SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Руснаци ми хакват сайта :@

Статус
Not open for further replies.

ivan_fsg

New member
Здравейте, не съм писал от доста време, но сега имам един проблем, постоянно руски хакери ми хакват сайта bg-gallery.com/info, под това имам впредвид след като кача бек ъпа 3-4часа след това пак го няма сайта изтриват всичко оставят само директорията /administrator и вътре е празна. Забелязах, че преди всеки хак има регистриране на нереални потребители, на които мейлите им завършват на mail.ru. Помислих, че има някаква връзка и спрях форума, формата за регистрация, и логин формата издържа ден и малко и сега не е хакнат като преди тоест да отсавят /администратор директорията сега са ми сменили дори паролата на хостинг акаунта :mad: та дилемата ми е дали да се откажа от тези два домейна или има някакъв начин да ги спра
ПС забравих да кажа, че съм с последната версия на Джумла, а сайта ми е важен откакто е регистриран домейна 02-Apr-2008 има малко над 250 000 уникални посещения
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

смени си. Ftp. клиента, не ти е проблема в домейна и joomla
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

смени си. Ftp. клиента, не ти е проблема в домейна и joomla
смених го, даже си мислех, че е нещо от мен от компа и писах на хостинга да ми качат техен бек ъп (тоест аз нямам нищо общо с него) и те пак го хакнаха след няколко часа, не знам защо го хакват :mad:
Смени си и паролите и си сканирай компютъра
пробвах на базата данни, на хостинга, на администратора на сайта, а на компа имам нод32 и той си сканира всеки понеделник
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

на които мейлите им завършват на mail.ru

И веднага правиш извод, че са руснаци? :).

Всичко друго ти пратих на ЛС, прочети го, надявам се да е от полза
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Това от кога е антивирусна?

1. Послушай Brambra и качвай 9-та версия AVG и сканирай наново всичко.

2. После сменяй ВСИЧКИ пароли с нови, които не си писал на този компютър, най-добре ако не си ги писъл никъде.

смених го, даже си мислех, че е нещо от мен от компа и писах на хостинга да ми качат техен бек ъп (тоест аз нямам нищо общо с него) и те пак го хакнаха след няколко часа, не знам защо го хакват :mad:

3. Не само го смени, но и никога не запаметявай новите си пароли в ftp клиента. Виж логовете.

Щом са ти сменили паролата на хоста не забравяй да смениш паролата и на мейл адреса към хоста. Виж логовете.

s1yf0x като по-запознат може да сподели дали няма опции за рестрикция на достъпа по ip адрес.

Надявам се да съм полезен, това е което съм научил от лошият си опит и не се отказвай, конкуренцията само това чака :)
 
Последно редактирано:
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Според мен , имаш качен шел и през него действат. Антивирусната няма нищо общо , провери си файловете.
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Ако ползваш FileZilla и си си запаметил паролата (за да ти е по-лесно), да знаеш, че оттам изтича паролата. А щом ти имат паролата за FTP акаунта, то оттам нататък всичко е ясно.
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

то FileZilla помни паролата и без да я запаметяваш
може да провериш
Код:
C:\Documents and Settings\USER\Application Data\FileZilla
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

avira няма да обеснявам как и защо просто си сложи avira.
fedora няма да обеснявам как и защо просто си сложи fedora :p

Абе, хора. Не се научихте, че като правите пари от интернет, сигурността е на първо място. Слагай една Федора, ако ще и като втора инсталация на уина (инсталира се супер лесно и се работи също така лесно) и като ръчкаш хостинги - само с нея. Не ти трябва антивирус, можеш да си помниш паролите в ФТП клиентите и те така.
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Тва наистина е най-добрия вариант, но отдавна съм се отказал да пропагандирам линукс :)
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Какво толкова против Nod32 ? До сега не съм виждал по-надеждна антивирусна! Колкото до АйВиДжи имал съм няколко случая на пропуски с фатален край, Авира-та свири на всеки кейген. С Нод32 не съм имал нито 1 проблем до сега
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Бъди с Nod известно време след което си сложи истинска антивирусна и ще разбереш :)
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

Бъди с Nod известно време след което си сложи истинска антивирусна и ще разбереш :)


А какво ще кажете за BitDefender 2010, минах и през предните две програми който избройхте, и се спрях на BitDefender. Избора на антивирусна е като избор на зъболекар, пробваш докато останеш доволен.
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

малко офтопик и данни:
NOD32 след като я пренаписаха преди година-две направи хвърчи. Няма антивирусна, която да дава 100% сигурност. Всичките са от 92 до 96%...останалото е донастройка на портове :)
NOD32 е с най-високата ефективност към днешна дата - около 95.5%. Малко полезна информация - Antivir безплатна версия има близка до НОД32 успеваемост. Това са по вътрешни данни от Есет. Доста добра алтернатива се явява червеното немско чадърче :)
 
Re: Руснаци ми хакват сайта :mad:

bitdefender също е добра алтернатива, но в случая си говорим за точно определен тип вируси така, че казвам avira не напразно :)
 
36 % от джамовете са напукани !

36 % от джамовете са напукани !

малко офтопик и данни:
NOD32 след като я пренаписаха преди година-две направи хвърчи. Няма антивирусна, която да дава 100% сигурност. Всичките са от 92 до 96%...останалото е донастройка на портове :)
NOD32 е с най-високата ефективност към днешна дата - около 95.5%. Малко полезна информация - Antivir безплатна версия има близка до НОД32 успеваемост. Това са по вътрешни данни от Есет. Доста добра алтернатива се явява червеното немско чадърче :)
Внимание, неточни данни !!!
  1. Вземете 100 меки компютъра !
  2. Сканирайте ги с най-новите версии на всички антивирусни програми !

Ще разгледаждаме „чистите“(около 80%).
При подробно изследване ще се установи, че 36 % (тридесет и шест) са овирусени и то с модифицирано псевдо ядро !
 
Статус
Not open for further replies.

Горе