SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайт с www или без

Re: Сайт с www или без

Аз лично предпочитам без ввв. Но освен в УМТ, е добре и хтаксес да сложиш, за да се отваря само по съответния начин...
 
Re: Сайт с www или без

От seo гледна точка: без www

Обосновка и обяснения:
Код:
http://3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=535

Това, което си написал в статията си най-вероятно е така, но аз съм почти сигурен, че Г. игнорира www в началото на домейн като дума, както и най вероятно .htm, .html, .php и т.н. в края на урл адреса. Имайте на предвид, че това е мое мнение, не твърдя че е така, а и не мисля че някой може да докаже тази теза или пък да я оспори.
 
Re: Сайт с www или без

Всъщност не игнорира www - ако сайта ти се отваря и като www.sajt.com, и като sajt.com, това за гугъл са 2 различни адреса. Допълнително разводняване се получава, ако ти се отваря и като [www.]sajt.com/index.php примерно...

Принципно е възможно със и без www да се отварят напълно различни неща
 
Re: Сайт с www или без

Всъщност не игнорира www - ако сайта ти се отваря и като www.sajt.com, и като sajt.com, това за гугъл са 2 различни адреса. Допълнително разводняване се получава, ако ти се отваря и като [www.]sajt.com/index.php примерно...

Принципно е възможно със и без www да се отварят напълно различни неща

Ако малко вникнеш в поста ми ще рабереш, че не говоря за това дали Г. приема сайтовете за различни с и без www, а за това дали 'www' влияе на тежеста на останалите ключови думи - все пак ти благодариме, че демонстрираш какви специални знания имаш
 
Последно редактирано:
Re: Сайт с www или без

Ако малко вникнеш в поста ми ще рабереш, че не говоря за това дали Г. приема сайтовете за различни с и без www, а за това дали 'www' влияе на тежеста на останалите ключови думи - все пак ти благодариме, че демонстрираш какви специални знания имаш
Моля, няма защо
 
Re: Сайт с www или без

Това, което си написал в статията си най-вероятно е така, но аз съм почти сигурен, че Г. игнорира www в началото на домейн като дума, както и най вероятно .htm, .html, .php и т.н. в края на урл адреса. Имайте на предвид, че това е мое мнение, не твърдя че е така, а и не мисля че някой може да докаже тази теза или пък да я оспори.

Ако си чел внимателно - там си пише за ignore думите, но реалността показва че все пак без или със има значение. Това е защото на различните сайтове на които можеш да си пускаш линк и линка се появява по този начин (урл адрес-анкор) има най-различни разновидности, някои стрипват това, други онова, трети дори като си публикуваш линка задължително му слагат отпред www.

Гоогле естествено знае за всички тези варианти и въпреки че знае че якои думи са ignore words пак си смята аритметиката.
 
Re: Сайт с www или без

Еди не знам на каква извадка точно се базират наблюденията ти но вземи 10 силно конкурентни думи и виж колко в 10-ката са с ввв:

forex - 8 ot 10
mesothelioma lawyer 8 ot 10
real estate 10 ot 10
weight loss 7 ot 10
furniture 10 ot 10
justin bieber 8 ot 10

и т.н.

Обикновено резултатите без ВВВ са на википедия, която традиционно има префикс езика (в случая (en.) и туитър, който се среща само в две от десетките и е без ВВВ. За мен това е показател, че няма значение ВВВ. Дори ако тълкувах по друг начин, щях да кажа, че ВВВ има предимство.
 
Re: Сайт с www или без

Не мислиш ли че това е защото в такива ниши не можеш да се класираш бързо. Това са стари, тръстед сайтове, а някога сайтовете се правеха така.

По същата причина и на cloxy урл адресите си стоят с www - защото има много линк билдинг към тях. Ако ги премести на адрес без www, ще загуби някаква част от силата им, затова и няма смисъл да го прави.

Не мисля че сега е нужно да споря и с теб за нещо за което и самия ти не си убеден (и твоите адреси са без www ;) ) http://www.google.bg/search?q=bgkulinar

... а и нямам толкова свободно време като теб. Като гледам броя на постовете ти (и на Иво Апостолов също) и се комплексирам :D
 
Последно редактирано:
Re: Сайт с www или без

Моите са без ВВВ, защото навремето се запалих по една инициатива nowww. Обаче вече го отчитам като голяма грешка, не от гледна точка на СЕО, а поради причини, посочени в предишните ми постове в темата.

На всички проекти, вече минавам към ввв или друг префикс.

П.П. Колко време им трябва да остареят на сайтовете без ВВВ?
 
Със или без WWW

Със или без WWW

Kак предпочитате да бъдат индексирани сайтове със или без www?

Има ли някакво предимство ако се избегне този префикс или с него е по-добре, изобщо има ли няккаво значение?

От СЕО гледна точка ако имаме входящи линкове без WWW а сайта ни е основно със, дали оказва негативно влияние?

Интересно ми е от какво се ръководите при избора, изобщо ако обръщате внимание на това.
 
Re: Със или без WWW

Re: Със или без WWW

Ако планираш да има други поддомейни, е добре да си с www. В противен случай аз лично предпочитам без.

А от гледна точка на това линковете, които ще се появят след това към сайта, ако са различни.
Има ли някакво проучване, потребителите как изписват дадеден линк по-често?
 
За: Re: Със или без WWW

За: Re: Със или без WWW

А от гледна точка на това линковете, които ще се появят след това към сайта, ако са различни.
Има ли някакво проучване, потребителите как изписват дадеден линк по-често?
Задължително правиш 301 редирект от едната към другата версия. След това линкове, първо - няма как да се появяват към грешната версия (освен старите преди редиректа), второ - ще пренасочват както потребителя, така и тежестта на линкове.
Коя версия да се избере - site:domain.com - гледаме основното количество страници дали е с www или без и правим съответните изводи и промени.
 
Re: Със или без WWW

Re: Със или без WWW

Ако планираш да има други поддомейни, е добре да си с www. В противен случай аз лично предпочитам без.

Клокси, можеш ли да споделиш защо в случаите с поддомейни е по-добър варианта с www? Докато не прочетох мнението, винаги съм мислел, че обратното е правилно
 
Re: Със или без WWW

Re: Със или без WWW

Клокси, можеш ли да споделиш защо в случаите с поддомейни е по-добър варианта с www? Докато не прочетох мнението, винаги съм мислел, че обратното е правилно

Ще ти дам един SEO пример, но същото се отнася и при администрацията.

Примерно искаш да видиш колко страници има индексирани само от главния домейн в Гугъл, без поддомейните. Ако главният домейн е без www, при изписване на site:example.com , ще изкара и поддомейните. Няма начин да изолираш заявката.

Ако главният домейн е с www, site:www.example.com ще ти покаже каквото очакваш.
 
Re: Със или без WWW

Re: Със или без WWW

Ще ти дам един SEO пример, но същото се отнася и при администрацията.

Примерно искаш да видиш колко страници има индексирани само от главния домейн в Гугъл, без поддомейните. Ако главният домейн е без www, при изписване на site:example.com , ще изкара и поддомейните. Няма начин да изолираш заявката.

Ако главният домейн е с www, site:www.example.com ще ти покаже каквото очакваш.

Това от кога не работи? -> site:example.com -sub1.example.com -sub2.example.com
Май преди ставаше, а сега като гледам не става.
 
Re: Сайт с www или без

Виждате ли грешки при редиректването?

Гугъл започна да индексира по 1 страничка/ден без www (така е основния доммейн), но реших да направя редикеркт към www.
Посочих:

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.site.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.site.com/$1 [R=301,L]

Отбелязах в Google, че основния адрес е на www.site.com

В robots.txt промених
Sitemap: http://site.com/sitemap.php на http://www.site.com/sitemap.php

и съответно в GWM / Блокирани адреси / URL адреси Указване на URL адресите и потребителските агенти, спрямо които да се тества, промених
http://site.com/ на http://www.site.com/

След което минаха 2 дни, в които нямаше нови индексирани страници и в sitemap не попадаха нови страници (преди това се добавяха по 5-6 линка на ден в статистиката за sitemap на GWM)

Днес гугъл влиза и прегледа в следната последователност:

/robots.txt HTTP/1.1" 301
/robots.txt HTTP/1.1" 200
/sitemap.php HTTP/1.1" 301
/robots.txt HTTP/1.1" 200
/sitemap.php HTTP/1.1" 200
/sitemap.php HTTP/1.1" 200
/sitemap.php HTTP/1.1" 200
/sitemap.php HTTP/1.1" 200

/index.php HTTP/1.1" 301
/ HTTP/1.1" 200

/topic80.html HTTP/1.1" 301

/sitemap/22.xml HTTP/1.1" 200

Във GWM никъде не отчита грешки, виждате ли нещо нередно при пренасочването или ще трябва да почакам да обработи новата информация?
 

Горе