SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

NeZiRuS

New member
Преди малко попаднах на следната тема в блога Razbirach.com, относно таз годишните награди на BGSite.org която много ме обезпокои. И за да не бъда голословен направо пускам линк и се надявам да кажете вашето мнение по този въпрос.

Това което чета направо ме шашка: Номинираните в BGSite 2012 | Razbirach.com

Много харесвам всичко което се случва в класацията BGSIte и ако в това има нещо вярно, много ще се разочаровам :-(
 
Re: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

По принцип е вярно, но всеки от журито подава декларация кой не неговия сайт и че няма да гласува за него. Как обаче гласуват неговите приятели в журито е въпрос на съвест.
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

:)))))))))))))))))

Ами то това не е новина за никой, който се занимава с интернет последните 10-15 години винаги е било така - макар че темата показва доста дребни измекярщинки. Ако има някъде публикуван архив в коя година, кой сайт в коя категория е спечелил и кой е бил спонсор става забавно. Мен ме беше впечалило преди десетина години dir.bg спечели в категорията най-добър корпоративен сайт, просто защото за портал беше обещана наградата другаде....
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Само дето Мартин Попов от много години не работи за Огилви :) за Ана Динкова не знам как стоят нещата, но вероятно има разумно обяснение и там. Сигурно 1/3 от домейните регистрирани в Суперхостинг още са на името на Методи Дреновски, както и моите данни висят на няколко десетки сайта с които нямам нищо общо.

Въпроса с Иво Илиев не знам защо трябва да се коментира въобще. Ако някой смята, че има по-полезен, по-хубав и по-достоен за наградата, нека се аргументира и ще го смеля от ... линкове :)

Относно възможностите за гласуване ... Още в началото декларирах обвързаност с 5-6 сайта, с които нямам нищо общо но на някакъв етап сме ги консултирали. При нито едно от двете последващи гласувания, не ми се появи никой от тези сайтове и нямаше как да го оценявам.

Журито е прекалено голямо, за да може да бъде корумпирано или манипулирано да даде глас за определен сайт, а за 3 години откакто съм част от оценяващите, никой от организаторите никога не ме е молил да гласувам за някого.
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Всяка година някой ги "изобличава" и всяка година има linkbuilding за 3 дена и после нищо :). Факт е, че няма достатъчно участници (като изключим редовните, ежегодно). Няма как да има утвърдени брандове и в журито и в участниците ... :-/
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Аз реално за конкурса нищо не мога да кажа, но всяка година имам чувството, че едно и също се споменава за него. Даже в нашия форум темата е доста актуална и продължава да се развива: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Аз лично за журито нищо лошо не мога да кажа, защото ги познавам хората и имам определено добро мнение за тях. Само ми е чудно защо всяка година едно и също се говори за този конкурс. Знам, че не всеки може да хване първо място. Това мисля, че и бгкулинара го спомена. :)
 
Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Аз реално за конкурса нищо не мога да кажа, но всяка година имам чувството, че едно и също се споменава за него. Даже в нашия форум темата е доста актуална и продължава да се развива: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Аз лично за журито нищо лошо не мога да кажа, защото ги познавам хората и имам определено добро мнение за тях. Само ми е чудно защо всяка година едно и също се говори за този конкурс. Знам, че не всеки може да хване първо място. Това мисля, че и бгкулинара го спомена. :)

Ами аз лично за първа година се опитвам да следа тенденциите по-отблизо и заради това ми стана интересно. Нямах никаква представа, че всяка година става такъв скандал....
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Лоша реклама няма :)
 
Re: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Мен ми е по-важно да не ми махнат линка, отколкото дали ще спечеля или не :) Тъпото е, че накрая остават линковете само на номинираните, а 100лв. са си 100лв. :D
Аз също имам разни съмнения, но не виждам смисъл от цялата работа :) Вероятно и аз бих гласувал пристрастно за сайта на някой познат/приятел от журито, ако е достатъчно кадърен сайта :)
 
Re: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Аз съм много далече от подобни "конкурси", но ако това е верно, съжалявам за участниците. Те бяха изнасилени с юмрук.Отзад.Отново.
А парите са най-малкото (макар, че за някой 100 лв са си 20% от месечната заплата). Верно, че в БГ уеб сектора е малък. Обаче никой не може да ме убеди, че не може да се намерят 50 човека (по 10 в категория) да са жури, различни от сегашните. Ааа, и съм сигурен, че ако се сменят имената само, СВ-тата съвсем спокойно могат да се отнасят за всеки.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: T_K
Re: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Г-н Младенов опитвате се тънко да замажете положението като както останалите хора от журито бягате негонени и се скатавате зад някакви измислени вратички.

Има 3 номинации - ФАКТ!
Тримата номинирани са вътрешни хора - ФАКТ!
Конкурсът е платен - ФАКТ!

Както се изрази един познат - "Оказва се, че БГСАЙТ не е състезание, а просто спонсориране на церемония, в която приятели си раздават статуетки."

Аз нямам какво да кажа. НИКЪДЕ В ЦЯЛ СВЯТ не се е чуло и видяло:

1. Организация с "идеална" цел да организира платени конкурси.
2. В платен конкурс да участва журито.
 
Re: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Шуробаджанашки не знам дали е, но решението да го направят платен и до ден днешен ми е непонятно.
Първата година не разбрах, че има такъв конкурс, втората и третата участвах за да спечеля първа награда на публиката, и да начукам канчетата на разни скъпоплатени сайтове, както и на един от организаторите, който изрази дълбоки съмнения, че има смисъл да се участва с подобна куца страничка. На четвъртата възроптах остро на Томс, че тази работа с платения конкурс няма да я бъде и че с течение на времето все повече хора като мен ще се откажат от участие, конкурсът ще загуби масовост и ще стане въртене на 50-ина сайта, които да се разбират едва ли не помежду си кой да спечели. Е... не знам дали стана точно така, някой може все още да го смята за критерий, за мен от 4-тото провеждане насам не е.
С най-топли чувства към Oggin, надявам се да не се обижда от мнението ми, не твърдя и че е правилно. Просто за мен, и конкурса и организаторите му са дискредитирани и е време за нещо ново, свежо и некорумпирано все още :)

Както се изрази един познат - "Оказва се, че БГСАЙТ не е състезание, а просто спонсориране на церемония, в която приятели си раздават статуетки."

Това звучи силно демотивиращо, но в голяма степен съвпада с мнението ми.
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Аз пак не мога да разбера кой опря пистолет в главата на участниците да си платят 40 лв и да участват?!?

Аналогичен случай - съзтезавам се за отбор в 2 аматьорски лиги по баскетбол. В едната организаторите си имат свой отбор, в другата съдиите си имат свой отбор. Плащаме си всяко участие - по желание. Плащаме си и техническите нарушения, които въпросните съдии са ни отсъдили.... но като ги бием с по 10-15 бройки разлика никой не може да оспори факта.
 
Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Аз пак не мога да разбера кой опря пистолет в главата на участниците да си платят 40 лв и да участват?!?

Аналогичен случай - съзтезавам се за отбор в 2 аматьорски лиги по баскетбол. В едната организаторите си имат свой отбор, в другата съдиите си имат свой отбор. Плащаме си всяко участие - по желание. Плащаме си и техническите нарушения, които въпросните съдии са ни отсъдили.... но като ги бием с по 10-15 бройки разлика никой не може да оспори факта.

Няма значение. Тази година аз платих. Догодина ще плати друг и не вярвам изходът от ситуацията да е по-различен. Както каза AlanFort, трябва да се говори за тези неща, иначе ни остава само да плачем за несправедливия свят.
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

AlanКъв? Така като гледам и сега само плачете, защото следващата година и със и без твоите 40 лв, БГ САЙТ пак ще има. Миналата година беше същото ляляне по фейса и форумите, сега пак, догодина не вярвам да има промяна. Ха дано промените нещо, тогава публично ще призная във вашия форум, че не хъбите напразно трафика - персонално на теб и на Станишев.
 
Последно редактирано:
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

И да стане някой случаен I какво, аз сега за пръв път чувам, че имало такъв конкурс??? Кои са тези, аз по-добре познавам програмата Мирка от колкото този конкурс. То и във всеки такъв един печели и останалите го ядат.
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Хлапета/нови не чували за конкурса, които да се лъжат винаги ще има. Всяка година се чудя как изобщо има хора, които да участват. Истинат е че всяка година журито е по-голямо, за да могат журито да вмъкнат повече приятелки сайтове - факт.
 
За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Марти, по-голямото жури, гарантира по-реалистично оценяване. Да не забравяме, че дори и в едно жури, реално хората са конкуренти. А по нашия полуостров да гласуваш позитивно за конкурента си, най-често е добро пожелание :)

Иначе, това да мрънкаш, ако не си успял си е съвсем нормално. Преди години Лили Иванова ме би в категория личен сайт/блог ... Помрънках, поплаках, поблизах рани и приех, че е нормално ... Мен никой не би ме слушал как пея :)

В случая колегата от razbirach, просто трябва да приеме, че Иво Илиев е по-добър и по-полезен от него на този етап и най-вероятно ще спечели. Но има към какво да се стреми
 
Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

В случая колегата от razbirach, просто трябва да приеме, че Иво Илиев е по-добър и по-полезен от него на този етап и най-вероятно ще спечели. Но има към какво да се стреми

Изкривявате нещата в погрешна насока. 21-годишният пикльо се помисли за много голям и като не го избраха, започна да плаче и да се цупи!

Няма нищо вярно, така че моля отправяйте градивни и конструктивни критики. Аз съм показал само факти, не съм хвърлял обвинения. Мнението на хората из целият Интернет е очевидно. Коментарите са ясни.

А пък ако ви покажа брояча на моя блог, сигурно ще има заплакали от вас. А това, че съм получил няколко десетки писма с похвали на пощата също е факт, който тежи много повече от една измислена статуетка.
 
За: Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

За: Re: За: BGSite.org - съмнение за шуробаджанащина или ?

Изкривявате нещата в погрешна насока. 21-годишният пикльо се помисли за много голям и като не го избраха, започна да плаче и да се цупи!

Няма нищо вярно, така че моля отправяйте градивни и конструктивни критики. Аз съм показал само факти, не съм хвърлял обвинения. Мнението на хората из целият Интернет е очевидно. Коментарите са ясни.

А пък ако ви покажа брояча на моя блог, сигурно ще има заплакали от вас. А това, че съм получил няколко десетки писма с похвали на пощата също е факт, който тежи много повече от една измислена статуетка.

Той също спделя факт, а не обвинение. Цитирам:

Иво Илиев е по-добър и по-полезен от него на този етап

Тъй като си се надъхал да ни разплачеш с брояча, да те попитам съвсем деликатно - изби ли 40 лв от adsence покрай пушилката? :)
 

Горе