SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

BL update

Re: BL update

johnny каза:
въпреки, че работих усилено за повишавано му.

Аз не мога да се похваля че съм се преработил... ама и не очаквам големи промени :icon16:
 
Re: BL update

Днес забелязах покачване - почти всички подстраници (категории) на тиксото са +1. Със сигурност мога да го твърдя за категориите банки, ядене, спорт, футбол и имоти. Жалко, че не дават директен линк (((
 
Re: BL update

Абе гугъл тоя път много злобно го карат не мислите ли?

Не стига че увеличавам беклинковете pagerank-a си остава същият, гледам и в други сайтове има спад.

А може би трябва да се радвам, че се е запазил?
 
Re: BL update

Побутвам темата с коментар, че ПР на главна страница на блога ми се е вдигнал от 2 на 3, което е доста странно, като се има предвид, че не съм правил никакъв линк билдинг.

Явно много малко хора са усетили този ъпдейт, а тези, които са го усетили, със сигурност не са много доволни. :cussing:
 
Re: BL update

Незнам, просто, споделям, че при мен не му дава PR... защо... незнам
 
Re: BL update

сутринта съм получил писмо от http://www.smartpagerank.com/ за промяна в PR
в моя случай засяга сайтове при които имаше разлика в PR между чист домейн адрес и адрес с www.

Има изравняване към по-висок PR ;)
 
Re: BL update

Харе са ми това инструметче http://www.smartpagerank.com/. Та реших да го изпробвам и забелязах че един от сайтовете ми е станал с PR4 от PR3.
Мисля че последните промени в изчисляването на PR-а са свързани с резултатите от търсене в Google.
Имам в предвид, че от 1500 референции 1300 са от резултатите при търсене в Google. Езика не мисля че има значение щото 95% от ключовите фрази по които е търсено са на български.
Който го интересува сайта е arsmedica.bg
Най-интересното е следната статистика
Backlinks
arsmedica.bg www.arsmedica.bg
0 Google: 12
689 Yahoo: 687
0 AltaVista: 632
0 AllTheWeb: 7

май за PR-а няма чак такова значение Backlinks (щом и при този случай се покачва)
Но пък са индексирани 5,520 страници, което мисля че сега е приоритет в Google.
The estimated value of arsmedica.bg is: $827 - харесва ми тази цифра (сигорно някой ще се похвали с по-голяма)
Този сайт съм го вкарал в Google Wen tools. Там има опция с която можеш да определиш как да се възприема домеина с www или без, т.е. дали arsmedica.bg или www.arsmedica.bg все тая и за това и за 2-та варианта PR-а е един и същ (може и да не е това причината).
 
Re: BL update

biodesign каза:
май за PR-а няма чак такова значение Backlinks (щом и при този случай се покачва)

Само backlinks имат значение за PR...
 
Re: BL update

biodesign каза:
Този сайт съм го вкарал в Google Wen tools. Там има опция с която можеш да определиш как да се възприема домеина с www или без, т.е. дали arsmedica.bg или www.arsmedica.bg все тая и за това и за 2-та варианта PR-а е един и същ (може и да не е това причината).

Избери си едно от двете arsmedica.bg или www.arsmedica.bg и направи 301 от единия към другия.

Webmaster Central sux.
 
Re: BL update

MacTeP каза:
biodesign каза:
май за PR-а няма чак такова значение Backlinks (щом и при този случай се покачва)

Само backlinks имат значение за PR...
"Google looks at more than the sheer volume of votes, or links a page receives; it also analyzes the page that casts the vote. Votes cast by pages that are themselves "important" weigh more heavily and help to make other pages "important."
В случая ако посещенията са от Google според теб няма ли да е висок PR-a. Реално това не са общопознатите backlinks. Google определено цени сайтовете които се линкват от него (може и от другите търсачки, не знам). Също голямо значение указват и броя на страниците кото са индексирани (все пак са свързани)

vlnt каза:
biodesign каза:
Този сайт съм го вкарал в Google Wen tools. Там има опция с която можеш да определиш как да се възприема домеина с www или без, т.е. дали arsmedica.bg или www.arsmedica.bg все тая и за това и за 2-та варианта PR-а е един и същ (може и да не е това причината).

Избери си едно от двете arsmedica.bg или www.arsmedica.bg и направи 301 от единия към другия.

Webmaster Central sux.

Честно да ти кажа има интересни възможности вътре. Това че има еднакъв PR за и без www. е станало щото пренаписвам урлто mod_rewrite (бях забравил)
 

Горе