SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайт с www или без

Re: Сайт с www или без

Просто провери с някакъв онлайн redirect checker няколко адреса дали са пренасочени правилно и готово.

Проверих с Redirect Checker
навсякъде ми показва: Type of redirect: 301 Moved Permanently

В този случай винаги ли ще разпонава сайта и линковете му със 301?
Дали няма впоследствие да счете с www и без за едно и също и при първо влизане да показва само код 200?
 
301 redirect non-www към www или обратно?

301 redirect non-www към www или обратно?

Здравейте, имам следния казус - 301 редирект към не ввв версия на сайт. Чудя се обаче коя към коя версия да редиректна.

Дали са ми вярни разсъжденията, които са: 1. Проверка за входящи линкове към 2те версии 2. Оценка на цялостен линк джус - брой+качество на линкове към двете версии 3. редиректване на тази с по-малко джус.

от друга страна гледам, че доста сайтове редиректват към не ввв версията. да не би да е с цел скъсяване на домейна и в крайна сметка по положителен сигнал? някой има ли мнение?
 
За: 301 redirect non-www към www или обратно?

За: 301 redirect non-www към www или обратно?

301 redirect from non-www to www

Google.gif
 
За: 301 redirect non-www към www или обратно?

За: 301 redirect non-www към www или обратно?

Най-лесно:

Код:
RewriteEngine on

# Това е със WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
RewriteRule ^ http://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

# Това без WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.+)$ [NC]
RewriteRule ^ http://%1%{REQUEST_URI} [L,R=301]
 
За: 301 redirect non-www към www или обратно?

За: 301 redirect non-www към www или обратно?

@Detritus, @diabolic.bg човека какво ви пита, а вие какво му отговаряте :)
-Круши ли да си купя или ябълки?
-Ето така се прави тор за овошки!

@zimbo правилни са разсъжденията ти за стар домейн. За нов аз предпочитам без www с цел по-кратък и удобен домейн. SEO значението му е пренебрежимо малко.
 
За: Сайт с www или без

За: Сайт с www или без

@Detritus, @diabolic.bg да на практика @gan е прав - питам коя към коя версия да редиректна. Мерси @gan
 
За: Сайт с www или без

За: Сайт с www или без

Хаха, не съм прочел внимателно. Извинявам се!
Сега по темата. И аз предпочитам домейн без www, но задължително направи пренасочване след като се спреш на единия вариант.
 
Re: Сайт с www или без

Посочих във GWM за основен домейн без WWW. В момента в GWM домейна присъства 2 пъти с WWW и без и се водят 2 различни статиститики.
Има ли нужда да изтрия там където е регистриран с WWW или така си или иначе Гугъл си възприема кой е основния домейн и мога да си оставя и двете статиситики?
 
Re: Сайт с www или без

Посочих във GWM за основен домейн без WWW. В момента в GWM домейна присъства 2 пъти с WWW и без и се водят 2 различни статиститики.
Има ли нужда да изтрия там където е регистриран с WWW или така си или иначе Гугъл си възприема кой е основния домейн и мога да си оставя и двете статиситики?

При този вариант на пренасочване е необходимо да оставиш и двата сайта в GWT, за да работи настройката.
 
Re: Сайт с www или без

Имам 40 страници които индексирани с www от преди пренасочването. Дали е лош вариант ако ги посоча в Гугъл за изтриване, за да останат само без www страниците?
 
За: Сайт с www или без

За: Сайт с www или без

Оф. Пак нещо не мога да се оправя с това 301 и за да не пускам нова тема ще попитам тук.
Опитвам се да прехвърля с 301 редирект всички адреси с WWW към такива без.
Добавих в .htaccess следните редове:
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^prime-dst\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://prime-dst.com/$1 [L,R=301]

На пръв поглед успешно, но когато напиша в браузъра адрес с www, различен от началната страница (пример:www.prime-dst.com/category/2/hartii-i-hartieni-izdelia.html), връща 404. С началната страница всичко е ок.
Някой да може да даде съвет къде пак греша?
 
За: Сайт с www или без

За: Сайт с www или без

А току що видях и още един проблем. Адресът, който съм копирал също връща 404, а съм го взел от адресното поле на браузъра. Т.е. Отварям си сайта, кликвам на някоя категория, копирам адреса и го поствам тук. И връща 404. Странното ми е, че го прави само с някои адреси. А в момента редиректа е спрян.......
 

Горе