SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СЕО съвет при избора на домейн

СЕО съвет при избора на домейн


  • Общо гласове
    26

Frik

New member
Здравейте!

Бих искал да Ви попитам един ориентировъчен въпрос при избора на основен домейн за фирмен сайт.

Основното, което ме вълнува от доста време е какво именно да съдържа домейна, като за яснота ще дам няколко примера:

ввв.име_на_фирма.com
ввв.ключова_дума.net

Кажете кое според вас е по-добре да се избере за основен домейн (при евентуално закупуване и на двата възможни), като се има в предвид, че става дума за фирмен сайт, на който ще се публикуват и статии за сферата на действие на фирмата?

Например:
ввв.luxtravel.com ли е по-добре или ввв.pochivki.net
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Подкрепям netsurfer-а - името на фирмата в домейна ще ти служи за брандиране, а ключовата дума ще ти служи за сателит, който да насочва трафик към основния.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Щом е име на фирма, освен двата, взимаш и .бг-то. Но не е с цел СЕО, а по скоро как ще звучиш пред потенциалните клиенти.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

аз бих заложил на ключовата дума - това име бих взел за сайта си.

дума в урл-то е силен коз (винаги си +1 коз пред конкурентите), а в тайтъл и долу в сайта всичко можеш да пишеш
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Зависи от конкретния случай, ако наистина можеш да намериш домейна с основнат ключова дума, вземай го без да те интересува окончанието.Ако не, аз бих заложил на името на фирмат, така поне и клиентите ще позапомнят сайта ти по-добре.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

ввв.ключова_дума.net

Домейн с долна черта, интересно...
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

ввв.ключова_дума.net

Домейн с долна черта, интересно...

:) Естествено, че домейна не е с долна черта... сложих го за да няма интервал иначе домейна е от една ключова дума, завършващ на .net


Да речем, че съм ги взел и двата... дилемата е кой да ми е основен и какво да правя с другия...
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Освен СЕО-то е добре да имаш впредвид и как звучи името и на фирмата и на ключовата дума след транслитерацията демек как може да се изпише с латиница. Освен ако не купуваш домейни на кирилица разбира се :)
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Да речем, че съм ги взел и двата... дилемата е кой да ми е основен и какво да правя с другия...

Точно по темата това ще ти помогне: как да избера домейн
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

web.seo не ми помага много, защо в една от точките пише да избера ключова дума, а в другата заклеймяват .net, а аз имам единствено ключова_дума.net и име_на_фирма.com
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

web.seo не ми помага много, защо в една от точките пише да избера ключова дума, а в другата заклеймяват .net, а аз имам единствено ключова_дума.net и име_на_фирма.com

e предполага се че web.seo не е написал статията специално за твоят случай.

.net домейните са с нисък Trust от google понеже струват по долар парчето и се купуват често с "нечисти" подбуди от страна на уебмастери и сео-та. Това не Ти пречи да си го ползваш за качествена сателитка - все пак има ключови думи в него ;)
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

activesrc, то това е писано преди месеци :)

Frik, защо си ограничен само до нет, каква е причината?
 
Последно редактирано:
Re: СЕО съвет при избора на домейн

.net домейните са с нисък Trust от google понеже струват по долар парчето и се купуват често с "нечисти" подбуди от страна на уебмастери и сео-та.
Да не става дума за инфо домейните ;).
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

web.seo не ми помага много, защо в една от точките пише да избера ключова дума, а в другата заклеймяват .net, а аз имам единствено ключова_дума.net и име_на_фирма.com

.net е чудесен домейн за seo цели.
 
Re: СЕО съвет при избора на домейн

Вярно е, но .com домейна бие всичко живо с поне 30-50% по-малко бек линкове, което означава евтино и бързо, знам че и ти го знаеш ;)

Напоследък класирах два нови кирилишки .нет доста бързо, това ок, но имам и трима клиенти с .com кирилишки домейни и съм се изумявал как се позиционират без да ми платят и 1 лев и без да знаят какво е линк билдинг и изобщо какво е това сео (с банички ли върви, с боза ли или с уиски :D )

Те просто излязоха на първа страница директно в десетката в момента в който домейните им станаха на по 6-9 месеца. Ако някой се интересува, мога да дам и примери. Единственото което аз в случая свърших беше че за 15 минути проучих за какво търсят хората и им намерих правилните ключови думи и най-доброто име на свободен домейн за тях :(

Та ето още един въпрос към колегите: вие колко пари взимате за това (проучване за ключови думи и намиране на най-добрия свободен домейн) и изобщо взимате ли някакви пари на клиентите си за това?
 
Последно редактирано:

Горе