SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СЕО съвет при избора на домейн

СЕО съвет при избора на домейн


  • Общо гласове
    26
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Напоследък класирах два нови кирилишки .нет доста бързо, това ок, но имам и трима клиенти с .com кирилишки домейни и съм се изумявал как се позиционират без да ми платят и 1 лев и без да знаят какво е линк билдинг и изобщо какво е това сео (с банички ли върви, с боза ли или с уиски :D )

Те просто излязоха на първа страница директно в десетката в момента в който домейните им станаха на по 6-9 месеца. Ако някой се интересува, мога да дам и примери. Единственото което аз в случая свърших беше че за 15 минути проучих за какво търсят хората и им намерих правилните ключови думи и най-доброто име на свободен домейн за тях :(
От 823 IDN .бг домейна на кирилица, един не виждам в топ 10 по ключовата си дума. Не съм гледал всички, но наистина прегледах доста.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

radev, ако например взимаш 20 лева на час би трява ло да го калкулираш на клиента 10 лева. От една страна е смешно, а от друга той ще изкара толкова пари впоследствие от това че би трябвало когато разбере какво си направил за него да те боготвори.

Лошото е че:
- от 10 или 20 лева няма да забогатеем
- всеки от тях който разбере че за това се плаща ще се нацупи
- нито един до момента не ми е казал за последните 4 години че сме му изкарали маса пари или да дойде да почерпи и така нататък.

Всичко това при положение че знам че поне 10 от тях се създадоха от сайтовете си и от занаятчии на квартално ниво вече са шефове на фирми с по 20-30 работници :(

Едит: който видял, видял. Не искам да стои завинаги постнато тук .бг не ползвам, не виждам нужда да давам толкова пари ;)
 
Последно редактирано:
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Извинявай Еди, 20 лв на час е работа за субмит по социалки или пълнене на контент в сайт.

За идеи и консултации за бизнеса на клиента, може и 1000 лв да му вземеш без огризения. А естествено, че ще ти каже ти луд ли си яж ми йя, а ти му казваш ако щеш йьо, оди продавай семки в Борисовата градина.

И така ще останем гладни.
За това, си избери, или ги консултирай безплатно
Или работи за 10 лв и се унижавай
Или си мълчи и си трай и работи там за каквото сте подписали и това е

Аз си избирам вариант 3
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

radev, ти сериозно ли дословно го разбра това :)

Говорех по принцип, при нас всичко се плаща - нямам ресурс да раотя безплатно дори за себе си :D
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

При мен стоеше същата дилема фирма.com или ключова дума.com избрах ключовата и не съжелявам - напротив доволен съм.Постояно проверявам как движи конкуренцията в нета дето са с фирма.com (задминавам ги като пътен знак) домейна е на 7 месеца. При търсене на основната ключова дума (при резултат 18 100 000) за сега съм 39 позиция и продължавам към върха.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

От 823 IDN .бг домейна на кирилица, един не виждам в топ 10 по ключовата си дума. Не съм гледал всички, но наистина прегледах доста.

Ъъъъ?!? за почивка.bg тип домейни ли говориш?
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

А какво ще кажете за traveling.bg, което се явява комбинация от дейността на фирмата, ключова дума, но на английски език и името на фирмата "Пътуване" ЕООД?

Това добре ли е?

//btw: да не вземе някой да ми го регистрира, че ми трябва тоя домейн... :p
 
Последно редактирано:
Re: СЕО съвет при избора на домейн

А какво ще кажете за traveling.bg, което се явява комбинация от дейността на фирмата, ключова дума, но на английски език и името на фирмата "Пътуване" ЕООД?

Това добре ли е?

//btw: да не вземе някой да ми го регистрира, че ми трябва тоя домейн... :p

Travelling.bg може би е по-правилно :)

Аз лично не го намирам за SEO удачен, но другите може да имат друго мнение. Няма търсене за тази дума, трудно се и помни, а както се видя има и голям шанс да се сбърка докато се пише...
 
Последно редактирано:
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Travelling.bg може би е по-правилно :)

Аз лично не го намирам за SEO удачен, но другите може да имат друго мнение. Няма търсене за тази дума, трудно се и помни, а както се видя има и голям шанс да се сбърка докато се пише...

Извинявай Иво, но би ли пуснал някое друго аргументче, че като гледам май си в същата ниша? :)
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

1. Домейна не е с името не е на фирмата - ако фирмата се казва пътуване - никой няма да я търси на английски.
2. За travelling никой в БГ не търси. Тоест имаш домейн, който нито е името на фирмата, нито е търсен.

Или избери нещо, което се търси или регистрирай patuvane.bg (ако е свободно)
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Frik, Ако е за англичани, може би ти трябва travelinbg.bg (travel-in-bg) :)

travelling и traveling не са добри колкото него. За пътуване на английски не можеш да се класираш добре посмъртно, виж за пътуване в България, почивка в България и т.н, но на английски - това трябва да ти е целта

Както не само аз казвам, а и много други колеги - провери търсенето първо, няма нужда да откриваш топлата вода ;)
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

1. Домейна не е с името не е на фирмата - ако фирмата се казва пътуване - никой няма да я търси на английски.
2. За travelling никой в БГ не търси. Тоест имаш домейн, който нито е името на фирмата, нито е търсен.

Или избери нещо, което се търси или регистрирай patuvane.bg (ако е свободно)

До някъде си прав, но

1. Ако имаме AliBabaТravel.bg - кой би търсил за али баба травел, всеки би търсил примерно за екскурзия или почивка...

2. И ако фирмата е "Травелинг" ООД, тогава с какво се променя търсенето?

Всмисъл дилемата ми е ако имаме:

1. AliBabaТravel /.com/.net/.bg/ (представлява името на фирмата, на което всички са свободни и се чудя кое да взема)

2. Traveling /.bg/ (представлява предлаганите услуги)

3. patuvane /.net/.bg/

Кое да избера? ;(
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

1. Ако Али Баба Травел сложат 30 билборда и излъчват реклама по ТВ - ще ги търсят. Ако сложиш банери на Пътуване ООД - едва ли някой ще ги търси като Travelling (пише се с две L-та).
2. Нарича се бранд, брандиране и т.н. Ако искаш да налагаш марка, налагаш една, а не да объркваш потребителите. Ако ще е травелинг, да е травелинг, ако ще е пътуване да е пътуване.
3. Аз бих взел alibabatravel.bg и patuvane.net

До някъде си прав, но

1. Ако имаме AliBabaТravel.bg - кой би търсил за али баба травел, всеки би търсил примерно за екскурзия или почивка...

2. И ако фирмата е "Травелинг" ООД, тогава с какво се променя търсенето?

Всмисъл дилемата ми е ако имаме:

1. AliBabaТravel /.com/.net/.bg/ (представлява името на фирмата, на което всички са свободни и се чудя кое да взема)

2. Traveling /.bg/ (представлява предлаганите услуги)

3. patuvane /.net/.bg/

Кое да избера? ;(
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Ivo, губиш си времето май, човека не знае основни неща. Frik , Предлагам първо да прочетеш това:
Код:
http://3dwebdesign.org/seo-for-joomla.html

Частта:
Как да изберем за какво ще оптимизираме сайта си?
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Виж какво се търси тук.
Търси домейн с най-търсените думи

Търсих, намерих и най-търсената, но са заети (единствената свободна е .net)... Тук се чуха много мнения: че .com e най-добре, че е хубаво домейна ми да е на .bg, че е хубаво да е фирмен, стилен елегантен бля бля и какво ли още не... едва ли мога да изпълня всички изисквания... затова реших, че ако преведа ключовата дума и проверя .bg и хоп свободно е... може би е все още свободно защото е лош домейн, може би пък нещо друго...

Не съм тръгнал да откривам топлата вода а и не искам да го правя... Просто се допитах до вас, защото искам да създам един добре структуриран фирмен сайт, който максимално бързо да кача на първо място в нишата си (439 000 резултата по ключовата дума)... Това е...
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Просто се допитах до вас, защото искам да създам един добре структуриран фирмен сайт, който максимално бързо да кача на първо място в нишата си (439 000 резултата по ключовата дума)... Това е...
В туристическа ниша ако се качиш бързо ще те призная.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

В туристическа ниша ако се качиш бързо ще те призная.

Това беше съвсем условно, Иво... туризма беше само пример... нишата ми е друга, вече съм пуснал сайт с името_на_фирмата.com и за седмица се качих в топ 10 по ключовата дума при около 500 000 резултата за нея и вече 4 месеца се движа из последните 5 места на топ 10. Имам свободен домейн с ключовата_дума.net и затова се чудех, ако това е условие да съм пръв дали да прехвърлям всичко там или да го правя сателитка... Свободен е и keyword.bg (т.е. преведената ключова дума) и си мислех че би звучало доста по престижно пред клиентите ми... и се позачудих дали да не местя всичко на там... затова беше и зялата шумотевица с тая тема...
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Ъъъъ?!? за почивка.bg тип домейни ли говориш?
Да, ти виждал ли си някой от тези домейни да се класира добре?
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Да, ти виждал ли си някой от тези домейни да се класира добре?
Не, но реших за всеки случай да попитам. Не съм виждал да се класират.
Но не съм и виждал някой да ги оптимизира.

Ей тука имаше един дето го мъчиха, но май не особено успешно. Чак на 14 позиция.
 

Горе