SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Различно съдържание, еднакви линкове

yanev83

New member
Здравейте!
Реших да направя англоезична версия на един мой сайт. Вече почти довърших системата, но накрая се сетих за това:

Използвам този скрипт за превключване между български и английски

if(isSet($_GET['lang']))
{
$lang = $_GET['lang'];

// register the session and set the cookie
$_SESSION['lang'] = $lang;

setcookie('lang', $lang, time() + (3600 * 24 * 30));
}
else if(isSet($_SESSION['lang']))
{
$lang = $_SESSION['lang'];
}
else if(isSet($_COOKIE['lang']))
{
$lang = $_COOKIE['lang'];
}
else
{
$lang = 'bg';
}

switch ($lang) {

case 'bg':
//Променливи и файлове, който да бъда използвани
break;

case 'en':
//Променливи и файлове, който да бъда използвани
break;

default:
//Променливи и файлове, който да бъда използвани
}

И в крайна сметка, понеже използвам сесия и бисквитки се получва, че връзките към страниците на български и английски ще бъдат еднакви, а съответно съдържанието ще на на двата езика.

Чудя се дали това би имало някакво негативно влияние относно обхождането от търсачките и класирането на сайта..?

Благодаря ви предварително за мненията!

Поздрави!
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Значи трябва всеки линк да изглежда по този начин site.com/index.php?lang=en . Към всички линкове в английската верси ще добавя lang=en, би ли било наред така?
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Благодаря ви за отговорите!
Всъщност сайта има работещ вариант на български и има около 400 индексирани страници в Google. Ако променя връзките към тези страници, предполагам всичко ще трябва да започне от начало...
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Има ли някакви недостатъци начина със page.php?lang=en или някакви предимства другите два начина? От гледна точка на SEO и работа на сайта, бързина можеби...
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Винаги използвай под домейни - така не е нужно преструктурирането на съществуващите линкове. Само добавяш нови под домейни за всеки език и с един rewrite си сетваш променлива с езика.
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Здравейте! Почти завърших английската версия на сайта за който ви споделих, направих го със поддомейн, както ме посъветвахте. Бих искал да ви помоля, да му хвърлите едно око, сигурно ще открите нещо което не е наред -англоезична версия
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Здравейте! Почти завърших английската версия на сайта за който ви споделих, направих го със поддомейн, както ме посъветвахте. Бих искал да ви помоля, да му хвърлите едно око, сигурно ще открите нещо което не е наред -англоезична версия
Хубав е сайтът, но бих ти предложил да направиш линк към езика със знаменцата. Малко кьорави като мен не виждат буквите отстрани и трудно се превключва. Иначе дадох два гласа в полза на свинското. :D
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Радвам се, че съм ти от полза. Между другото, тоя домейн .co.cc такъв ли си е тегав или само на мен бавно ми отваря? Нетът ми е с 4 МВ/с външна скорост, ама доста ти чакам сайта...
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Ами понякога и на мен ми се забавя доста, незнам каква е причината, но в повечето случай е добре. Ползвам хостинг от hostbulgaria, незнам днес на два пъти, така доста се забави...
 
Re: Различно съдържание, еднакви линкове

Това е относителна работа. Гугъл ми отчита време около 2.6 сек. Сео центро - 3 сек. А SiteUptime ми дава под една секунда - Average response time: 0.196 seconds
На кой да вярвам и аз не знам. :D
 

Горе