SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

На 26.07.2007 г. между СуперХостинг.БГ (www.superhosting.bg) и "Диекс България" ООД (www.dxbg.com ) беше сключен договор за прехвърляне на предлагането на хостинг услуги и регистрация на домейни от "Диекс България" към най-бързо развиващата се хостинг компания в България — СуперХостинг.БГ. Като част от споразумението всички хостинг акаунти на клиентите на "Диекс България" ще бъдат прехвърлени на сървърите на СуперХостинг.БГ.
СуперХостинг.БГ уверява всички досегашни клиенти на "Диекс България" , че преминаването към услугите на СуперХостинг.БГ ще бъде съпроводено с постоянно подобряване на качеството.
Придобиването на дейността на други хостинг компании е част от дългосрочната търговска политика на СуперХостинг.БГ. Основна цел на придобиването е увеличаване на конкурентоспособността на компанията, чрез постоянно разширяване на гамата от предлагани услуги и все по-пълно задоволяване на потребностите на потребителите.
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Изглежда продължава процеса на окрупняване при хостинг компаниите.
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Нищо странно :)
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Интересно е каква е цената на сделката.
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

най-бързо развиващата се хостинг компания в България — СуперХостинг.БГ

:) :)
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Никола Павлов каза:
най-бързо развиващата се хостинг компания в България — СуперХостинг.БГ

:) :)

И ние така си ги пишем прес релиизите с Най... :) Иначе и на мен мие интерсна цената. За да си предценя колко платили за клиентите :) Дали е стандартното: цената = едногодишните приходи или....
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Мислиш ли, че не е вярно?

Никола Павлов каза:
най-бързо развиващата се хостинг компания в България — СуперХостинг.БГ

:) :)
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

всеки си дърпа за своите нали знаеш ;)
радвам се да те видя и тук !
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Отдавна го чета форума, но не бях писал до сега :)

oggin каза:
всеки си дърпа за своите нали знаеш ;)
радвам се да те видя и тук !
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

welcome, а и от теб много има да се научи :shrug:
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Това най-бързо развиващата се хостинг компания е доста относително :icon16: да кажем че сега си пусна една хостинг компания и си навия един приятел да ми стане клиент. Правя един месец ппц и си намирам още 30 клиента. Растежа за този месец ми става 3000% след което си пускам / плащам за статия че съм най-бързо развиващата се хостинг компания в бг няма да съм излъгал.... докато хостбг които през този месец например са добавили 500 към техните 50000 клиента имат само 1 процент ръст...

А и ние като пишем прес релеиз винаги гледаме да споменем нещо в което сме най без да лъжем :)

На мен затова ми стана забавно НЕ КАЗВАМ ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.... Предполагам и на Никола заради същото
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Естествено, че зависи от базата и гледната точка. Според мен не сме излъгали.
А и хостбг нямат 50000 клиента ;)

predpriemach.com каза:
Това най-бързо развиващата се хостинг компания е доста относително :icon16: да кажем че сега си пусна една хостинг компания и си навия един приятел да ми стане клиент. Правя един месец ппц и си намирам още 30 клиента. Растежа за този месец ми става 3000% след което си пускам / плащам за статия че съм най-бързо развиващата се хостинг компания в бг няма да съм излъгал.... докато хостбг които през този месец например са добавили 500 към техните 50000 клиента имат само 1 процент ръст...

А и ние като пишем прес релеиз винаги гледаме да споменем нещо в което сме най без да лъжем :)

На мен затова ми стана забавно НЕ КАЗВАМ ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.... Предполагам и на Никола заради същото
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Не казвам че сте излъгали... прес релеизи ко да се прави ::) трябва да звучат добре :) А за хостбг просто споменах една метафорична цифра да пасва фрапиращо на процентите ...

Искам да попитам без да спомеваш точната сума за придобиване ( предполагам е фирмена таина :)) може ли да споделиш как калкулирахте цената? Печалбата за 1 година?
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Това обаче е супер яка реклама да купиш някой конкурент - много се разчува, всички го обсъждат, всички питат за цената и т.н. Особено ако обявиш някаква смешна цена става още по-голямо шоу. :evil
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

;D Е голямото шоу става и като се обяви висока цена така реагирахме и като инвестора купи тиин проблем за 50к евра:)
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Това за инвеститора някак не го вярвам да са им тупнали 100 бонки кеш на масата :)

А относно това закупуване - 5 лева, колко да е цената :D
Аз им бях предложил 4, ама на... тея ме прецакали :D

Очакваш някой да ти каже реално цената и устните договорки и т.н. ли? ;)
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Инвестора са публична компания акциите са им на борсата тази длъжни са изкарват отчети за пред инвеститорите би трябвало този разход да е вписан някаде в отчета им отивам да погледна има ли нещо подобно :)

Иначе не очаквам някои да каже цената но ми итересно дали позват станадртното - приходите за година + активите :)

ПП поразрових се за инвестора но не много подробно (имам и други задачи за деня) в 6 месеченият отчет за 2007
http://kompanii.investor.bg/?cat=10&cid=33&type=5
Покупка на дълготрайни активи -261 хил лв така че като нищо може да са ги дали в тримесечният отчет са -169 хил лв което маи съвпада с периода на покупката ...

другата интерсна цифра: Постъпления от клиенти 681 хил лв 6м :) така че тази фирма се развива :) Не се чудете защо акциите им са пораснали с над 100% (те акции почти всички ации на БФБ растът :))

(не е съвет за покупка / продажба на акции)
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Е за съжаление няма как да се разкрие цената нито други договорки с колегите.
Щом е станала сделката значи е била изгодна и за двете страни.

predpriemach.com каза:
Не казвам че сте излъгали... прес релеизи ко да се прави ::) трябва да звучат добре :) А за хостбг просто споменах една метафорична цифра да пасва фрапиращо на процентите ...

Искам да попитам без да спомеваш точната сума за придобиване ( предполагам е фирмена таина :)) може ли да споделиш как калкулирахте цената? Печалбата за 1 година?
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.

predpriemach.com каза:
;D Е голямото шоу става и като се обяви висока цена така реагирахме и като инвестора купи тиин проблем за 50к евра:)
Че 50К евро си е съвсем в кръга на нещата. Може такава бясна е-търговия да се завърти с тия тийнейджъри, че...
 
Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

Re: СуперХостинг.БГ придобива хостинг дейността на "Диекс България" ООД (dxbg.com)

На всичкото отгоре сайта им се позиционира много добре в SERP за доста интресни думи... и не говоря за позициониране в google.bg
 

Горе