SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Хакнат сайт?!

Re: Хакнат сайт?!

FileZilla (за всеки случай със СФТП, макар да не мога на всички споделени да го ползвам) под Федора и Убунту (малко по-сложно се инсталира) и puTTy за SSH. Четох, че SCP (първообразът на winSCP) върши добра работа, ноне съм го ползвал.
 
Re: Хакнат сайт?!

Аз изпозлвам FlashFXP, ако малко поне разбирате, можете да го настройте да работи през SSH със 128-битово криптиране. Няма да има никакви проблеми.

Също така е добре да имате и VPS-и, а не множество малки акаунти.
 
Re: Хакнат сайт?!

най-новата версия на тотал командер пази паролите за ФТП криптирани. не знам дали поддържа СФТП. Програмката си струва парите, върши много повече работа от само ФТП, особенно за управление на сайтове.
 
Re: Хакнат сайт?!

WinSCP използва ключове за достъпа и държи паролите в RAM-а, а не на диска в plain text format. Айде да видим колко по-трудно е да се намери информация в RAM отколкото на диска? ;)

Не е много по-трудно ако знаеш къде и как да търсиш, друг е въпроса, че WinSCP и за това са помислили. С две ръце ЗА WinSCP и scp, второто ми се е случвало да да сънувам как работя с него :)
Не си правете експерименти с разни други програмчета, защото изглеждали по-добре или защото били по-удобни особено когато става въпрос за сигурност.
 
Re: Хакнат сайт?!

Това, което знам за FileZilla, е че запазва информацията за връзките(постоянни и quick) в XML файлове в App Data, подредени удобно, за да могат да се разчетат през, дори, най-обикновен текстов редактор :)
 

Горе