SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

търся дизайнер

hellstorm

New member
Здравейте , небходим ми е човек , който да ми прави дизайни .За момента имам човек на който плащам между 80-100, но последно време не съм доволен .Ако някой е заинтересован , моля ПМ.Плащане през paypal или по банков път
 
Re: търся дизайнер

Тези 80-100 лева за какво парче работа ги плащаш?
 
Re: търся дизайнер

тъй - по предварително задание дизайнера прави визия и ми я праща. В зависимост от отговора на клиента - доработа нещо или си получава парите.Всичко друго по изработката на сайта си остава на за мен
 
Re: търся дизайнер

Ами незнам, аз потърсих дизайнери по подобна схема и това което разбрах е, че ценните варират.
Имам дизайнер който ме оферира за 400лв за статичен сайт + допълнително за флашове и тям подобни гнусотийки радващи окото на клиента, имам друг, който пък ми каза 1400 лв за дизайн-а + флаш интрото и флаш хедъра
има трети, който е правил примерно лога на перфектната вечеря и Вкусно и целия облик на предаването, ама там и не съм питал за цена, обаче тя щеше да е от сорта на 1400 само за дизайн в PSD формат.

Така, че всичко е въпрос на мотиваия и възможности.
 
Re: търся дизайнер

1400 за дизайн - ми то тогава сайта трябва да е 10 К ?!?!?!? средно-сложен сайт правя за около 800-1000 лв. излиза че трябва да доплатя от мен, за да направя на накой приличен сайт ....
 
Re: търся дизайнер

и дизайнертие сме хора и ние трябва да ядем :) кви са тия 100лв. ... На подобна гавра би се навил само някой, който в момента гради портфолио и досега няма проекти зад гърба си.
 
Re: търся дизайнер

в никакъв случай не омаловажавам работата на дизайнера , но разделено на проценти - дизайна ( според мен ) е между 10-20 % от цялата работа по сайта , респективно парите са 10-20 % от целия проект
 
Re: търся дизайнер

Аз чух миналата седмица нещо като 3500 само за дизайн и то на статичен сайт.

Малко ОФФ: И аз търся дизайнер.
 
Re: търся дизайнер

Успех да намериш някой с тия 100 лева.
Някой ученик примерно, новорегистриран член на уроци.нет, с една седмица практика и готов за ползва поне 4 арт фонта дори за банер :D
 
Re: търся дизайнер

е то там виж колко brainstorming e отишъл
За това и проекта се получи страхотно.

пък и получаваш престижа да си сложиш логото им на страницата си :)

Престижа получаваш, когато те са си го сложили сами в сайта ти.
 
Re: търся дизайнер

дизайна ( според мен ) е между 10-20 % от цялата работа по сайта , респективно парите са 10-20 % от целия проект
Едното е хамалска работа /програмиста/ другото е творческа /дизайнера/. Втората винаги е била с пъти по скъпа ...
За това 90% от сайтовете в мрежата са грозни /включително и тези които аз съм правил/.
Моето мнение е, че цената на дизайна би трябвало да е равна на цента на труда на програмиста ... и понеже нямам толкова пари да платя за професионален дизайн на собствени проекти, си правя нещата сам и нещата са ми грозни ...
 
Re: търся дизайнер

Едното е хамалска работа /програмиста/ другото е творческа /дизайнера/. Втората винаги е била с пъти по скъпа ...
За това 90% от сайтовете в мрежата са грозни /включително и тези които аз съм правил/.
Моето мнение е, че цената на дизайна би трябвало да е равна на цента на труда на програмиста ... и понеже нямам толкова пари да платя за професионален дизайн на собствени проекти, си правя нещата сам и нещата са ми грозни ...

Бъркаш програмистите с простите кодери... това са две коренно различни неща
 
Re: търся дизайнер

Едното е хамалска работа /програмиста/ другото е творческа /дизайнера/. Втората винаги е била с пъти по скъпа ...

Моите сайтове също са грозни (понеже съм беден и не мога да наема дизайнер), но със сигурност за някои проекти клиентите плащат повече на мен (хамалина), отколкото на артиста (дизайнера)... Явно са глупаци ;-)
 
Re: търся дизайнер

човека говори за художник да му направи това което наричате PSD дизайн. Предвид, че такива дизайни могат да се бълват по 3-4 ден и то далеч по качествени от средностатистическите сайтове споменавани из форума мисля, че изцепки от рода на
и дизайнертие сме хора и ние трябва да ядем :) кви са тия 100лв. ... На подобна гавра би се навил само някой, който в момента гради портфолио и досега няма проекти зад гърба си.
са доста несериозни. Освен ако "в момента гради портфолио" и се учите, докато някой ви плаща за истинска работа. Човек можа да си докара доста сериозна сума по тая тарифа. Клиентите, като ти искат скица но колело няма нужда да им даваш панорамна илюстрация на сцена от формула едно. Относно сериозната дизайнерска работа, с брандинга на търговски марки, там историята е друга и не виждам смисъл да събираме ябълки и портокали, там не се плаща за картинката.

Аз също рабатя с художник по подобни тарифии и мисля са разумни. Естествено като има по сериозна робота хонорара скача доста пъти.
 
Re: търся дизайнер

получаваш каквото си си платил... за 100 лв. получаваш картинка, в която е вложена никаква мисъл.

p.s за първи път чувам за позицията художник на psd дизайни
 
Re: търся дизайнер

получаваш каквото си си платил... за 100 лв. получаваш картинка, в която е вложена никаква мисъл.
ако приемем, че вадиш по толкова на ден и успяваш да бачкаш цял ден без да се замислиш и накрая си свършил работа... това което каза би имало смисъл...

p.s за първи път чувам за позицията художник на psd дизайни
е нормалните художници точно дотам стигат с уеб дизайна ;)


бих се радвал да видя твоята работа... щом си над тая класа. Не че предвид това, което прочетох от теб очаквам чудеса, но все пак съм склонен да плащам доста повече за качествена работа ама и изикванията си скачат...
 

Горе