SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Свежо и позициониране

diabolic.bg

The Old Wastelander
Съжалявам, че пускам нова тема. Имаше една, в която пишеше как Свежо манипулират броя на посещенията, но не можах да я открия дори с търсенето. :mad:

Та да си дойда на думата. Все се чудех как Свежо успява да се държи винаги на гребена на вълната, дори, когато пускам новината там с час и повече закъснение след моя сайт и вече съм си видял заглавието в резултатите на Гугъл. Щом я пусна и веднага Свежото изскача пред мен...

http://www.google.bg/search?client=...ric+Beaumont&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Днес неволно го открих. Снощи пуснах едно интервю с един от авторите на предстоящата да излезе игра Фолаут Ню Вегас. Ето какво пише в Гугъл:
Гост в Бункера: Obsidian's Eric Beaumont, diabolic, Съб 09 Окт 2010 19:52:14
А ето какво пише и за Свежо, което отново е първо в резултата:
26 септ. 2010 ... Гост в Бункера: Obsidian's Eric Beaumont

Излиза , че те са пуснали интервюто още преди то да е направено. Е и това, ако не е манипулация, здраве му кажи...
Писах им и няма да пусна вече новина при тях, докато не си оправят тъпия сайт. Кой знае колко пари са налапали за наше здраве...
Току що получих и отговор от тях:
Здравейте!

Svejo не казва как Google да подрежда информацията си.
Също така не предоставяме на Google информация по смисъла на това, кога е публикувано дадено нещо при нас, различна от точната дата на публикуване посредством Sitemap.

Понякога при не достатъчно добра оптимизация за търсачки на сайтовете публикуващи при нас, Svejo излиза като резултат по-напред. Доста хора не наясно с оптимизация публикуват при нас точно с тази идея.

Относно грешната дата в резултата на Google не мога да коментирам защо се показва тъй като никой реално не знае точно как Google сортира и показва резултатите си. Все пак ще преразгледаме нещата при нас.

Ако можем да Ви бъдем полезни с още нещо, моля не се колебайте да ни пишете.

Поздрави,
Явор Иванов

Г-н Иванов явно смята, че аз пускам новини в неговия сайт от вчера, ама не е познал. Много добре знам как работеше Свежо преди време. Сега Гугъл си измисля датата специално за техния сайт, защото са хванали Господ за шлифера...
Ще спра да го публикувам там и няма да имам поводи да се ядосвам за нищо. :mad:
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Това с датата би могло да се манипулира, но е трудно. По-скоро говорим за авторитетност на домейна. Твоят сайт по търсене на "Гост в Бункера: Obsidian's Eric Beaumon" е на 4-то място с главната страница и това е нормално. Дай малко време на Г. да свърже адреса на статията с този сърч и ще си първи.
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Напълно съм съгласен с твоите разсъждения, но ако провериш другите два сайта, които са преди мен, там пише, че публикацията е от 15-16 часа по-рано, а не от преди 20 дни. Многократно те ме изпреварват, а след 2-3 дни моят линк излиза пръв, това е нормално.

Мисля си, че Свежо "малко" са си "бутнали" сървърното време. Може и да греша, но това става само при тях от всички социалки, в които пускам нещо.
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Това по-скоро е резултат от обхождането на гугъл бота, а не манипулация на Свежо. Просто е добавена дата от друга статия, но не мисля, че по този начин успяват да се класират по-добре от теб. То и аз мога да променя датите на публикациите ми в блога на 1.1.1995та, но това не значи че ще изкоча по-напред в серпа.

Напълно съм съгласен с твоите разсъждения, но ако провериш другите два сайта, които са преди мен, там пише, че публикацията е от 15-16 часа по-рано, а не от преди 20 дни. Многократно те ме изпреварват, а след 2-3 дни моят линк излиза пръв, това е нормално.

Мисля си, че Свежо "малко" са си "бутнали" сървърното време. Може и да греша, но това става само при тях от всички социалки, в които пускам нещо.

А посети ли страницата в свежо?
Код:
статия  от wasteland-bg.com  ,  публикувано преди около 17 часа в  Игри
?

Edit: Произволни цъкване
Това Fun Edition пак има 26.09, но пак е публикувано преди 16 часа. По-скоро бота се хваща за някакъв текст от страницата, понеже няма достатъчно дълго описание на статията.

П.П. Не знам поради каква причина, но така и не мога да ти отворя сайта. При мен постоянно е бял екран, без значение кой браузер ползвам.
 
Последно редактирано:
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Не знам какво точно да мисля. Ето резултатите от днешната ми публикация без Свежо:
http://www.google.bg/search?client=...ден+Patchday&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Едит: Имам 1500 абонати и никой не се е оплакал от такъв проблем, а аз и в момента съм в сайта, така че съм сигурен, че работи. Виж дали ти и включен джава скрипта на браузърите, защото имам защита, която покрива екрана с черно, ако той е изключен, но там би видял надпис
Съжалявам, този сайт няма да работи нормално,
ако сте изключили скриптовете в браузъра си.
Скриптовете в него са безопасни и по никакъв начин
няма да навредят на компютъра Ви.
Моля, включете скриптовете и тогава презаредете /refresh/ страницата.

Едит 2
Сега видях, че нещо Тиксото се е бъгясало отново и ми бави отварянето на страниците докрай, но все пак се зареждат до над 90% и би трябвало да ги видиш.
 
Последно редактирано:
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Не знам какво точно да мисля. Ето резултатите от днешната ми публикация без Свежо:

И аз не знам какво да си мисля, но ето ти една статия с предна дата от свежо :)
Великолепната четворка: Сметана, Дворжак, Яначек, Мартину
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Не търси проблема в Свежо-то, сайта им си е ОК. Погледни при тебе как са нещата. ;)
При мен нещата са така, че най-много до седмица, което зависи от Г. моите линкове излизат първи.
При публикация от преди 3 дни, все още само Свежо е пред мен - http://www.google.bg/search?client=...er+и+Acrobat&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Но днешната ми публикация, след като игнорирах Свежо си е първа. :)

Едит - ясно ми е, че по никой начин не мога да натрупам толкова обратни линкове, колкото тях. С тоя бутон дето зарибяват хората, те се намират и в мишите дупки, ама не се и опитвам да ги гоня.
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Пускайте не само в свежо а във всички (или поне и в няколко с dofollow) социални мрежи и вашите страници ще излизат преди всичко. Едва ли svejo се занимават с манипулиране на датата на google. А и дори и да го правят, това пак не им гарантира че ще излизат преди вас. Просто нямате никакви беклинкове към самата статия, за това svejo излиза пред нея, заради авторитета на домейна.
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Ами аз пускам в общо 5 социалки. Но по принцип повечето, в това число Свежо, са с nofollow. Освен Ухааа.нет не се сещам друга да е dofollow.

И аз не знам какво да си мисля, но ето ти една статия с предна дата от свежо :)
Великолепната четворка: Сметана, Дворжак, Яначек, Мартину

Ето това вече е особено впечатляващо - с два дни изпреварват календара...
 
Последно редактирано:
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Ами аз пускам в общо 5 социалки. Но по принцип повечето, в това число Свежо, са с nofollow. Освен Ухааа.нет не се сещам друга да е dofollow.

Ето това вече е особено впечатляващо - с два дни изпреварват календара...

И аз така се заблудих, но се оказа, че датата я има в title и вероятно от там я взема Google
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

piron.bg
trohi.com
bghot.net
nishto.net
zdravei.net
novoto.net
bgbox.info

Тези са dofollow, сигурно има и още.

Благодаря, за инфото! Ще се потрудя да се регна и ще има "смяна на кабинета". :) За bgbox.info обаче грешиш. Всичките им линкове са с nofollow.

Код:
<div class="story">

              <small><a href="http://technews.bg" rel="nofollow">http://technews.bg</a> –</small>
      
                  <a href="/node/18245">Виж още</a>
          </div>
 
Последно редактирано:
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

За bgbox.info обаче грешиш. Всичките им линкове са с nofollow.

Като щракнеш на някое заглавие и ти се отваря специална страница за него. Оттам има реална връзка от заглавието, с което е качено.

Към списъка добавям и:
diggbg.com
ezitura.com
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Ето това вече е особено впечатляващо - с два дни изпреварват календара...

нищо не изпреварват и не манипулират. това е част от заглавието, и става дума за събитие след 2 дни ;)
малко те тресе паранойката. не виждам никаква далавера в смяната на датите. по-скоро са прави хората, като ти казват, че нямаш достатъчно линкове и авторитет.
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Това с датата в заглавието ivo.apostolov го обясни по-нагоре. Що се отнася до линковете, аз също казах, че не мога да гоня Свежо, нито се опитвам. Ако решите всички да си наслагате бутони към моя сайт, тогава може и да се пробвам. ;)
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Това с датата в заглавието ivo.apostolov го обясни по-нагоре. Що се отнася до линковете, аз също казах, че не мога да гоня Свежо, нито се опитвам. Ако решите всички да си наслагате бутони към моя сайт, тогава може и да се пробвам. ;)

Достатъчно е да имаш малко повече линкове към точната статия, тоест малко повече дийп линкове, и ще ги минеш много лесно. Иначе на главния домейн никой не те кара да ги минаваш ;).
 
Re: "Свежо" отново лъже хората

Re: "Свежо" отново лъже хората

Що се отнася до линковете, аз също казах, че не мога да гоня Свежо, нито се опитвам. Ако решите всички да си наслагате бутони към моя сайт, тогава може и да се пробвам. ;)

То само линкове да са...

Днес имаме удоволствието да се запознаем с Водещия дизайнер на Фолаут Ню Вегас Eric Beaumont.

Ето това е текста на цялата новина (ако можем да я наречем така) - с това ли искаш да се класираш?

Нататък върви линк към дублиран 1:1 контент с един реципрочен линк към оригинала на статията.

И какво всъщност се опитваме да класираме? Честно, не ми става ясно защо свежо ти е виновно.
 

Горе