SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Струва ли си тази ниша - Аукро

antarian

New member
Струва ли си да се разработва нишата на Аукро. В момента правят глобални промени и потребители търсят заместител. Дайте мнение.
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

То и в ибей имаше промени. Явно аукциона като такъв вече няма смисъл поради следните причини:

- яка глобализация - с малко повече търсене можеш да си поръчаш единични бройки директно от някоя фабрика където и да е по света - защо да купуваш евтино старо като има и ново
- пренасити се с търгове и на всеки е ясно че 99% от хората по тези сайтове са търговци, които си продават новата стока, а не някакви техни стари неща, които не им трябват
- много паднаха цените на каквито и да е стоки
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

Така е, защото са дървени глави..и особено "управлението" им в БГ
Защото от търг го обърнаха на някакъв фирмен каталог, взимайки базите на много подведени фирми.
Идеята отначало беше добра, офертите АКТУАЛНИ, и естествено имаше интерес тъй-като потенциалните търсещи можеха действително да намерят ценни неща там.
Още при първите наченки за грозен комерсиализъм и естествено след дузина ултра тъпи забележки от "администратор", естествено и аз се разбучах. Беше ми изключително грубо отговорено да не се мешам в НОВАТА им политика, защото те "си били харесали" големите и обширни бази на някои известни фирми. Тези фирми също се прецакаха, защото не успяха да проумеят (на пръв поглед), че в крайна сметка по-този начин губях индивидуалността си и специфичният си подход към пазара - всеки в своята си ниша. Потребителите (купувачите) и те се прецакаха, тъй-като вече мястото им за ПАЗАР се превърна чисто и просто в един каталог..със стоки - дублирани (по фирмите) и с неясно офериране - актуални ли са аджеба.
Самото аукро също се прецака поради тази причина и главно защото идеята за ТЪРГ вече липсваше. Една оферта с твърда цена и постоянен (купи сега) в никакъв случай не е търг.
Това всичкото няма как да не пкаже влиание (комплексно) върху сегашното положение и е нормално сега да търсят начин да се поправят. Преди да се поправят обаче, ще трябва и да си чекнат олигофрените като господин.."едикой си", иначе ще копат на едно място, до като не бъдат съвсем забравени.
Язък за ресурса, който е вложен, Чак мен ме е яд :)
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

Да ви кажа аз съм от първите клиенти на Аукро. Препоръчал сум го на много хора, а и аз самият бях доволен. В началото си беше много добър аукцион. Купил съм много неща от там и съм продал много. Последната година и половина е станало точно каталог на определени фирми с цени като във физичеки магазин. Е каква ми е далаверата да го ползвам. Сега са решили да оставят Аукро само като каталог, а може би защото са се усетили, че губят потребиетелите местят ауксионите на друг домейн.
Аз понеже съм потребител на ebay.co.uk от 2001г и много харесвам аукционите, още преди 2 години, като видях на къде отива Аукро реших да направя мой аукцион.
Да г оразработиш обач е доста трудно.
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

Да ви кажа аз съм от първите клиенти на Аукро. Препоръчал сум го на много хора, а и аз самият бях доволен. В началото си беше много добър аукцион. Купил съм много неща от там и съм продал много. Последната година и половина е станало точно каталог на определени фирми с цени като във физичеки магазин. Е каква ми е далаверата да го ползвам. Сега са решили да оставят Аукро само като каталог, а може би защото са се усетили, че губят потребиетелите местят ауксионите на друг домейн.
Аз понеже съм потребител на ebay.co.uk от 2001г и много харесвам аукционите, още преди 2 години, като видях на къде отива Аукро реших да направя мой аукцион.
Да г оразработиш обач е доста трудно.

прекалено е малък пазара в БГ за чисто бг търгове. А твоя търгсайт, нещо не ми се вижда нормално цените да са както в магазина или 10% по-ниски и да чакаш наддаване. :)
Българина е алчен. Що не ги напускаш на по 5 лв начална и да видиш как ще се развият.
За аукро - смешници. Друго няма.
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

прекалено е малък пазара в БГ за чисто бг търгове. А твоя търгсайт, нещо не ми се вижда нормално цените да са както в магазина или 10% по-ниски и да чакаш наддаване.
Българина е алчен. Що не ги напускаш на по 5 лв начална и да видиш как ще се развият.
За аукро - смешници. Друго няма.

Пазара в България е малък спор няма. За търговете в моя сайт мога да кажа, че са далеч от цените в магазина честно казано. По-голямата част от моите търгове ( за другите потрбитрли не мога да кажа) са за стоки, които в моите магазини се продават на двойни цени и хората си ги купуват. Аз внасям дрехи и ги продавам в мои магазини или зареждам други търговци и се ориентирам на какви цени продават и те стоките. Къде има дънки за 20 лв. Те в складовете на едро пожълтелите китайски дънки са по 25-40 лв.
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

Дънки по 15-25 лева има в доста магазини по Графа примерно...
Е, то е малко като груповите оферти - има цени и цени.
 
Re: Струва ли си тази ниша - Аукро

Дънки по 15-25 лева има в доста магазини по Графа примерно...

Иво шегуваш се :p. Може да си видял някоя цена от тоя диапазон, но 100% не си забелязал, че тя е за 2 останали чифта от модел. На тов аму се казва разпродажба или чистене на стока. Радвам се, че вече и в България се практикува както в белите страни, а не разпродажба от 90 на 110лв. В никой случай няма такава цена на дънки от актуална колекция. А се съмнявам на графа да има магазини с най-долните опжълтели от стоене по складовете дънки.

ЕДИТ:
Да не пиша нов пост, че достатъчно му изкривих темата на човека.
Иво за аутлет е допустимо да има такива цени (въпреки, че съм приятно изненадан), идята ми е за актуални колекции цена от 25 лв е не мислима да намериш. Има значение и качеството, но не мога да коментирам след като не съм видял стоките за, които говориш.
 
Последно редактирано:

Горе