домейна на момента), може да е оффер (т.е. чакаш оферта от купувача и ако ти е изгодно, продаваш), каунтър офер (дал си цена, но очакваш контра оферта и ако си съгласен - продаваш).

Нека само да кажа, че наблюденията, които имам, са за експирясали домейни, но няма причина при същите параметри и на останалите търгове да се постигат подобни цени.
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Домейнът трябва да е регнат при татенцата и ако има търг ще го првхърлят на новия собственик.

Може да го пуснеш, ама първо трябва да го трансферираш при Татенцата.

Може да му сложиш каквато искаш т.е. твърда цена (ако купувачът плати, взима домейна на момента), може да е оффер (т.е. чакаш оферта от купувача и ако ти е изгодно, продаваш), каунтър офер (дал си цена, но очакваш контра оферта и ако си съгласен - продаваш).

Нека само да кажа, че наблюденията, които имам, са за експирясали домейни, но няма причина при същите параметри и на останалите търгове да се постигат подобни цени.
той си е регнат при татенцата,
ама не разбрах, има ли като в ибей reserve цена, която ако не стигне не го прадавам??
 
Re: Продавам Изкуството.сом

той си е регнат при татенцата,
ама не разбрах, има ли като в ибей reserve цена, която ако не стигне не го прадавам??
Може да му сложиш каквато искаш т.е. твърда цена (ако купувачът плати, взима домейна на момента), може да е оффер (т.е. чакаш оферта от купувача и ако ти е изгодно, продаваш), каунтър офер (дал си цена, но очакваш контра оферта и ако си съгласен - продаваш).
Само забравих да спомена и за най-интересния начин за продажба - Bid, т.е. бидва се колкото се бидва и най-якият бидър взема домейна. Конкретно на въпроса - няма reserve цена при бидове, но това е начинът да взмеш най-добра цена.
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Листнал съм един домейн, който не е регистриран при тях. Приеха го без проблем, но имаш ли идея какво става ако някой го купи?

Плащам си за прехвърлянето и след това се осъществява сделката, предполагам.
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Само забравих да спомена и за най-интересния начин за продажба - Bid, т.е. бидва се колкото се бидва и най-якият бидър взема домейна. Конкретно на въпроса - няма reserve цена при бидове, но това е начинът да взмеш най-добра цена.
ахам, мерси,
ама накрая да не стане така че макс бида е $10 и да ми замине сайта :eek:
а иначе и в ибей пак си търг но ако бидовете не достигнат определена продавача цена няма продажба ...
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Листнал съм един домейн, който не е регистриран при тях. Приеха го без проблем, но имаш ли идея какво става ако някой го купи?

Плащам си за прехвърлянето и след това се осъществява сделката, предполагам.
Нямам идея, дори не знаех, че може от други регистратори.

ама накрая да не стане така че макс бида е $10 и да ми замине сайта :eek:
Слагаш по-висок начален бид, ама тогава се губи началния нетусиазъм от ламерите, които вдигат цената.

а иначе и в ибей пак си търг но ако бидовете не достигнат определена продавача цена няма продажба ...
Ми ако може да стигнеш такива цени за домейн, давай там и докладвай ;).
 
Re: Продавам Изкуството.сом

Ми ако може да стигнеш такива цени за домейн, давай там и докладвай ;).
аз говорех по принцип за търговете в ибей ...

а колко мога да взема на един с ПР3, на 4-5 месеца с около 40 уникални на ден все от Г?

nokiabg.net
 

Горе