SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense на БГ сайтове

Re: Adsense на БГ сайтове

Че цените не са реални, дори за търсене.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Има и скъпи думи на български. Примерно: уеб дизайн, хамали, кърти и тн... за тези поне съм виждал прилични бидове. Ама точно тия офиси, мофиси са си абсолютно легенди и никой нормален човек не би рекламирал на такива цени. Цената в adwords си се определя общо взето според конкуренцията и не виждам как може думи за които няма конкуренция да са толкова скъпи платени.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Много добра цена за България, иначе смешна.
На мен средното от адсенс ми е 2 цента на клик, затова повече не бих се занимавал с това чудо :mad:

ми метнете идеи за по добре монитизиращо средство .. че честно казано и мен нещо не ме устройва а скоро мисля да пускам не лош проект който май ще разчита само на печалби от рекламаа а гугълското наистина много рядко мята над 1-2 цента понякога дори и за сайтове на английски .. преди няколко дни имах 1 клик на 8 цента чак не можах да повярвам
 
Re: Adsense на БГ сайтове

преди няколко дни имах 1 клик на 8 цента чак не можах да повярвам

Как разбираш какви кликове си генерирал - има ли тул или справка в адсенса за цената на всеки от кликовете? или следиш всеки клик (това не ми се вярва :)
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Как разбираш какви кликове си генерирал - има ли тул или справка в адсенса за цената на всеки от кликовете? или следиш всеки клик (това не ми се вярва :)
Ами като имаш 7 клика за 5 цента, не ти трябват канали и тулове:D
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Ами като имаш 7 клика за 5 цента, не ти трябват канали и тулове:D

Ти пак си добре... вчера имах 5 клика за 2 цента :)
 
Re: Adsense на БГ сайтове

аз не мисля, че е страшно добра цена. И във връзка с това бях постнал две части за високо платени думи (български) и съм убеден, че ако успеете да получите трафик по тях ще сте над 10 цента средно
философия 3.82 ??
а за "демагогия" сигурно плащат по 100
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Батета няма такива цени не съм работил много с адсенс но съм се пробвал в доста ниши на адурдса и честно казано кликове по 60 долара за чужбина е супер мега надуто..... едно прителче вместо 30 цента беше задал $30 за бид (в достта компетитив ниша) и беше получил 20 тина клика по $3 така извода е: трудно се взимат по няколко долара на клик
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Искам да допълня нещо:
Първо: за скъпоплатените думи:
Както казахме те за са search мрежата, но евентуално и за trusted publishers (пример:AOL). На мен ми е интересно дали има такива в БГ?
Второ: за цената на клик
Тук нещата са много интересни и ще се радвам да ги разнищим. Идеята е че има smart pricing (колко е смарт не е ясно): когато при цъкане на реклама на конкретен рекламодател (adwords клиент) рядко се стига до конверсия цената която получавате за точно тази реклама намалява.
Трето: Не знам доколко е потвърдено, но google дава 78% от това което charge-ва adwords клиента.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Така де така, то е ясно. BULLSHIT! Ако иска да дава и 5% важното е да не е 1 цент, в последно време направо ми иде да ги избия.. не е истина, ако тия кликове, който ги имам, бяха в чуждоезичен сайт, към adbrite или bidvertiser примерно щеше да съм изкарал 20 000 пъти повече пари. Аз предлагам всички да се обединим да престанем да показваме адсенс, докато не започнат да се изкарват свястни пари от него, а не да се ебават с нас!
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Аз предлагам всички да се обединим да престанем да показваме адсенс, докато не започнат да се изкарват свястни пари от него, а не да се ебават с нас!
трудно ще стане това :)
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Така де така, то е ясно. BULLSHIT! Ако иска да дава и 5% важното е да не е 1 цент, в последно време направо ми иде да ги избия.. не е истина, ако тия кликове, който ги имам, бяха в чуждоезичен сайт, към adbrite или bidvertiser примерно щеше да съм изкарал 20 000 пъти повече пари. Аз предлагам всички да се обединим да престанем да показваме адсенс, докато не започнат да се изкарват свястни пари от него, а не да се ебават с нас!


Точно обратното... живеем в пазарна икономика... търсенето определя предлагането. За момента цените са такива понеже хората още не са се научили да рекламират в adsense, за да се научат, трябва по-честичко да виждат рекламките. Всеки който е рекламирал в неконкурентна ниша на български си слага най-ниските бидове. Само bidvertiser не ми го хвали моля ти се... защото от 2 седмици го ползвам и съм страшно недоволен, то там няма рекламодатели, а БГ реклами пускат само от Jabse.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Точно обратното... живеем в пазарна икономика... търсенето определя предлагането. За момента цените са такива понеже хората още не са се научили да рекламират в adsense, за да се научат, трябва по-честичко да виждат рекламките. Всеки който е рекламирал в неконкурентна ниша на български си слага най-ниските бидове. Само bidvertiser не ми го хвали моля ти се... защото от 2 седмици го ползвам и съм страшно недоволен, то там няма рекламодатели, а БГ реклами пускат само от Jabse.
Нещата ще стават все по-добре. И затова е момента малко се работи като се гледа в переспектива. Основните предимства на adsense според мен са relevancy и разнообразие.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Нещата ще стават все по-добре. И затова е момента малко се работи като се гледа в переспектива. Основните предимства на adsense според мен са relevancy и разнообразие.

Сравнено с нещата преди околко година когато пуснаха adsense на български са много по-добри. А релевантността за мен е едно от най-важните неща, защото ако рекламите не са релевантни никой няма да цъка на тях. Когато се появят още рекламодатели ще има още повече ниши в който ще се показват релевантни реклами и конкуренцията ще се засили.
 

Горе