SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

2 минути

mathematician

New member
http://www.dnes.bg/video/2010/06/07/epizod-1-ot-rialiti-shouto-na-investor-bg-2-minuti.92318


Предполагам повечето от вас следят с интерес конкурса на Инвестор - 2 минути.

Първия човек с 2 идеи.

Първата идея според мен ще е вървежна във Фацебука. Инвестора няма да я направи, щото не е на негов сайт. А и те не са технологична компания и едва ли ще искат да влизат в тази нова ниша. Но могат да си я направят в Аха-то.

Който разбира от писане на приложения за Фацебук, може да се възползва. ;)


Втората идея е лесна за правене и като гледам сигурно ще се пръкнат 2-3 сайт по темата скоро време, освен ако няма вече такива. ;)
 
Re: 2 минути

И двете идеи са интересни, но в тях няма пари, а от инвестор разбираемо търсят тях. Предполагам вече са си избрали идеите носещи пари, дори и да не ги видим в предаването. :)

Когато обявиха конкурса се замислих дали да не се пробвам с няколко мои идеи, но ми отне около 20 минути да си сметна нещата и да се откажа :) Не следя предаването и ще се радвам ако от време на време пускате по някои линк, когато излезе нов епизод примерно.
 
Re: 2 минути

А и те не са технологична компания и едва ли ще искат да влизат в тази нова ниша.
Само да те чуеше Любо... :)
 
Re: 2 минути

Идеята за диското е интересна и съм я развивал преди години, но реших че в БГ няма критична маса за да потегли подобна услуга. Ето и как са реализирали самата идея и в действителност :

http://businessworkshop-bg.com/?p=82

Относно идеята за сайта за сънища, аз имам готова такава система и ако някой познава момчето моля да му публикува някакви координати за да се свържа с него и да видим дали не иска да подкараме един такъв сайт защото като слушах коментара на инвестор явно няма да са това печелившите за тях неща, но идеята е добра според мен и аз виждам бъдеще в нея.
 
Re: 2 минути

Според мен от Инвестора нямат потенциала да преценяват добре печелившите идеи.

Преди известно време им бях предложил да направим проект като vbox-a, още тубето бяха в зародиш и не бяха гугълска собственост и ми отговориха, че... идеята няма потенциал :). Аз не можех да я реализирам поради липса на технически познания и поради опит.

Съветът ми е, ако имате идея, постарайте се сами, за да види свят. Ако е печеливша, те ще я закупят сами, дори на по-висока цена.
 
Re: 2 минути

В интерес на истината, мислиш ли, че вбокс печели?
За 2008 загубата е 383 хиляди лева, Инвестора трудно биха могли да покриват загубата на такъв проект, при положение, че това им е половината печалба за 2008 и 65% от печалбата за 2009...

Те нямат нито приходите на Нетинфо (над 5 милиона, при под 3 за Инвестор), нито някой, който да стои със стабилен капитал зад тях.
 
Re: 2 минути

В интерес на истината, мислиш ли, че вбокс печели?
За 2008 загубата е 383 хиляди лева, Инвестора трудно биха могли да покриват загубата на такъв проект, при положение, че това им е половината печалба за 2008 и 65% от печалбата за 2009...

Те нямат нито приходите на Нетинфо (над 5 милиона, при под 3 за Инвестор), нито някой, който да стои със стабилен капитал зад тях.
Vbox е на загуба? :confused: Заради големия трафик ли?
 
Re: 2 минути

Ниски приходи - 139 хиляди лева
Големи разходи за заплати - 240 хиляди лева с осигуровките
Като добавим:
- счетоводство - 12 хиляди
- интернет/телефони - 50 хиляди
- наем на офис - 26 хиляди
- закупено съдържание!!! (да, явно плащат за това) - 67 хиляди

И като теглиш чертата виждаш, че нещата не са розови (това е за 2008)
 
Re: 2 минути

Абе тия много директори /вождове/ ... малко индианци май :)

Ниски приходи - 139 хиляди лева
Големи разходи за заплати - 240 хиляди лева с осигуровките
Като добавим:
- счетоводство - 12 хиляди
- интернет/телефони - 50 хиляди
- наем на офис - 26 хиляди
- закупено съдържание!!! (да, явно плащат за това) - 67 хиляди

И като теглиш чертата виждаш, че нещата не са розови (това е за 2008)

От къде това инфо?
Тук не се отчита реклама на собствени проекти и трафика към тях ...
 
Re: 2 минути

От финансовият им отчет за 2008 :)
Има го в търговският регистър.

Не ми се вярва да не отчитат вътрешната реклама, бартерната реклама се отчита по МСФО, а одитори на компанията майка - Нет Инфо са сериозна фирма. Не, че е невъзможно разбира се.
 
Re: 2 минути

абе мене идеята за съня ми хареса, може да се получи яко приложенийце, е не е идея за много пари но не пречи да има там някакво сайтче да изкарва 200-300 лв на месец от смс-и или нещо такова, аз имам точно такъв сайт с такава функционалност и ако намеря координатите на човека може да го пуснем за 5 дена да видим как ще е ....
 
Re: 2 минути

абе мене идеята за съня ми хареса, може да се получи яко приложенийце, е не е идея за много пари но не пречи да има там някакво сайтче да изкарва 200-300 лв на месец от смс-и или нещо такова, аз имам точно такъв сайт с такава функционалност и ако намеря координатите на човека може да го пуснем за 5 дена да видим как ще е ....

Те не казват, че идеята му е зле, а че няма бизнес модел. Най-малкото е, че не си е направил труда да помисли в тази насока, а да си кажем честно тя е най-важната в днешно време.
 
Re: 2 минути

Кой казва, че тази група "директори" има поглед какво може да бъде успешен уебсайт. Не знам, де ,може само на мен да не ми вдъхват доверие.
 
Re: 2 минути

А направи ли ви впечатление коментарите на сайта където е публикувано видеото, е много сме добри да плюем, ама хич ни няма в конструктивната критика, направо съм възмутен...човека е млад и поне мисли за разлика от много други....ама съм забелязал че мислещият и правещият все пречат...
 
Re: 2 минути

В интерес на истината, мислиш ли, че вбокс печели?
A, помниш ли за колко се продадоха? 700к лева. ;)
 
Re: 2 минути

Ти ако вземаш под внимание коментарите в днес ще ти побелее косата съвсем скоро, там са само лауреати :)
 
Re: 2 минути

дайте линк ако някой се сеща , да го видим това клипче, че ми стана любопитно.

А за коментарите, то косата ми вече почна да побелява а нямам 30 г :), ама нищо, просто като ги четях ми стана едно тъжно и болно и прозрях нещо за бъдещето
 

Горе