SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

exoexo

New member
Днес отидох до банката както всеки месец да си получа паричките от гугъл през WU. Обаче - изненада ... давам си номерчето и всичко и в банката ме контрират, че имам съобщение от изпращача, което трябва да кажа за да мога да си получа парите. Така била процедурата, нещо като верификация и ако не можеш да кажеш съобщението не може да си вземеш парите.
Добре че в банката съм им клиент от 10 години и ме познават и си ми дадоха плащането и гледам за това съобщение от гугъл - един номер, но от къде и как и какъв - никаква идея. Нито ми е егн, нито гугъл номера ("pub-..."), нищо.
Прибирам се и почвам да се ровя пак. Давам си "История на плащане" -> "Детайли за получаване на плащане" и там само дата, контролен номер и т.н. както винаги, но това съобщение не еупоменато и такъв номер никъде няма в детайлите на плащането. Обаче забележете линка под детайлите "Извлечение за приходите"!!! Когато кликнете да видите извлечението там ще видите и този номер, който ви пращат като съобщение и който трябва да кажете в банката за да си вземете парите:
"Идентификационен номер на клиент: ххххххххх"

Така че следващия път като ходите да си вземате парите с WU освен лична карта, контролен номер, дата, сума и т.н. носете си и този "Идентификационен номер на клиент" номер за да нямате проблеми.

"История на плащане" -> "Детайли за получаване на плащане" -> "Извлечение за приходите" -> Идентификационен номер на клиент: ххххххххх
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Колега, дай линка, че няма такива страници на БГ версията.

И на мен ми изрева в банката че имало съобщение, ама ми дадоха парите.

ЕДИТ: Сега видях, че в английската версия е Customer ID
 
Последно редактирано:
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

За съобщението и при мен изреваха, но след 5-минутна консултация ми ги дадоха, заедно със съобщението (някъф номер).

Кулинаре, има го линка бре.
"Подробности за плащането" -> "Извлечение за приходите"
Е там е тоя номер от банката.
Явно вече ще си принтирам тази страничка, а не подробностите. :D
 
Последно редактирано:
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Customer ID винаги го е имало в Statement of Earnings, но явно от днес искат и него.

В петък си взех парите и не ме питаха за него, нито съм имал съобщение от изпращача.
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Като ходих до WU последно този номер ми го дадаха - било някакво съобщение от Google :D
Тоест не ми го искаха, а ми го дадаха и до сега се чудех за какво ми е :))
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Дам и на мен ми казаха, че имам някакво съобщение, ама не знаеха за какво било :)

Освен това съобщението струва някви пари.
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Както винаги при нас на различните места е различна какафония. Уж е съобщение от изпращача до нас, но пък ти искат да знаеш съобщението за да си получиш парите, другаде не. Най-добре е и него да си разпечатате. То е номер, който винаги е един и същ така или иначе и хубаво да го имате под ръка за да се спестят разправии и чуданки там ;)
 
Последно редактирано:
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Аз също винаги си взимам парите от чендж бюро...без излишна бюрокрация и без искане на номера.
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Кави са тези чудесии? Днес си взех парите от банка и няма никави съобщения:confused:
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Кави са тези чудесии? Днес си взех парите от банка и няма никави съобщения:confused:

Съобщението е само за тези, които имат да взимат над 5000 евро.

;D
 
Re: Adsense и Western Union - получаване на сумата, промени

Съобщението е само за тези, които имат да взимат над 5000 евро.

;D

нИдей така, ще вземе да повярва някой :)

Гледали ли сте по другите държави дали има такова инфо? Дали за всички адсенс потребители е така или само за българските!?
 
Последно редактирано:

Горе