SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

yanev83

New member
Здравейте! Имам сайт за рецепти, който e на около година и половина има около 600 рецепти и няколко статии. Обикновено получаваше около 100 - 200 посещения на ден, но от скоро посещенията спаднаха рязко на около 20... Първо си помислих, че проблема в брояча, но днес като проверих индексираните страници в Google, като написах site: site . com, не получих нито един резултат, а имаше най малко 800 индексирани страници. Нищо не съм променял в сайта... Не разбирам...:(, каква може да е причината..., моля ви за някакъв съвет. Благодаря!
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Причината е, че сайтът е наказан от Гугъл заради някоя от причините, които можеш да намериш тук:

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35843

Пак тук можеш и да подадеш заявление за преразглеждане на сайта, след отстраняване на проблема.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Като хвърлих шарен боб, картите ми показаха млад домейн с много копирани рецепти :).
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

За Guveche.co.cc ли става въпрос? Може би на Gotvarstvo.net не им е харесало, че са им копирани рецептите там и са докладвали на Google.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Със сигурност няма нито една копирана рецепта от който и да е сайт. Нормално е да има някакви съвпадения, това все пак са рецепти. Не зная дали някой е подал оплакване, че в сайта ми има копирани рецепти, но това не отговаря на истината. Всички рецепти в сайта са набирани на ръка, най - вече от книгите на майка ми, дори тя самата е качила много голяма част от тези рецепти. Ако наистина това е наказание, то е абсолютно несправедливо.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Как така някой преценява, че рецептите са копирани(а те не са!), докладва на google и сайта ми е наказан...., това е абсурдно... Много е и удобно за отстраняване на конкуренцията... Чудя се от къде ли са се взели рецептите в този сайт, собственика на който е докладвал за копирано съдържание в guveche.co.cc..., със сигурност не ги е мислил администратора на сайта..., това все пак са рецепти не са стихотворения....
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Ако домейна ти е co.cc, мисля че от няколко дни Гугъл деиндексира изцяло този домейн, така че ще трябва редирект към платен домейн за да се завърне сайта ти в резултатите.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Направих допълнителна проверка и смятам, че е възможно да си прав. В твоя сайт рецептите са набирани по малко по-различен начин. След точките и запетайките нямаш интервали при някои рецепти, докато в Gotvarstvo.net имат.
Сега видях и друа работа. В Gotvarstvo.net има рецепти, за които като източник е посочен Guveche.co.cc. Ето една: http://gotvarstvo.net/2011/05/29/задушен-телешки-черен-дроб.html
Интересна работа.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Направо ми дойде като гръм от ясно небе... Не бих си позволил да копирам съдържание от други сайтове, както не искам да копират и от моите. Сега проверих в Webmasters Tools, нямам никакво съобщение за наказание или някакво предупреждение... :( Какво да правя... не знам... доста труд хвърлих по този сайт...
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Направо ми дойде като гръм от ясно небе... Не бих си позволил да копирам съдържание от други сайтове, както не искам да копират и от моите. Сега проверих в Webmasters Tools, нямам никакво съобщение за наказание или някакво предупреждение... :( Какво да правя... не знам... доста труд хвърлих по този сайт...
Като за начало се върни 2 поста нагоре;)
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Деиндексирани са, но там пише, че всеки, който смята, че сайтът му отговаря на критериите на Google може да подаде молба за преразглеждане.
If you feel that your particular site is in line with our Webmaster Guidelines, I would recommend submitting a reconsideration request.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Как така някой преценява, че рецептите са копирани(а те не са!), докладва на google и сайта ми е наказан...., това е абсурдно...
А не е ли абсурдно да гадаем какво е станало без да си казал кой е сайтът? Това, че е докладван беше само предположение. Гугъл не наказва толкова лесно при репорт.

БТВ, имаше един сайт, който е доста по-зле от теб receptite.co.cc който правеше 4-5 к уникални дневно.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Благодаря ви за информацията. Сега като прочетох това за всички co.cc домейни и аз се сетих за receptite.co.cc, този сайт имаше доста посещения, сега като погледнах статистиката му в tyxo, посещенията му са спаднали от около 3000 на ден, на около 400-500. Има и по зле от мен, наистина... жалко... Не ми остава нищо освен да започна отначало
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

при безплатните услуги, колкото плащаш, толкова и получаваш...
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Не ми остава нищо освен да започна отначало

Какво ще започваш отначало? Не четеш ли какво пише по-горе? Просто пусни заявка за преразглеждане на сайта и ще го върнат в индекса.
 
Re: Сайта ми внезапно изчезна от индекса на Google.

Ако домейна ти е co.cc, мисля че от няколко дни Гугъл деиндексира изцяло този домейн, така че ще трябва редирект към платен домейн за да се завърне сайта ти в резултатите.


тццццц, нема такова нещо, справка:
http://sofia-airport-transfers.co.cc/
беше 2 и пак си е толкова:)
 

Горе