SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Срив на CPM :(

Re: Срив на CPM :(

до 8 месеца очаквам бум в конкуренцията за такъв тип реклама в България. Просто много от хора от бизнеса не са чували още за това, а само като им кажа и веднага виждат, че от една минимална инвестиция могат да реализират доста добри печалби и да намерят много нови клиенти.
 
Re: Срив на CPM :(

E, как да не може като минималният бид за съдържателната мрежа е 1 стотинка. На по-слаби ниши се въртят и такива реклами. Ако рекламодателят е дал 1 ст, колко очакваш да ти дадат от Гугъл?
гугъл по принцип не си ли взимат парите само от рекламодателите?
 
Re: Срив на CPM :(

гугъл по принцип не си ли взимат парите само от рекламодателите?
Нали от парите, дето ги е дал рекламодателят, трябва да остане за пъблишъра т.е. за теб. При бид 1 цент (стотинка) от рекламодателя и 10 ЦТР да имаш, еЦПМ ще е свръх нисък. Или друго ме питаш?
 
Re: Срив на CPM :(

Нали от парите, дето ги е дал рекламодателят, трябва да остане за пъблишъра т.е. за теб. При бид 1 цент (стотинка) от рекламодателя и 10 ЦТР да имаш, еЦПМ ще е свръх нисък. Или друго ме питаш?
аз като съм правил кампания с адуърдс, като заредя примерно 100 лева, реално разполагам с 70?
 
Re: Срив на CPM :(

аз като съм правил кампания с адуърдс, като заредя примерно 100 лева, реално разполагам с 70?
Като рекламодател ако заредиш 100 лева, си разполагаш със 100 лева. Като пъблишър, вероятно разполагаш с не повече от 30 при условие, че всички импресии се врътнат през твоя сайт.

Това ми дава идея как човек може да провери какъв % от бюджета Г. заделя за партньорите.
 
Re: Срив на CPM :(

...
Това ми дава идея как човек може да провери какъв % от бюджета Г. заделя за партньорите.

неможе
никой не ти казва :)
за някъде от 50 до 70-80 се чуват слухове ама ..
 
Re: Срив на CPM :(

неможе
никой не ти казва :)
Може и ще стане супер просто. Правиш placement targeted кампания само за собствени(я|те) си сайт(ове) и следиш приходите по тези канали.:)
 

Горе