SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпроса

bobbydigital

New member
Здравейте, тези дни пуснах един сайт за обяви за кучета ще се радвам на всякакви коментари, но по скоро пускам тази тема защото има няколко неща които не са ми много ясни ако може да дадете съвет.

ето го сайта : topwelpen.net

1. Всички породи кучета отиват като под домейн, надявам се това да ми донесе доста ползи от гледна точка на търсене. В момента има следната драма, RSS който се генерира, в него всяка обява, отива към под домейн, този RSS е събмитнат като sitemap, съответно GWT пищи че не може така. Какво се прави в такива случай ? Как се събмитва sitemap? четох някъде че трябва да ферифицирам всички поддомейни, което е немислимо.

2. В adsense върпеки, че съм написал че domain.com е разрешен за реклами ми пише че рекламите са ми излизали на не разрешеи домайни : www.domain.com и poroda.domain.com това как да го фиксна

3. Понеже първо пуснах сайта и след това направих един rewrite на някой страници, дали е добре вече индексираните със стари url да ги извадя от индекса или да чакам да се оправят от самосебе си. Реално страницата се отваря и с двете url -та.

4. Имам breadcrump маркиран с microdata , от сорта link > link > text
линковете знам как да ги маркирам, обаче на текста съм сложил h3 това правилно ли е според вас или има някакъв формат?

Предварително благодаря на всички за мнението.
 
Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

1. За съжаление - трябва да верифицираш всички поддомейни.

2. По-скоро е бъг или кеш, изчакай, ще се оправи.

3. Недей да чакаш, редиректи само към един вид.
 
Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

1. Не се занимавай със сайтмапове.
2. Ако всичко си работи, не се занимавай.
3. Направи 301 редирект от стария към новия адрес и всичко ще е ок.
4. Не разбрах много, за някакви микроформати ли става дума? Ако да, виж в нета как е правилно.
 
Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос�

Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос�

мерси и на двамата, значи относно изваждането на адресите имах в предвид дали да ги извадя през GWT, защото с 301 ще ми е голяма хамалогия да го направя.

А относто breadcrumb се оказва, че явно правилния формат е такъв
link > link > link а не
link > link > title

и тука сега се чудя, последния линк сочи към текущата странца и дали това е правилно. също се чудя дали да не дублирам последния линк по този начин :

link > link > линк към текущата страница > заглавие на текущата страница

това дали е правилно ?
 
Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпро

Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпро

мерси и на двамата, значи относно изваждането на адресите имах в предвид дали да ги извадя през GWT, защото с 301 ще ми е голяма хамалогия да го направя.

А относто breadcrumb се оказва, че явно правилния формат е такъв
link > link > link а не
link > link > title

и тука сега се чудя, последния линк сочи към текущата странца и дали това е правилно. също се чудя дали да не дублирам последния линк по този начин :

link > link > линк към текущата страница > заглавие на текущата страница

това дали е правилно ?
Ако последния линк е към текущата страница той бива игнориран от Google, така че си напълно ОК!
 
Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

Re: Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

мерси и на двамата, значи относно изваждането на адресите имах в предвид дали да ги извадя през GWT, защото с 301 ще ми е голяма хамалогия да го направя.
Не знам какво имаш предвид под да ги извадиш през ГВТ, но в щом имаш два формата на УРЛ с едно и също съдържание, поне слагай каноникъл към формата, с който ще работиш.
 
Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

Сайт за обяви за кучета и няколко СЕО въпрос

Не знам какво имаш предвид под да ги извадиш през ГВТ

нали има в GWT: Site configuration -> Crawler access -> Remove URL
чудя се дали да ги извадя от там за по - бързо и лесно.

иначе за canonical е ясно
 

Горе