SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Събмит в директории: бързо или бавно?

vpChar

New member
Мисля, че прочетох всички нишки по темата във форума, но не успях да си отговоря на всички въпроси,затова реших да ги задам тук, пък ако някой ми помогне със съвет - ще съм най- щастливия начинаещ под слънцето.

И така, компилирах лист с около 2500 директории (които уж дават котви), сортирах ги по ПР, направих си програмка да ми попълва формите, приготвих си по стотина версии на титли/дескрипшъни... Дотук - добре. Обаче най- важните въпроси останаха: (1) количеството от значение ли е и (2) бързото или бавно свършване (на работата) е по- добро?

Имам предвид -- дали трябва да се кара само по дирове с висок ПР, или не е страшно ако се минат всички възможни и по- важно - опасно ли е ако всичко се прави накуп за два-три дена или трябва да се събмитва по малко (да кажем 100-200 на седмица)?

Благодарности на всеки, който ми даде акъл (макар, че благодарностите не стават за пиене ;-) ...
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

Като се има предвид, че директориите бавят с месеци одобряването, няма да имаш проблем с голямото събмитване накуп.

Ако ПР на главната е висок, то не е задължително категорията, която си избрал да има висок такъв. Ако всичко е толкова автоматизирано, направо събмитвай навсякъде. На следващия ъпдейт да не забравиш да съобщиш за резулатите.
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

Страшно благодаря! Бях се уплашил, щото четох някъде, че масивно събмитване можело да ме издъни. А иначе - то не е страшно автоматизирано, просто сглобих едно експлорърче да попълва формулярите и да вади рандом дескрипшъни от базичка, ама иначе сам ще си избирам категориите и ще кликам... А за резултатите -- обещавам да си призная. Даже мисля да направя събмитърчето по- приятелски-настроено и да го пусна за другите кирки бясни кат мен, щото не можах да намеря фрий такова...

Отново благодаря за помощта!
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

Бях се уплашил, щото четох някъде, че масивно събмитване можело да ме издъни.
Масивно появяване на линкове едновременно може да те издъни, а не събмитването.
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

листът е този в атачманта (запетаечно файлче), обаче още не съм минал директориите и не знам кои работят - кои не. Ама като ги мина шъ си призная веднага.
 

Прикачени файлове

  • list.zip
    16.1 KB · Преглеждания: 0
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

Масивно появяване на линкове едновременно може да те издъни, а не събмитването.

Мдааа... значи все пак има за какво да се внимава - хептен адски много благодаря за това допълнение! Ще гледам да не ме листнат всичките накуп ;-)
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

листът е този в атачманта (запетаечно файлче), обаче още не съм минал директориите и не знам кои работят - кои не. Ама като ги мина шъ си призная веднага.
чакаме да пишеш :)
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

няма как да те листнат наведнъж...до кат те добавят в различните директории от 2 до 6 седмици...после и бота до кат индексира линковете...няма ядове ;) Спокойно си събмитвай :)
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

няма как да те листнат наведнъж...до кат те добавят в различните директории от 2 до 6 седмици...после и бота до кат индексира линковете...няма ядове ;) Спокойно си събмитвай :)

И за 2 дена работа - 2500 беклинка, а? Прекалено хубаво ми изглежда :D
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

Ами мислех си че то това дали ще те листнат или не си зависи от тях, а не от тебе...

Благодаря за списъчето с директории :) И чакаме с нетърпение тул-чето за събмит :)

Мдааа... значи все пак има за какво да се внимава - хептен адски много благодаря за това допълнение! Ще гледам да не ме листнат всичките накуп ;-)
 
Последно редактирано:
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

И чакаме с нетърпение тул-чето за събмит :)

Вдигам темата само, за да си изпълня обещанието. Минах около 500 от тез директорийки и общо- взето е по- добре отколкото очаквах (около 400 от тях работеха и събмитнах, за една седмица 50-60 ме листнаха, ако се вярва не имилите дет ги пращат, щот не съм ходил да проверявам.)

Опитах се да направя тулчето по човеколюбиво, ама не знам доколко съм успял. Тествах го на две кутии и изглежда да работи, ама гаранция не давам ;-)

В допълнение -- някои от тия директорийки пробват да пробутат зарази, така че си дръжте антивирусните програмки включени. Тествал съм само първите 500 директории, така че теоретично е възможно оттам-нататък сичко да е шкарт (просто немам време сега да отделя няколко дни от живота си за това и не знам кога ще мога да ги мина сите)

Тулчето е тука:
http://bestscreensavers.info/SiteSubmitter.zip

Ако съм ви досадил -- извинявам се, ама нали все много дърдоря...
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

ха сега де ;-( при мен на две ьп про-та тръгна... Ами ного сорри, по-късно ще опитам да я тествам на други машини, ама сега баш не мога... Значи и алфа даже не е :)
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

да са таковам в програмиста! Изтеглих зипа да не би да се е прецакал, ма не е... изглежда съм забравил некой компонент ама кой ли... И двете каруци тук са с ИЕ 7, ма не ми се вярва тва да е дерта... А някакво съобщение вади ли гнидата?
 
Re: Събмит в директории: бързо или бавно?

Ок, намерих един забравен длл, надявам се това да е бил проблемът. Ре-ъплоуднах зипчето, дано да тръгне тоз път...
 

Горе