SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense Криза

wbg

New member
Свтовна Adsense криза. Забелязвате ли го?
Едит. Оправи се, май е било за 10-15 мин. Иначе не се показваше реклами в никой сайт
 
Последно редактирано:
Re: Adsense Криза

Това може би е за отделна тема, но...

На сайтовете си използам statcounter за брояч, който показва и exit страниците. Виждам, че много хора излизат през адсенс рекламите, но пари - курец.

Става въпрос за напълно валидни кликове. Човек, примерно от Канада влиза от Гугъл престоява 5-10 минути, разгледжда десетки страници и излиза през някоя от рекламите. А в акаунта ми нищо. :mad:
 
Re: Adsense Криза

имах в предвид проблема с показването на рекламите, но и за това, за което сте писали също е вярно и е същото при мен. %40 спад в CPM
 
Re: Adsense Криза

при мен също за 15 мин бяха само социални
 
Re: Adsense Криза

Аз не мога да сравня, защото използвам Adsense от 2 месеца, но ще ви покажа какви са ми печалбите за този месец, т.е. 15 дни. Кажете как ви се вижда, в смисъл като съотношение между показване, кликове и печалба. Знам че на някои сайтове съотношението показване-кликове е доста зле, но засега нямам време да се занимавам, по-нататък ще гледам да оптимизирам малко рекламните позиции.
 
Последно редактирано:
Re: Adsense Криза

Аз не мога да сравня, защото използвам Adsense от 2 месеца, но ще ви покажа какви са ми печалбите за този месец, т.е. 15 дни. Кажете как ви се вижда, в смисъл като съотношение между показване, кликове и печалба. Знам че на някои сайтове съотношението показване-кликове е доста зле, но засега нямам време да се занимавам, по-нататък ще гледам да оптимизирам малко рекламните позиции.
средно малко над 3 цента на клик, нормално.
някой от нещата от шот-а ти са забранени да ги показваш по принцип ...
 
Последно редактирано:
Re: Adsense Криза

И при мен е малко така. Целият Ноември ми е намалял с около 30% в савниние с Октомври... Доста повече кликове, по малко пари.. ем - живи и здрави..
 
Re: Adsense Криза

При мен приходите не са намалели. Става въпрос за англоезични сайтове и кликове от чужбина (основно САЩ). Българските кликове отдавна съм ги отписал.

Като цяло според мен не могат да се правят генерални изводи за adsense. Може просто потребителите в този период да не са цъкали. Това не означава непременно, че рекламите са на по-ниски цени. Има прекалено много фактори и случайности :)
 
Re: Adsense Криза

При мен сайтове, които са ми носили кликове по 3-4 долара, в момента нямат шанс да минат 60 цента, а броя на кликовете се е увеличил. Никога не съм приемал AdSense на сериозно и според мен не трябва.
 
Re: Adsense Криза

Супер зле е адсенс напоследък, даже и в БГ сайтовете.

Средното ми CPM за около една година е X US$,
а за последните 2 месеца - е паднало на половина
Много зле ...
 
Re: Adsense Криза

А някокой има ли кликове, за които адсенс не плаща, подобно на моят случай?
Аз нямам брояч като твоя, но често има случаи, примерно 15 клика за 11 цента. Бройките са само пример. Кликовете са повече от центовете. Не знам възможно ли е на рекламна кампания да се зададе по-малко от цент.
И това ми се случва много често. Особено когато погледна в началото на деня когато има малко кликове.
 
Re: Adsense Криза

Аз нямам брояч като твоя, но често има случаи, примерно 15 клика за 11 цента. Бройките са само пример. Кликовете са повече от центовете. Не знам възможно ли е на рекламна кампания да се зададе по-малко от цент.
И това ми се случва много често. Особено когато погледна в началото на деня когато има малко кликове.

Това и на мен ми се е случвало, но логично обяснение нямам.

А по темата: за БГ дори забелявам почакване на кликовете. Понеже скоро правих промени по настойките на адсенса, та не знам дали е от това.

За интернешънъл сайтовете съм съгласен, че цената за клик пада.
 

Горе