SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Списък с досадни адсенс реклами

Re: Списък с досадни адсенс реклами

Нямам такива впечатления да ти кажа честно.
Едно време в един мой сайт от 10 излъчвания, 8 пъти излизаха подобни банери и цената бе около 1-2 цента.
Ако е така, още по-добре ;).
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Някой да има нови наблюдения. След нова година е зле положението.
Средна цена 1,5 цента, което е отврат.
Гледам много ми се излъчва реклама на store.bg
Някой засичал ли ги е колко им е клика.
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Някой забелязал ли е проблем с блокирането на два сайта: posoka.com и minaljivot.info? Слагах, махах, гледах адревю центъра, от поне седмица са блокирани и въпреки това излизат. Не са ми никак таргет, а ми заемат рекламните карета и ми свалят цтр.
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Някой забелязал ли е проблем с блокирането на два сайта: posoka.com и minaljivot.info? Слагах, махах, гледах адревю центъра, от поне седмица са блокирани и въпреки това излизат. Не са ми никак таргет, а ми заемат рекламните карета и ми свалят цтр.
не съм, но сега ще блокирам posoka.com за да видя дали ще ги махне.
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Разбира се, задклавиатурното устройство се оказа проблемът. Не съм свикнал с новия интерфейс и си ги забранявам в сърча, вместо в контента и се ядосвам...
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Разбира се, задклавиатурното устройство се оказа проблемът. Не съм свикнал с новия интерфейс и си ги забранявам в сърча, вместо в контента и се ядосвам...
И аз го правих това, но е доста смотано измислено (или е нарочно).
 
Блокиране на реклами в Adsense

Блокиране на реклами в Adsense

В прозореца за блокиране на реклами в Adsense ми показва - 20-30 рекламодателя, но те са сборни за всичките сайтове на които имам Adsense - български, английски и тн. Може ли някъде да се отдели това блокиране на реклами само за определени сайтове или канали? Тоест искам да видя рекламодателите само за сайт www.site.com?
 
Re: Блокиране на реклами в Adsense

Re: Блокиране на реклами в Adsense

Нем, не може поне на този етап.
Дразнещо е, но като цяло идеята на Г е да не блокираш реклами или да блокираш само тези, които ти се явяват конкуренция.
Идеята им не е да блокираш нископлатените реклами :)

Друго важно според мен е да махнеш следенето, т.е рекламите на сайтовете ти да се показват спрямо релевентността на твоя сайт, а не на потребителя (поне от моя гледна точка, защото най ми е неприятно да влезна в сайт за цветя и да ми се показва например реклама на Flippa, защото примерно съм ползвал последните)
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Още един съвет за повишаване на eCPM/RPM. Отивате на Performance report (менюто горе) -> Ad networks (менюто в ляво) и избирате по-дълъг период (примерно 3-4 месеца). След това подреждате мрежите по възходящ Ad request RPM. Копирайте/запишете мрежите с най-нисък RPM (примерно аз блокирам под 0.20 евро РПМ) и в Allow block ads (менюто горе) -> Blocking options (ляво меню) -> Ad networks(ляво меню) -> Content (от падащото меню) блокирате мрежите, които сте си записали.
 
За: Списък с досадни адсенс реклами

За: Списък с досадни адсенс реклами

Ценно инфо, мерси Пламене. Разгледах моите рекламни мрежи, намират ми се 60-70 такива. Имам и някакви с десетки хиляди импресии, а с мижави кликове и приходи. Не ми се издребнява много, ще махна само тези които реално правят импресии, примерно над 1000 за периода.
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

По така описаната техника на първо място при мен излиза - Unmatched ad requests - има Ad Requests десетки хиляди, а всички други колони са на нула ?!
 
Re: Списък с досадни адсенс реклами

Не ми се издребнява много, ще махна само тези които реално правят импресии, примерно над 1000 за периода.
E, то и аз така, но всеки си решава.

Unmatched ad requests са тези импресии, за които не е имало реклами и са показвани алтернативни или социални реклами, или запълнени с цвят. Щом другите колони са ти нули, значи трафикът ти е предимно български и на него не се сервират реклами от други мрежи.
 

Горе