SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Страницата е докладвана като „атакуваща“!

bigger

New member
Страницата е докладвана като „атакуваща“!
Страницата е докладвана като „атакуващ“ и беше блокирана.

Атакуващите страници се опитват да инсталират програми, които крадат лична информация, повреждат компютъра ви или го използват за атака на други компютри.

Някои от тези страници го правят съзнателно, но много са просто жертва и собствениците им не знаят нищо за това.

Някой дали знае за какво става въпрос, днеска цял ден ми се показва на почти всички мой страници? От къде пък на къде сега и какво стана?
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Браво.. само това ми липсваше.. межудругото май да.. какво е спасението в такава ситуация? Бекъп и нов акаунт ли да правя или.. незнам и аз, доста работа е ако трябва да почвам всичко наново :(
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

1. Бих спрял сайтовете докато се оправят нещата.
2. Почвай да ровиш в access логовете как са те хакнали. 95% вероятност през вирус на компютъра ти, който е набарал FTP паролите/паролата.
3. Сканирай си компютъра.
4. Смени си паролите на мейли/фтп/цпанел и всичко, което се сетиш.
5. Ако се окаже, че е хак през компютъра, възстанови бекъп.
6. Ако е хак, заради пробойна в нещо по сайта, трябва да разбереш каква.
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Страницата е докладвана като „атакуваща“!
Страницата е докладвана като „атакуващ“ и беше блокирана.

Атакуващите страници се опитват да инсталират програми, които крадат лична информация, повреждат компютъра ви или го използват за атака на други компютри.

Някои от тези страници го правят съзнателно, но много са просто жертва и собствениците им не знаят нищо за това.

Някой дали знае за какво става въпрос, днеска цял ден ми се показва на почти всички мой страници? От къде пък на къде сега и какво стана?
А как да разбера дали са хакнали компа ми и ако са как да го отстраня???
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Дай да видим сайта.

csmultihacks.com
свалих от там един хак но се притеснявам да няма някоя такава програма в него да ми хакне компа.Как мога да разбера дали има?
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Първо нямам сайт ако за това говорите.Второ ако са ме боднали някак си ще изчезне ли ако си сложа друг уиндоус?Сега съм със седмицата,но имам още един диск с нея ако махна настоящия и сложа друг ще изчезне ли???
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Това е сайт за Уебмастъри, а ти нямаш сайт.
Проблема ти идва компютъра, като играеш с хакове - доста често така става. Разгледай из интернет пространството за anti-keylogger-и, Spyware scanners и темподобни. Свали си няколко, различни, дори и да са платени. Направи си едно хубаво сканиране и ако продължава да ти дава подобни грешки - мисля, че знаеш, че преинсталацията на Windows е неизбежна.

Друг вариант, които НЕ препоръчвам, ако не си запознат > Start > Run > msconfig > Services и Startup. Прегледай всичко, което ти изглежда като непознат или злонамерен процес и го прекрати. Понякога се случва гадинката да се е навряла много надълбоко и това не дава резултат, но си струва да опиташ.
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Страницата е докладвана като „атакуваща“!
Страницата е докладвана като „атакуващ“ и беше блокирана.
....
днеска цял ден ми се показва на почти всички мой страници?

Аз лично се обърках - след като нямаш сайт какво имаш предвид под "всички мои страници"?
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Това е сайт за Уебмастъри, а ти нямаш сайт.
Проблема ти идва компютъра, като играеш с хакове - доста често така става. Разгледай из интернет пространството за anti-keylogger-и, Spyware scanners и темподобни. Свали си няколко, различни, дори и да са платени. Направи си едно хубаво сканиране и ако продължава да ти дава подобни грешки - мисля, че знаеш, че преинсталацията на Windows е неизбежна.

Друг вариант, които НЕ препоръчвам, ако не си запознат > Start > Run > msconfig > Services и Startup. Прегледай всичко, което ти изглежда като непознат или злонамерен процес и го прекрати. Понякога се случва гадинката да се е навряла много надълбоко и това не дава резултат, но си струва да опиташ.

Исках само да ви питам защото веднъж ми даде страницата е докладвана като атакуваща,а после намерих една папка която не бях правил и не ми даваше достъп.Решил съм да си преинсталирам уиндоуса,а после ще си сменя паролите на фейсбук,скайп и т.н само ви питам дали гадинката ще се махне като си преинсталирам уиндоус???
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Това е сайт за Уебмастъри, а ти нямаш сайт.
Проблема ти идва компютъра, като играеш с хакове - доста често така става. Разгледай из интернет пространството за anti-keylogger-и, Spyware scanners и темподобни. Свали си няколко, различни, дори и да са платени. Направи си едно хубаво сканиране и ако продължава да ти дава подобни грешки - мисля, че знаеш, че преинсталацията на Windows е неизбежна.

Друг вариант, които НЕ препоръчвам, ако не си запознат > Start > Run > msconfig > Services и Startup. Прегледай всичко, което ти изглежда като непознат или злонамерен процес и го прекрати. Понякога се случва гадинката да се е навряла много надълбоко и това не дава резултат, но си струва да опиташ.

Исках само да ви питам защото веднъж ми даде страницата е докладвана като атакуваща,а после намерих една папка която не бях правил и не ми даваше достъп.Решил съм да си преинсталирам уиндоуса,а после ще си сменя паролите на фейсбук,скайп и т.н само ви питам дали гадинката ще се махне като си преинсталирам уиндоуса???
 
Re: Страницата е докладвана като „атакуваща“!

Във един сайт ми даде страницата е докладвана като атакуваща,после намерих и гадинката но незнам как да го премахна.Можете ли да ми помогнете???
 

Горе