SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Blogomania и интересен казус

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Копирам темата от групата Маркетинг и уебмастърство. Слагам я точно тук, защото видимо скоро сайта на някой ще трябва да посети реанимацията. Трогнат съм от "успешния начин на мислене" на някой хора, които вярвам, че скоро ще започнат да предлагат SEO услуги :clap:

Pavel Djunev
Имам удоволствието да споделя с Вас новата директория за статии в която можете да споделяте интересни неща за Ваши клиенти или за самите Вас - Blogomania.org
Статиите, които се добавят в Blogomania промотираме по следните методи: 1. добавяме линка към статията в няколко страници във фб с общ брой хора - 50 000. 2. добавяме линка към статията в pinterest, google plus, twitter.
Описани са правила за публикуване, които почти по нищо не се различават от останалите в сайтовете - тип директории за статии.
Харесвам · · Отказ на следене · събота в 17:54


Anton Daskalov Съветвам хората да не си губят времето с този сайт! Г-н Джунев иска само уникални статии и отказва да публикува такива, които са написани за собствени блогове. Според него това вече не е уникалност. Явно той иска да печели от реклами на гърба на хора, които могат и искат да пишат качествени статии. Аз лично поисках да ми бъде деактивиран акаунта, тъй като не смятам за коректно трудът ми да се използва за чужда облага! Предполагам, че няма да съм единственият, който ще направи това.
Вчера в 09:53 · Харесвам · 2

Ognian Mladenov Anton Daskalov каква ще е ползата, ако не е уникална ? Или аз нещо не разбрах ?
Вчера в 10:10 · Харесвам · 1

Anton Daskalov Ognian Mladenov, ползата за г-н Джунев е ясна - иска уникални статии, с което да получи трафик и да печели от реклама. Каква е ползата за някой, който поддържа блог - 0. След като иска да печели от SEO, да си наеме екип от платени автори и да пишат интересни теми само за него.
Вчера в 10:20 · Харесвам

Ivo Apostolov г-н Джунев не е писал някъде, че е благотворително дружество?
преди 23 часа · Харесвам · 6

Ognian Mladenov Когато той получи трафик и се позиционира по-добре, ползата е за теб. От колкото по-добре позиционирана страница получиш линк, толкова по-добре се позиционираш и ти. Директориите с неуникално съдържание пандата ги яде за закуска и нямаш никаква полза от тях. Да не говорим, че след определен етап могат дори и да ти навредят.
преди 23 часа · Харесвам · 10

Anton Daskalov А страница без качествено съдържание до какво води? :)
Аз приключвам, защото не ми се навлиза в SEO спорове кое е по-добре и кое - не. Казах си мнението, за да защитя тези които пишат качествени статии за читателите. Тези, които в главата си имат само SEO и нищо друго ще пишат статии пълни с ключови думи за сайта на г-н Джунев, но кой ще ги чете не знам...
преди 23 часа · Редактирано · Харесвам · 1

Ognian Mladenov Като цяло Pavel Djunev гледам, че е обявил неща, които малко хора правят за чуждите статии - пуска социални сигнали и то с прилични показатели. Това трябва да правят хората, които си пускат статиите, защото е в техен интерес, но видимо не го правят :)

Страница без качествено съдържание води до закусвалнята на пандите :)
преди 23 часа · Харесвам · 6

Ognian Mladenov Хубаво е човек да си казва мнението :)Още по-хубаво е да разбира какво говори :)
преди 23 часа · Харесвам · 4

Anton Daskalov Да, Ognian Mladenov, и си казвам мнението, и знам за какво говоря, а Вие? :)
преди 19 часа · Редактирано · Харесвам

Ognian Mladenov Времето и Гугъл ще покажат :)
преди 19 часа · Харесвам · 2

Pavel Djunev Ще се включа и аз и ще бъда кратък: Най-учтиво споделих с г-н Даскалов, че начина, по който е пуснал статията не е съгласно правилата. Той избра, да го изтрия от сайта и да премахна статията му - това и направих. Сега той си има уникална статия в собствения блог. Относно бъдещите участници, публикувайки статията си в Блогомания, те получават споделяне в много социални канали - средно на аудитория от около 50 - 100 к. С други думи, споделяме в социални канали във Фейсбук, Пинтерест, Туитър, Гугъл Плюс и др. Искам максимална ефективност за всеки копирайтер.
преди 17 часа · Харесвам · 1

Anton Daskalov Не беше особено учтиво, защото всяко Ваше изречение завършваше с удивителна. Иначе ще се радвам да ми обясните на кого са нужни тези 50 000 - 100 000 аудитория, като няма накъде да водят, защото очевидно се налага да преразказвам, това което вече съм разказал в блога си. Предполагам, че е по-добре да не питам как точно сте ги натрупали тези 50 - 100 000 фенове, че сигурно ще е доста интересно. Мога само да предположа... със снимки на котенца. След като искате да сте толкова прозрачен кажете кои са тези групи, за да знаят безплатните Ви копирайтъри за каква аудитория ще се трудят. Иначе да, потвърждавам, че сам пожелах да ми спрете акаунта и да изтриете пуснатата статия, защото считам работата с Вас за загуба на време и ресурси, които няма да ми донесат никакви плюсове.
преди 17 часа · Харесвам

Nikolay Krastev Anton Daskalov, човека предлага безплатна услуга, сложил си е условията, ако искате публикувате, никой не Ви задължава, защо се опитвате да му давате наклон на концепцията? Ognian Mladenov ясно посочи плюсовете, някой разбраха... някой явно не, но това си е моята гледна точка.
преди 11 часа · Харесвам · 2

Anton Daskalov Честно казано се отказвам да се опитвам повече да обяснявам, защото очевидно някои не разбират, нали Nikolay Krastev? :)
Групата е маркетинг и уебмастерство, наблягам МАРКЕТИНГ, така че спрете да наблягате само на SEO-мастерстването. От толкова взиране да се позиционирате напред, забравяте за хората, които четат статиите.
преди 2 часа · Харесвам

Ognian Mladenov Има ситуация наречена win/win в която и двамата печелят. Има я и в живота, вселената, маркетинга, SEO и всичко останало. В природата я наричат симбиоза. Има и ситуация в която единия печели, а другият губи (разбирай го, Гугъл му наказва сайта и той умира). В природата я наричат паразитизъм... А сега си помисли защо от 2000 човека, един не те подкрепи ? Смятам, че си добър човек и не искаш да навредиш. Прочети малко за Гугъл и дублираното съдържание, за Панда и ефекта и върху сайтовете и ако не си промениш мнението, обещавам да публикувам статията ти в сайт, много по-авторитетен и с повече трафик от този на Павел Джунев. Подозирам, че след това ще ми се сърдиш, но щом си избрал пътя да се учиш от собствените си грешки, а не от тези на другите ... ще ти се случват и такива работи :)

А що се отнася до Гугъл и маркетинга, запомни, че Гугъл е част от маркетинга. ОГРОМНА част ...
преди около час чрез мобилния · Харесвам · 1

Любомир Любомиров .....а къде са копирайтърите в цялата тая дандания.
преди 57 минути · Вече не харесвам · 1

Anton Daskalov Ognian Mladenov, очевидно защото са се отказали да си блъскат главите в стената, опитвайки се да обяснят нещо различно, или пък са се наплашили от любезно отправените заплахи, че ще им бъде навредено на сайтовете. Честно казано съм разочарован от напис...Вижте още
преди 51 минути · Харесвам

Ognian Mladenov Предавам се :)
преди 44 минути чрез мобилния · Харесвам · 4

Любомир Любомиров Оги заплашва с Панди и пингвини, никога директно :D
преди 38 минути · Харесвам · 1
 
Re: Blogomania и интересен казус

Цитат:

Има ситуация наречена win/win в която и двамата печелят. Има я и в живота, вселената, маркетинга, SEO и всичко останало. В природата я наричат симбиоза.

Respect, Оги!
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Да ама Антончо мисли иначе :)
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Остави го да си мисли Антончо. Те тея дето мислят... (няма да се доискажа, да не взема да засегна някой).

В крайна сметка печелят тези, които действат.
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Чак в продължението на дискусията разбрах, какво го е засегнало. Говорил съм му на ТИ, а не на ВИЕ :) Човекът явно е на прием в посолството на тази група. От утре всички започвате да си говорите на ВИЕ във форума :) Невъзпитаници такива :clap:
 
Re: Blogomania и интересен казус

А пък от мен се засегна, че съм написал три изречения и съм ги завършил с удивителна :)
Между другото.... !!!!!!!! - Засегнахте ли се? :p
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Огняне, Огняне, до къде стигнахте г-не!!! Да плашите хората с разни животни, както се плашат малките дечица с мечката!!! Що за човек сте Вие г-н Младенов?!!!
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Всеки си има мнение, ако не съвпада с твоето, можеш просто да го подминеш и да го оставиш сам да се учи. Не мога да разбера защо ако не е като вашето трябва да го заклеймявате, блокирате "субекти", предсказвате реанимации и иронизирате. Момчето си има мнение, което възпитано и сдържано обосновава, има и въпроси на които никой не си направи труда да отговори.
 
Re: Blogomania и интересен казус

Огняне, Огняне, до къде стигнахте г-не!!! Да плашите хората с разни животни, както се плашат малките дечица с мечката!!! Що за човек сте Вие г-н Младенов?!!!

:D :D :D
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

На кой въпрос не е получил отговор ? :)
 
Re: Blogomania и интересен казус

Оги, най-вероятно въпросите са му към мен - последно го интересува къде точно промотирам добавените статии :) - една от които определено няма да е неговата, тъй като е изтрита. Ако има такива въпроси, както и други съм му казал, може да ми ги задава на мейл или по телефон. Те не са в интерес на широката аудитория.
Предполагам това има впредвид и @траки
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Да, това имах предвид. Последното което написа в ФБ е най-доброто и за теб и за потребителите. Мир да има :)
  • "Ще ги изготвя и опиша в правилата - така е най-редно! Тук няма смисъл."
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

w-seo : смятам че си направил нещо полезно и много добро. Ако всички се грижеха така за клиентските статии, нямаше да сме на това дередже :)

Просто въпросите, които се повдигнаха в темата бяха принципни и ако някой е искал нещо да научи го е научил, а непросветените ще си останат в неведение. Така и трябва.

Заради такива обаче често мисля да се откажа да пиша в тази група.
 
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Чувствам се духовно освободен и умствено необременен от момента, в който напуснах тази група :) не виждам причина да тътрите олигофрениите от там тук, г-н Младенов, сър! Най-любезно Ви заплашвам Сър с бан и изтриване на Вашият профил, от собственият Ви форум, при следващ опит за внасяне на отрицателна енергия тук!
 
Re: Blogomania и интересен казус

eйййййй, днеска голям купон стана :)

OFF: (като сме на Сър )

Сър Джон към иконома:

- Свалете ми рояла от горния етаж!
- Ще свирите ли, сър?
- Не, забравил съм си цигарата на него!


май се изчерпа темата, да й удряме катанеца ....
 
Последно редактирано:
За: Blogomania и интересен казус

За: Blogomania и интересен казус

Да взема да пусна репутацията и тук ли ? :) Че сега ме е яд, че не мога да дам на s1yf0x :)
 
Re: За: Blogomania и интересен казус

Re: За: Blogomania и интересен казус

Чувствам се духовно освободен и умствено необременен от момента, в който напуснах тази група :) ...
И аз така, откак напуснах тази и другата Фб маркетинг сълюшънс
 

Горе