SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Случая с Грабо

Re: Случая с Грабо

Според мен доверието в сайтовете за групово пазаруване няма да падне забележимо. Иначе Грабо доста ще се набутат да върнат парите на всички измамени, но нямат друг избор, ако искат да си спасят репутацията.
 
Re: Случая с Грабо

Един добър повод органите за борба с интернет измамите да си свършат работата. няма кои знае каква сложна схема за разкриване, още повече че има политици които са изгорели .
 
Re: Случая с Грабо

една от потърпевшите е вътре със 7 000 точно от офертата за малдивите не вярвам сребрин туко така да извади 7 хилки и да ги върне.
 
Re: Случая с Грабо

да, и аз не вярвам :)
освен Сребрин да търси онзи, да си върне парите, ама едва ли ще го намери ...

освен имиджа, сайта и Сребрин се набутват много яко

ама както е казал народа - "лакомо д ............ "
 
Re: Случая с Грабо

Хахаха
доверието никога не е било високо. Сега вече е на 0.
Особенно за БГ.
Еми честито на грабо - вече може да затварят....
 
Re: Случая с Грабо

Едва ли ще затворят, но оборотите ще им паднат. Сигурен съм, че тази схема съвсем скоро ще се повтори.
 
Re: Случая с Грабо

Не разбирам защо Грабо да нямат вина? Решили са , че ще има супер далавера да прибират по 300 лв. на всеки хиляда и без въобще да проверят кой им предлага услугите са се пуснали по пързалката. Според мен клиента се доверява на продавача, а продавача е длъжен да си провери доставчика и дали не е измама. Ако си купя телевизор от Технонещоси и се окаже дефектен, ще търся отговорност и пълно обезщетение от Технонещоси вместо да кажем от производителя в Япония, Китай или където и да е.

Тъкмо пазара ще се очисти от стотиците вече сайтове за групово пазаруване и ще останат само тези, които са проверени и доказали себе си.
 
Re: Случая с Грабо

Така си е, при всички случаи ще трябва сайтовете да проверяват доставчиците. Майка ми има фирма, която е турооператор и туроагент и още като видя тази оферта преди няколко седмици, ми каза, че не е възможна и вероятно е измама.

Тези сайтове са предимно за крайни доставчици (хотели в този случай), но не и за посредници - туристически агенции и оператори. Единствения случай да пусне турооператор такава оферта е, ако изкупи цял хотел някъде и пусне на промоция по такива сайтове 5-6% от капацитета.
 
Re: Случая с Грабо

Не разбирам защо Грабо да нямат вина?
Когато някой стане жертва на телефонна измама от мобилния оператор ли си търси парите или от самия измамник?
 
Re: Случая с Грабо

Когато някой стане жертва на телефонна измама от мобилния оператор ли си търси парите или от самия измамник?

Примерът ти не е точен.

Парите ги даваш на измамника от телефона... А тук парите ги даваш на Грабо...

Или пък може би е точен :D

В иБей само един път попаднах на мошеник, но пейпал си ми върнаха парите, че дори бях на далавера заради разлика в курса на долара :D Демек, парите ми ги върна не продавача, а посредникът. Те после да си се оправят двамата.

Примерно ти ми даваш 1 млн, аз ги влагам в нещо и ги губя. От мен ли ще си искаш парите, или от фирмата, на която са ѝ паднали акциите? :D
 
Re: Случая с Грабо

@T_K - мобилния оператор ми предлага единствено телефонната услуга - тоест връзката с измамника, ако е била със смущения - да, тях ще търся. Мобилния оператор не взима комисионна от това, че с измамника сме се разбрали да изперем 2 млн. лева. ;)

P.S. Мисля, че за проваленият концерт в Разлог хората си търсеха парите от мобилния оператор вместо от изпълнителите или бъркам?

P.P.S. Цялата измама е добре измислена и е било въпрос на избор дали ще е Грабо или друг популярен сайт. Естествено, колкото по-известен е сайта, толкова повече измамени ще има.

Една нормално почивка на Малдивите е около 3000 лв., а те са я предлагали за 1000 лв. Няма как такава почивка да е намалена толкова - дори да махнем всичката печалба на тур. агенция, да изберем най-скапания хотел и най-скапания полет. Ако е БГ оферта - пакет от 700 лв, спокойно може да струва 350 лв, но Малдивите....ми няма как да свалят два пъти цената нито на сам. билет, нито на хотела в Малдивите....било си е клопка за лековерни купувачи (да не кажа по-силна дума)
 
Последно редактирано:
Re: Случая с Грабо

ivok, офертата е била без самолетния билет. Разбира се, това не значи нищо.

Аналогията е по скоро clickbank и търговците, които продават през платформата.
 
Re: Случая с Грабо

:D
Просто трябва да направят застраховка за такива случаи, точно като в Ebay, отделен е въпроса дали някой в БГ ще направи такава застраховка.
За правенето ще направи, ама дали ще плати някога нещо по такава застраховка е друга тема :)
 
Re: Случая с Грабо

Според мен са супер преувеличени твърденията, че Грабо трябвало да затварят... просто ще се вдигне контрола върху предлаганите оферти, а поръчките няма да намалеят особено, затова че 1 оферта от хиляди се е оказала фалшива.
 
Re: Случая с Грабо

Не разбирам защо Грабо да нямат вина? Решили са , че ще има супер далавера да прибират по 300 лв. на всеки хиляда и без въобще да проверят кой им предлага услугите са се пуснали по пързалката. Според мен клиента се доверява на продавача, а продавача е длъжен да си провери доставчика и дали не е измама. Ако си купя телевизор от Технонещоси и се окаже дефектен, ще търся отговорност и пълно обезщетение от Технонещоси вместо да кажем от производителя в Япония, Китай или където и да е.

И според мен Грабо са виновни и сега гледат да се оправдават.Случелото се е голям минус за тях и малко или много ще доведе до отлив от грабо мани :D
 
Re: Случая с Грабо

И според мен Грабо са виновни и сега гледат да се оправдават.
В България е нормално да се напада клиента и никога да не се признава вина. А, не хапе да кажеш - виновен съм, ще компенсирам всички потърпевши. Първата компания, която го направи у нас, ще си повдигне имиджа - гаранция.
 

Горе