SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Устройства за спестяване на ток?

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Повечето от вас сигурно са чували за тези джаджи дето като се пъхнат в контакта и евентуално ви спестяват ток, като повишават ефективността. От доста време съм ги чувал, но сега се поинтересувах повече. Убеден съм, че има такива, които са измама, дори сигурно повечето. Все пак знам, че във всяка лъжа има и истина. Интересно ми е какви са вашите впечатления/опит по въпроса.

Мнения по форуми

Прочетох доста мнения по форуми, български и чуждестранни. Забелязах, че голямо количество хора, още като видят темата и моментално почват да говорят неща от сорта на: Пак ли тия измами, Докато има риби ще се продават и тия джаджи и т.н. Без да казват нищо смислено. Други пък се опитват да обяснят защо това не е възможно да работи, понеже нямало как да стане, бла бла обясняват го по-технологично. Общото между двете групи хора е че реално не са тествали устройството.

Има и хора, които казва, че са чували от познати, че реално работело. Интересното е че не виждам да е писал човек, който си е купил такова нещо.

Как работи?

До колкото разбрах се свързвал някакъв кондензатор, който понеже като се напълни може да отдава след това ток, при някакви спадове, той компенсирал или нещо такова. И така като намалят загубите се пестял ток. Работело повече при някои електроуреди дето се изключват и включват, като климатици, луминисцентни лампи и т.н. Иначе и за другите, но по-малко. Имало и много ментета, които имат вътре само елементите нужни за да светната лампичките и това е.

А някой хора казват, че реално може да се спести малко от това, но електромерите били направени така, че не отчитали тока по такъв начин, а по друг си начин, за това нямало смисъл.

Общо взето ...

...мнения всякакви. Но има ли реално човек, който си е купил такова и го е пробвал? И дали е купил менте или истински (ако има такива). Какви са вашите мнения? Вие купували ли сте такова нещо? Познавате ли някой който е?
 
Последно редактирано:
Re: Устройства за спестяване на ток?

В България една пловдивска фирма ги разпространява. Даже често спамват пощите със тях.

Да, това си е чиста измама. В устройството има просто един биполярен кондензатор. Такъв можеш да си купиш за стотинки от всеки един магазин за електроника. Но това нещо не пести ток, повярвай ми. Примерно във всеки един климатик има такъв кондензатор. И той е за да стабилизира напрежението, а не да ти пести ток. Повечето уреди с намотка го имат.

Работещи решения има, потърси из руските сайтове. Но са сложни за изпълнение, скъпи като части и рядко могат да излъжат електромера с повече от един киловатчас.

Съветът ми е да не си губиш времето с подобни глупости.
 
Re: Устройства за спестяване на ток?

има и доста измамници, да

но моя позната си е купила, и е тествала , и вече ползва такова неща доста време

каза че има ефект (ако е истинско)

към до 30 - 40 лв й намаля сметкака всеки месец

уреда струва 70 - 80 лв

(ментетата из нета са на половина от тази цена)

принципа наистина е за стабилизиране на напрежението май, но това помага за по-ниска консумация


P.S. аз скоро ще ида на място и ще пиша тук
 
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

Със сигурност има измани устройства, но съм убеден, че има и истина в тези устройства. Примерно четох, че такива се ползвали в промишлени предприятия, също че работели само за двигатели, или пък че в модерните уреди си ги има вградени. Просто толкова разнообразни мнения.

Много ми е странно, че не виждам хора, които пишат: Купих го, не работи.
Предимно има хора: Няма как да работи.

@cloxy
Възможно е да е така както казваш. Но ако има скъпи работещи, то може и да има по-евтини работещи по-малко примерно. Иначе из руските сайтове няма да мога да потърся, защото езикознанието ми се ограничава до английски и български :)

@borislav123
Ако кажеш точния модел и от къде е купен ще е супер :).
 
Re: Устройства за спестяване на ток?

Имам такова от китай , не се сещам от кой онлайн магазин си го купих. Честно казано се съмнявам че има ефект, но го ползвам. Не можах да намеря ампер клещи да видя имали полза.
 
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

Много ми е странно, че не виждам хора, които пишат: Купих го, не работи.
Преди време поръчах от buyincoins.com няколко такива устройства за познати.
4ac63cded4aea274e36eda667522c215.image.120x120.jpg
До момента никой не ми се е похвалил дали работи или не. Тъпото в случая, че тези не пасват за нашите контакти (освен ако не са онези в старите къщи плоските). Поръчах и за мен такъв с UK контакт, ползвам го с преходник. Оказа се, че нямам подходящ свободен контакт по трасето където има от изброените уреди и съм го натресъл в произволен. Нямам никаква идея дали работи, човек, трябва да направиш някакви изчисления между преден период и настоящ. Не мисля, че имам консумация на ток с постоянна величина.
Та диодите му отпред работят със сигурност и мога да се ориентирам в тъмното по тях.
 
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

Силно ме съмнява тези от по няколко долара да правят нещо. Но има такива по-скъпи. Примерно по-горе се спомена фирмата от Пловдив. Предполагам става дума за тези: x10ltd.com. Те са по 65 лв и твърдят че не са ментета. Дори за по-голяма достоверност са показали снимки на ментета, показания от доволни клиенти, някои инженери :), и дори видео клипче най-долу, в което се измерва ампеража ако не се лъжа и при включването му се намалява. Естествено не се вижда в кадър дали просто не изключват някои от лампите примерно.

На тези от линка им писах днес да ги питам каква им е политиката за връщане на продукти и също какъв им е ЕИК, че по името им не открих в търговския регистър такава фирма.
 
Последно редактирано от модератор:
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

Силно ме съмнява тези от по няколко долара да правят нещо. Но има такива по-скъпи. Примерно по-горе се спомена фирмата от Пловдив. Предполагам става дума за тези: x10ltd.com. Те са по 65 лв и твърдят че не са ментета. Дори за по-голяма достоверност са показали снимки на ментета, показания от доволни клиенти, някои инженери :), и дори видео клипче най-долу, в което се измерва ампеража ако не се лъжа и при включването му се намалява. Естествено не се вижда в кадър дали просто не изключват някои от лампите примерно.

На тези от линка им писах днес да ги питам каква им е политиката за връщане на продукти и също какъв им е ЕИК, че по името им не открих в търговския регистър такава фирма.

При положение, че като нормален човек съм скептичен по дифолт към такива неща съм по-склонен да дам няколко долара за проба, отколкото да вкарам 70лева. Пък и спама им ме отказва напълно да купя каквото и било от тях. Cloxy писа горе, че ролята им е да стабилизират напрежението, а и диаграмите към тях сочат именно това :)
 
Последно редактирано от модератор:
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

При положение, че като нормален човек съм скептичен по дифолт към такива неща съм по-склонен да дам няколко долара за проба, отколкото да вкарам 70лева.

Но може да се случи така, че пробата да не работи изобщо, а скъпото да работи :). Иначе онези дето ги споменах, може и да не са легитимни. Просто давам пример, понеже тях открих.
 
За: Re: Устройства за спестяване на ток?

За: Re: Устройства за спестяване на ток?

Не ти излиза поради простата причина, че не съществува такава фирма ;) И АПИС не е чувал за тях
Пробвай с този ЕИК 201441423
 
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

Вече открих и един форум, където двама са купили такова нещо и казват, че не бачка. Единия дори го е разглобил и снимал. -> X10 системи за икономия на ток? или измама? - Миркотик Форум
Този сайт, за който по-рано говорех, преди са имали продукт на име IES-BOX, сега се нарича YES-BOX.
Та за сега ми изглежда, че не работи, поне това. Те за него говорят в темата.
Все пак очаквам borislav123 ако може да каже подробности за това, дето каза по-рано. Не сега де, когато може.
 
Последно редактирано:
Re: Устройства за спестяване на ток?

Казах ви, един кондензатор, дори електролитен, възможно най-евтиния. Ако искаш ще ти подаря един руски, с пъти по-голям капацитет да си го ръгнеш в контакта от любопитство. Не че ще спести нещо, но поне няма да гръмне един ден. На практика е вечен, защото е сух. Имам няколко останали от тонколоните ми.
 
Последно редактирано:
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

То буквално само един кондензатор ли се пъхва :)? То и аз мога да си купя някакъв и да пробвам тогава. Предполагам трябва да издържа на над 220V и да има повечко капацитет. А електролитен ли да е или керамичен? Гледам там електролитен са сложили.
 
Re: Устройства за спестяване на ток?

Трябва да е над 240 волта, задължително, иначе ще има фойерверки :) Ако е сух е предимство, защото тези електролитните са опасни по мое мнение. Не искаш да знаеш с каква гадост са пълни и като гръмне хвърчи из цялата стая. Капацитетът трябва да е колкото се може по-голям. Имай предвид, че сухите кондензатори са скъпи и големи откъм размери. Търси руските МГБО, МГБП или от съвременните с полипропилен MKP, MKT (жълти са).

Едит: И кондензаторът задължително трябва да е биполярен! Иначе пак ще има бум! Заради променливия ток.
 
Последно редактирано:
Re: Устройства за спестяване на ток?

Скуби, кажи точно какво искаш да постигнеш, та да ти кажем как да стане. Стига си губи времето с тия глупости. Все едно да питаш гривните пауър баланс вярно ли подобряват ....ъъъ здравето.
 
За: Устройства за спестяване на ток?

За: Устройства за спестяване на ток?

@cloxy
Мерси :)

@ivok
Какво искам да постигна? Че то това не е ли очевидно от заглавието на темата :). Че и от първия ми пост.
 
Re: Устройства за спестяване на ток?

Абе то и аз искам перпетуум мобиле, ама нейсе, задоволявам се с други решения. Та и затова питах - ако искаш икономия на ток, търси енергоспестяващи технологии. Много по-удачно ми се вижда вариант със соларни панели или други приложими решения според консуматорите. :)
 
Re: Устройства за спестяване на ток?

Та и затова питах - ако искаш икономия на ток, търси енергоспестяващи технологии.
Тези кутийки с кондензатор може и да вършат работа на места със старите електромери с шайба, но не и при масовите електронни, дори и с шайба. Целта на този кондензатор е да вкара реактивна енергия в мрежата и да забави електромера. С новите обаче ефекта е нулев. По стечение на обстоятелствата се занимавам и с такива неща. По точно с микроконтролери (хардуер и софтуер) за управление на анодно (йонно, електролизно....и т.н.) загряване на вода за отопление, битови и промишлени нужди професионално. Понеже за да проектирам нещо е необходима да съм наясно с процесите, съм малко или много наясно с нещата. Има начини за икономии, но не е този. Който се интересува по въпросите за икономии от всякакъв вид, да погледне за начало форума на mazeto.net.
 
Последно редактирано:

Горе