SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Реклама за 3 бона - къде?

VV15

New member
Здравейте!
Нова съм тук, затова ме извинете за невежеството ми по отношение на тези неща, но имам нужда от помощ и се надявам да я намеря тук. Подписах договор за изграждане на сайт, чието предназначение няма да уточнявам (предполагам ме разбирате) , но тематиката му е достатъчно обширна, за да се заинтересуват доста хора от него. Сайтът не е свързан с налагането на търговска марка и в тази връзка единственото, което знам , че не трябва да правя по отношение на рекламирането му, е брандинг реклама. Поправете ме, ако греша. И така, имам 3 хиляди лв. бюджет и не знам как и къде да ги вложа , за да постигна трафик и регистрирани потребители.

Първо - мисля си за facebook, но не знам дали да пусна реклама на клик или на импресии (предвидени пари - 1500 лв.)
Второ - nesletters от няколко сайта, които са близки като категории до моя (около 700 лв.)
Трето - банери в сайтове, където знам, че мога да намеря потребителите, от които се нуждая ..... И тук идва едно голямо НО, защото или аз не съм въобще наясно, или се правят здрави пари от добрите сайтове в БГ ? Уточнявам - ако един сайт има 900 000 импресии на дневна база и предлага определен банер на всички страници на цена 9 лв., това озночава ли, че за да си пусна реклама за 1 единствен ден там трябва да платя 8100 лв или по-скоро мога да си купя определен брой импресии ??? И нали всъщност така се пресмятат нещата - 900х9=1800 (9 лв. на 1000 импр.) Извинете, че пиша с подробности, които сигурно ме представят като пълен невежа :confused: , но наистина не разбирам.

Относно google ads също не знам дали да пускам. Нали са на принципа на тези във фейсбук?

Моля, пишете, ако имате опит с тези неща и най-вече с рекламирането на сайт, за който търсите не продажби, а трафик.

Благодаря предварително?
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Ако търсиш дългосрочен трафик - инвестирай в SEO. За някои ниши може Адуърдс да е по-подходящ в БГ.
Ако искаш ударен трафик за кратко време - фейсбук.
Имресиите в "големите" сайтове се продават с цена на 1000 имресии, и можеш да си купуваш обикновено в кратно на 5% - 5, 10, 15 и т.н. от общия брой импресии.
Ако ще купуваш от такъв сайт, може да постигнеш доста големи отстъпки.
Ако дадеш повече инфо за сайта (може и на ЛС), може да съм доста по-полезен.
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Благодаря! Писах на лични
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Колко трафик очакваш да вкараш с тези пари?

Не знам какво очаквам честно казано. Това е заделен бюджет за първия месец. От там нататък според зависи. Какво предлагаш и как ти се струва?
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Нищо не мога да предложа, защото зависи в каква ниша е проектът, как е направена самата реклама (картинки за ФБ, текст на рекламното послание, таргетиране и прочее).

Колкото до рекламата на импресии, не очаквай голям трафик от нея. В 99% от случаите CTR e около 0.5% или 5 кликания на 1000 импресии. Разбира се зависи от банера и интеракцията му с потребителя. Трябва да имаш предвид, че от този бюджет трябвя да отделите за изработката на банери. Тъй като не искате брандинг, не ви трябва банер реклама. Освен, ако не договорите ниски цени директно с издател на цена 20-30 ст на хиляда импресии т.е. кликът (не е същото като уникален посетител!!!) да ви се връзва около 4-5 ст.

Има няколко ЦПЦ мрежи у нас като Изиадс (имаше някакви минимални бюджети и не можеш да таргетираш много-много) , еТаргет, httpool, както и рекламните мрежи на дир.бг, инвестор.бг и нетинфо.

За без пари - толкова!
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Най-добре наистина да се обърнеш към ЦПЦ мрежи, както каза кулинара. Отделно,че имат опит отделно, че има сайтове при които себестойността на реклмата ще ти излезне много по-евтино още повече ако говорим за дългосрочна реклама...или просто ако отидеш и им кажеш, че имаш сума Х в брой.
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Кулинаре, как без пари - човека 3 бона отделил...Ама като не се знае сайта и таргета, общо взето тук мненията, ще са хвърляне на боб.
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Пробвай в мрежата на Netinfo (Adwise), аз имам пуснати 2 кампании там в момента, посещаемостта е добра, а кликовете са на повече от прилични цени (има и такива по 3-4 ст.). Друг е въпросът колко таргетирани потребители ще намериш.
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

3 бона не са малко пари за популяризиране на сайт. PPC е най добрия начин за бърз буст и бърз трафик, и то преди да е правено сериозно онсайт SEO, защото след сериозно онсайт SEO, рекламните сървъри ще се стараят да избират само сайтове от нишата (които отговарят по съдържание на ключовите думи) и ще изкарат рекламата само в тях, а преди SEO- по всички сайтове.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Реклама за 3 бона - къде?

3 000 лева на месец наистина не са малко пари. Сигурен ли си, че щом не знаеш "как и къде да ги вложа , за да постигна трафик и регистрирани потребители" не е по-добре да се обърнеш към специализирана фирма, която да знае и да може ? Дори те съветвам да се обърнеш към няколко и да видиш какво могат да ти предложат, а накрая да си избереш това което сметнеш за най-добро. Разбира се, че ще ти вземат някакъв %, но пък смятам, че срещу него клиента ще получи много повече
 
За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

Кулинаре, как без пари - човека 3 бона отделил...
Имах предвид, че за безплатна консултация - толкова съвети! :)
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Най-накрая смислен отговор :)
1. Как давате съвети, без да знаете таргета на сайта? Все едно ли е дали сайта е за електронни цигари, счетоводни услуги или детска храна /за е.р.о.т.и.к.а да не говорим/
2. Да експериментираш с 3К рекламен бюджет е самоубийство.

3 000 лева на месец наистина не са малко пари. Сигурен ли си, че щом не знаеш "как и къде да ги вложа , за да постигна трафик и регистрирани потребители" не е по-добре да се обърнеш към специализирана фирма, която да знае и да може ? Дори те съветвам да се обърнеш към няколко и да видиш какво могат да ти предложат, а накрая да си избереш това което сметнеш за най-добро. Разбира се, че ще ти вземат някакъв %, но пък смятам, че срещу него клиента ще получи много повече
 
За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

Ще се опитам да обясня сайта по следния начин - ако търсиш да си купиш реклама в интернет и трябва да преровиш 200 сайта,за да разбереш какво предлагат, ще изгубиш много време, но ако имаш възможнаст да влезеш само в един сайт и той да ти даде инфо за всички 200 сайта , които ти знаеш и още 200 , които не знаеш , ще можеш да си направиш сметката и няма да изгубиш толкова време

Търся предимно жени 17-45 год.
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Много интересно описание..., но вероятно на мен ми липсва умствен багаж за да си го представя.

Вероятно става въпрос за някакъв каталожен сайт за рекламни мрежи/сайтове? Принципно повечето хора не отделят много време нито в четене, нито в преглеждане на много сайтове, а търсят инфо/параграф, който им дава нужното в рамките на 5-10 мин.
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

АааАайде кажи каква е тематиката, че да ти кажат какво да направиш, никой тук не е екстрасенс!
 
За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

Много интересно описание..., но вероятно на мен ми липсва умствен багаж за да си го представя.

Няма нужда да използваш ирония, за да подчертаеш това, че според теб описанието, което съм дала е неразбираемо. Разбирам, че за да получа компетентен и изчерпателен отговор, трябва да кажа за какво всъщност е сайта, но не мога да си го позволя, тъй като няма такъв сайт в БГ към момента. Ще питаш защо изобщо задавам въпроси, след като не мога да дам конкретен отговор на въпроса "каква е тематиката и потребителите, които търсиш", но аз още в първия си пост се извиних предварително за некомпетентността си.
Чета статии за SEO/ on page/ off page (може би звучи глупаво в ушите на хора в този бранш, но аз допреди месец не бях чувала за тези неща) и се опитвам поне да вникна в цялостната идея на всичко прочетено относно оптимизиране и популяризиране на сайт. От това, което прочетох, разбрах, че един сайт трябва да има много добра on page оптимизация и мога само да се надявам, че срещу тези 6 000, които ще платя за изграждане, то ще има такава. Отделно от това съдържанието ще бъде уникално, което доколкото разбирам също е важно. От там нататък трябва да преценя какво да правя.

Сигурно написах куп глупости и се извинявам!
Може би наистина е най-добре да се обърна към фирми, които се занимават с такива неща.

Благодаря Ви за съветите!
 
За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

От това, което прочетох, разбрах, че един сайт трябва да има много добра on page оптимизация и мога само да се надявам, че срещу тези 6 000, които ще платя за изграждане, то ще има такава.
Може да се надяваш, ама едва ли. Дай им тоя линк, поне това да направят.
 
Re: За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

Re: За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

тъй като няма такъв сайт в БГ към момента.

ако става дума за сайт тип, confused.com или comparethemarket.com един съвет от мен: за свития БГ пазар тази идея ако изобщо работи, ще е с минимален успех.
и тия 10 000 лв кога ще се върнат. ама ти си знаеш де:
ето ти причини:

- малко или липсващи или смотани партньорски програми от сайтовете дето ще агрегираш
- вродено недоверие на българина да не го минат

женската аудитория е вече почти прилепнала към мамата (леле как го мразя тоя сайт - превръща нормални жени в лай.на).

Та ако си решила - реклама в мамата.
 
За: Re: За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

Та ако си решила - реклама в мамата.
О, там рекламата е безумно скъпа, дори да минеш през адуърдс. Но в адуърдс може да таргетираш демографски.
 

Горе