SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

О, там рекламата е безумно скъпа, дори да минеш през адуърдс. Но в адуърдс може да таргетираш демографски.

Може би е грубо да го кажа, но ако имах регистрация там с 6 834 мнения, може би щях да имам възможността да направя реклама по тънкия начин.... Но ще се утеша с това, че не съм лайно :)

Благодаря ти за съвета! Ще хвърля един поглед на това, което предлагат... Естествено склонна съм да вкарам всички пари на едно място (в случай че стигнат и са достатъчни) за да постигна това, което искам като за начало, но.... Риск печели, риск губи....
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

здраво facebook google zamunda arena (по ниските тарифи) и това е май ако ти е хитра идеята проекта с тези пари за реклама може да го торпилираш
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Ако продукта или услугата, която искаш да рекламираш е насочен към хора, които не са в диапазона 10-18 години, или поне могат да си различат задника от дупка в земята, не си губи времето с торент тракерите.
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Ако продукта или услугата, която искаш да рекламираш е насочен към хора, които не са в диапазона 10-18 години, или поне могат да си различат задника от дупка в земята, не си губи времето с торент тракерите.

това как го реши рекламирал ли си в торент?
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

3 000 лева на месец наистина не са малко пари. Сигурен ли си, че щом не знаеш "как и къде да ги вложа , за да постигна трафик и регистрирани потребители" не е по-добре да се обърнеш към специализирана фирма, която да знае и да може ? Дори те съветвам да се обърнеш към няколко и да видиш какво могат да ти предложат, а накрая да си избереш това което сметнеш за най-добро. Разбира се, че ще ти вземат някакъв %, но пък смятам, че срещу него клиента ще получи много повече

Ух, че сте и вие ама... като гледам от тази дискусия - успешно заменихте екстрасенсите по кабеларките. То бива налучкване, но вашето вече ... .
Никой от Вас не може да даде смислен и полезен отговор на мацката къде да инвестира предвидените пари за реклама. Единствено вярно и смислено мнение видях само от oggin. Много ми е интересно какво толкова се опитвате да гадаете и се правите на специалисти и разбирачи, след като мацката не иска да каже как е ориентиран сайта, неговата тематика. Зависи от тематиката на сайта, от съдържанието - и от там зависи къде да рекламира: може да се окаже рекламата във фейсбук да е подходяща. А може би реклама в бг мама, или пък даже реклама в медии (да, много хора пропускат този момент, но когато се подберат верните медии се стига до огромен потенциал от публика за малко пари.)
Жено - послушай oggin, потърси и виж някоя специализирана фирма за реклама. И вече зависи от самата теб какво ще платиш. Фирмите вземат различно, според зависи (примерно 8-10-12-15 %), което не е много. Но една такава фирма със сигурност познава пазара и ще има за цел да те ориентира правилно, понеже ако си доволна от нея, после пак ще отидеш при тях.
Успех!
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Ух, че сте и вие ама... като гледам от тази дискусия - успешно заменихте екстрасенсите по кабеларките. То бива налучкване, но вашето вече ... .
Никой от Вас не може да даде смислен и полезен отговор на мацката къде да инвестира предвидените пари за реклама. Единствено вярно и смислено мнение видях само от oggin. Много ми е интересно какво толкова се опитвате да гадаете и се правите на специалисти и разбирачи, след като мацката не иска да каже как е ориентиран сайта, неговата тематика. Зависи от тематиката на сайта, от съдържанието - и от там зависи къде да рекламира: може да се окаже рекламата във фейсбук да е подходяща. А може би реклама в бг мама, или пък даже реклама в медии (да, много хора пропускат този момент, но когато се подберат верните медии се стига до огромен потенциал от публика за малко пари.)
Жено - послушай oggin, потърси и виж някоя специализирана фирма за реклама. И вече зависи от самата теб какво ще платиш. Фирмите вземат различно, според зависи (примерно 8-10-12-15 %), което не е много. Но една такава фирма със сигурност познава пазара и ще има за цел да те ориентира правилно, понеже ако си доволна от нея, после пак ще отидеш при тях.
Успех!
даваш ли си сметка, че това което написа е балон с горещ въздух? Или да?
Особенно за фирмите. Шанса някой от фирмата да е тук е голям, а и да ти кажа доста от фирмите са като поста ти...
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Да, давам си сметка, има такива фирми, това, че ти не знаеш, не означава, че няма! :)
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Страннико, хайде сега да не се обиждаме. Даваме възможности на момето, а то ще си избере. Щом има бюджет и желание, ще се научи. Ако тя не знаеше за етаргет, адвайс и адпауър, едва ли щеше да се насочи към тях. Примерно, не се хващай за имената.
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Не се хващам за имената, и не се обиждаме, не искам да обидя никого. Да, прав си, тя е чувала тези неща, за да пита. Но точно, че е "чувала". А според мен тя не дава никаква информация. "Искам да правя нещо, но няма да ви кажа какво, но искам вие да ми кажете какво да правя с него" - перифразирам. Е, как ти звучи - не е ли глупаво това? Момичето постъпва глупаво според мен. Не искала да и откраднат идеята. Има много варианти за успех - и една кампания в адуордс, и в ийзи, и в етаргет, или пък само даже и в дир.бг или гювеч, или в бг мама ще успее... всичко е според зависи. Интересно ми е точно това... как се дава съвет след като не знаеш нищо, а знаеш единствено, че само че разполага с пари и някаква ориентировъчна идея за сайта, но не и конкретика. За това мисля, прав е oggin като я съветва да се обърне към фирма.

Съжалявам, ако съм обидил някого, не ми е била това целта, но това мисля... .
 
За: Реклама за 3 бона - къде?

За: Реклама за 3 бона - къде?

Въпрос: Защо във българските форуми хората винаги се обръщат един срещу друг? От всичко написано дотук съм най-много склонна да приема съветите на тези, според които трябва да се допитам до професионалисти.
В момента чета блога на Ivo Iliev и съм изключително впечатлена от умението на човека да подбира думи, термини и обяснения - определено това е първият блог, в който статиите са написани като за хора, които тепърва навлизат в тази материя. Честно казано мога и седя с часове да чета написаното от него и бих го потърсила. В тази връзка моля всички, които се занимават със SEO, интернет реклама, маркетинг и/или имат блог и пишат за тези неща да ми пишат на лични.

Ако имате желание, разбира се....

Все още има доста време докота стигна до рекламата, но междувременно ще мога да прегледам някой и друг сайт или блог и да направя избор.


БЛАГОДАРЯ!
 
  • Like
Реакции: Alf
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Принципно не разбрах тематиката, но първо трябва да кажеш каква е таргет групата. Лично аз имах много успешна кампания във фейсбук. Тъй като там възможностите за таргетиране са много добри. Тогава търсих собственици на бизнес.

Ако споделиш таргет групата, вероятно ще имаш по-добри отговори.
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

bgkulinar - Не съм съгласен, че само с казване на таргет групата може се размине. За да получи правилни и смислени отговори трябва да се знаят всичко - като се почне от името на сайта, мине се през неговия дизайн ... и се стигне до последата написана буква. Тук тя пропуска основна информация. Ако ще не 3 000 - и 30 000 лв за реклама да даде - когато един сайт не е направен както трябва няма да има успех!
След като не споделя нищо - получава такива, малко подигравателни отговори.
Прав е sofremonti:
Има една стара поговорка:
Ако имаш кило брашно, дай на майстор да ти омеси хляб.

Щом се страхува да не и откраднат идеята - нека да регистрира и запази идеята, външен вид на сайта, лого... там каквото има уникално за запазване, щото не е гаранция, че когато тръгне да го прави няма след нея някой да я копира. И да сподели на специалисти в бранша - такива фирми които се занимават с маркетинг има много. Те няма да я подведат.
 
За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

За: Re: Реклама за 3 бона - къде?

bgkulinar - Не съм съгласен, че само с казване на таргет групата може се размине.
Не съм писал, че е достатъчно. Отговарях на предишния потребител.
 
Re: Реклама за 3 бона - къде?

Да, добре :)
 

Горе