SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистър.БГ напират за ".бг"

Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Какво общо има изписването на фирмата на чужд език? Ако една фирма има официално изписване на Корейски, то трябва ли регистъра на .бг да му регистрира и името с йероглифи?
Както казах, тези неща са въпрос на дискусия -- все още дори няма домейн .бг.
Но във всички случаи правилата трябва да са смислени.

acad.bg е много неудачен пример, за критика към Регистър.БГ.
Този домейн е регистриран много, много отдавна, а освен всичко друго е и СПОНСОРИРАН дълги години от Регистър.БГ, за да не останат университетите без електронна поща, тъй като "собственика" му го беше зарязал.
Малко е куриозно да спориш точно с мен, кога и как са си получили имената университетите. Доста куриозно дори.

На много легенди вярвате.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Ако инициативата на Унинет за създаване на .бг имаше и най-малък шанс да успее, Регистър.БГ щеше да я подкрепи. За съжаление познаваме твърде добре процесите по създаване на IDN ccTLD (тъй като ги инициирахме преди години, а и участваме активно в "подбутването им"). Харесва ви или не, в момента инициативата на Регистър.БГ е единствената с шансове да постигне някакъв резултат. Определено оценяваме усилията и опита натрупани от Унинет в този процес.

Благодаря от името на 1/4 от УНИНЕТ. ( Не мога да говоря от името на всички.)

Обаче, след като вие сте инициирали процедурите, кой през 1998 създаде IDN технологията? Кой през 1999 създаде първият пилотен IDN проект и в края на същата година започна опериране на тестова зона на китайски .com? И с кого от България работи този "създател"? ;)
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Дрън дрън. САЩ били делегирани на регистър бг. Пълни глупости. Типична комунистическа наглост. Не съм виждал подобен документ никъде.

А ако искаш да попитаме официално посолството на САЩ в България?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Защо съм нагъл Иво Апостолов? Защото не съм съгласен с разпространяваните от вас легенди за Регистър.БГ?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Дрън дрън. САЩ били делегирани на регистър бг. Пълни глупости. Типична комунистическа наглост. Не съм виждал подобен документ никъде.

А ако искаш да попитаме официално посолството на САЩ в България?

Получили са .bg като първи интернет доставчик в България.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Regia, аз до тук не съм коментирал експериментите извън "официалния" Интернет. Те са правени не само от i-DNS и не само от Унинет. С това надявам се си съгласен.

Ние също сме правили много и най-различни експерименти, но те не са полезни на хората освен с това, че сме натрупали опит, защото няма как да ги използват.

Между другото, създаването на алтернативен root е доста стара идея, отпреди 1998-та, когато за малко да се случи, и поради което правителството на САЩ побърза да създаде ICANN за да го предотврати.

Но тези неща са доста извън темата.

Процедурите които инициирахме касаят създаването на домейн на кирилица, в "управлявания" от ICANN Интернет.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Защо съм нагъл Иво Апостолов? Защото не съм съгласен с разпространяваните от вас легенди за Регистър.БГ?

Кое от следните е легенда?
  • Имате безобразни бюрократични пречки.
  • Домейните, които предлагате са най-скъпите в Европа
  • През последните години, цените на домейните Ви са били винаги сред най-високите в Европа
  • Регистрацията на домейн .bg се определя от всички освен Вас, като тромава, тежка, мудна и неприятна.

И ти днес пускаш мейл: Подкрепете ни, за да рекетираме още. Това не е ли наглост?

Освен това ни обясняваш, как никой освен Вие, не може да поддържа домейните .бг, айде стига, по-добре да го вземе някоя монголска компания. А най-добре е въобще да ги няма.

Поставяш една фирма над законите на страната и искаш тя да действа вместо съд. Това не е ли наглост?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Получили са .bg като първи интернет доставчик в България.

Тия басни с изчезналото приложение ги знаем. Дето в него пише, че се делигира на българското правителство, а пък то дало това право на нашите момчета, подобно на куфарчетата с пари.

Ама продължавате да не коментирате щетите за Българската икономика от действията ви. Що не се изправите гордо като всеки комунист и предател да и заявите - Аз причиних загуби за 500 милиона евро поради тотална некомпетентност. Уроних престижа на РБ България. Сега на конгреса на БСП ще ме потупа по рамото и ще ми простят грешките.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Или - аз съм комунистче, и мога безнаказано да насаждам дискриминация и за мен членовете на Наказателният кодекс не важат.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Иво Апостолов

Всички изброени от теб неща са легенда. Защо са създадени тези легенди, не ми се обяснява точно сега. Пък и ти едва ли ще ми повярваш, защото няма смисъл. Провери си фактите сам, ако искаш. Порови се в историята.. Аз нямам намерение да те убеждавам, защото виждам, че си предубеден.

Не се опитвай да изопачаваш (отново) думите ми обаче!

Казах, че Регистър.БГ има най-големи шансове от всички, към момента, да инициира и доведе до успешен край процеса по създаване на домейн .бг на кирилица.

Това няма нищо общо с управлението. Пък със законите на страната или съда има още по-малко общо.

Не е наглост :)
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

vha777: няма как да го направим това братче, за съжаление не сме комунисти. Нито "нашите хора" ни дават от куфарчетата. Ако беше тъй, легендите щяха да са други. Сети се, кой ги създава и разпространява.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Казах, че Регистър.БГ има най-големи шансове от всички, към момента, да инициира и доведе до успешен край процеса по създаване на домейн .бг на кирилица.

Да не стане "двама се карат, третият печели". :)

Държавата искала да създаде нова организация, която да контролира .bg и .бг - ако искаш, ще ти пратя линк от в. "Пари".
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Човече наглост е, ти на черното казваш бяло.
Аз ти давам факти, които са общоизвестни и се виждат с просто око и ти просто казваш: Ами не е така, ама няма какво да Ви обяснявам. И после "не е наглост".

Мисля, че повечето посетители тук са в състояние сами да си направят изводите. И не мисля, е ще са във Ваша полза.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Да не стане "двама се карат, третият печели". :)

Държавата искала да създаде нова организация, която да контролира .bg и .бг - ако искаш, ще ти пратя линк от в. "Пари".

Даже знам как ще се казва тая организация, която ще ги контролира:
Държавна Агенция за Национална Сигурност
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

vha777: няма как да го направим това братче, за съжаление не сме комунисти. Нито "нашите хора" ни дават от куфарчетата. Ако беше тъй, легендите щяха да са други. Сети се, кой ги създава и разпространява.

Желатете ли да коментирате насажданата от вас дискриминация и въвеждането на обществото в заблуждение и причиняване на щети, все неща наказуеми по НК, да попитам за четвърти път.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Само за статистиката, регистрираните домейни, които са .bg са малко над 10,000 към 31.12.2008

От къде тази информация? През септември 2008 говореха за около 40000?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

От къде тази информация? През септември 2008 говореха за около 40000?

ГФО 2008:
Приходи от услуги: 721 хил. лв.
Разделено на 70.40 прави около 10,241 домейна. Въпросното дружество не би следвало да има други приходи (а ако има, значи са още по-малко регистрираните домейни)

Ако наистина са 40,000 ще е хубаво да сезираме данъчните...
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Maybe I should not have used the word "bid". There will be a competitive
selection, based on certain criteria set forth by the Telecommunication
Council of the MIC, which was composed of professors, business leaders
and consumer group expert, and by a selection committee that will
be established by Japan Internet Domain Name Council (JIDNC).
JIDNC may charge some fee for application and also to the winner,
but there are processing fee and no surplus is expected.

By the way, I am not "representing" JIDNC, but one member of its steering
committee. So this is just my personal observation.

The result of the selection committee will be endorsed first by JIDNC
and then by the Ministry so that ICANN will approve it. The latter is in line
with the IDN ccTLD Fast Track procedure.

After one year of operation, JIDNC is tasked to carry out the oversight/
audit function for the new registry is in compliant with the public interest.
Terms and conditions for this task is not yet set precisely. Certain fee
for the audit may be imposed to the selected registry.
 

Горе