SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Bulsatcom vs Blizoo

Re: Bulsatcom vs Blizoo

bulsat-a @shangren яко изкупуват ланки затова имат такова покритие

аз съм на citylan (Пазарджик) и днеска влизам да си платя и гледам всичко на булсатком при плащането ме накараха само се подпиша, че съм клиент на фирмата като ми сменяли целите от 35лв с 35 мбпс ставало 25 майче а за 19 лв с 24 мбпс викам давай да пробвам за 19лв :) в крайна сметка не е фрапираща разликата при не гарантирана скорост
така че до голяма степен е от значение сигорно какъв е доставчика който ще купят във вашия квартал (град)
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

така че до голяма степен е от значение сигорно какъв е доставчика който ще купят във вашия квартал (град)

Зависи по-скоро каква им е политиката за развитие и колко са готови да инвестират. Имаше един доставчик "Airbites", може ми част от вас са го чували или дори ползвали. Та този доставчик беше изкупил една камара LAN-ки из София, като се мъчиха да се правят на големи, обаче нямаха никакъв съпорт, вкл. си бяха наели старите фирми - т.е. малките ЛАН-ове като подизпълнители за техническата поддръжка - т.е. не бяха променили нищо освен да си сложат бранда и да имат централизиран съпорт и каси и съответно не изкараха много дълго.

Аз бях към тях, защото бяха една от малкото алтернативи в Горубляне. В момента (след като фалираха) мрежата в Горубляне и Дружба си я изкупиха от старата фирма и съм 100 пъти по-доволен от обслужването, а дори и от техническата поддръжка, отколкото като бяха Airbites.

Та мисълта ми е, ако Bulsat правят същата схема - вероятността да се издънят е голяма, ако имат намерение да инвестират като си купуват клиенти и някаква базова мрежа, с цел да подобряват мрежата, обслужването и т.н. - имат голям шанс за успех.
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

Айде да напрая малко реклама на Виваком :)

Виваком ТВ е опция също. Като нови на пазара пускат добри промоции в момента, а телевизията им е сателитна като на Булсатком - т.е. е с много добро качество. За по-високите планове пускат бонус Premium Digital.

Bulsatcom имат едно голямо предимство пред конкуренцията - канала им ТВ+ купи правата на доста спортни събития,което ги изстреля с едни гърди напред пред конкуренцията. Лично аз гледам само това заради все още лошото качество на онлайн стриймингите.
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

Общо взето Булсат са супер в сравнение с Близу , и като телевизия и като интернет.
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

Имам наблюдение върху булсатком само към телевизията им - нямам оплаквания, освен лошото време / спиране на сигнала.

към близу имам и към двете - интернета и тв, няма оплаквания, като там не знам за прекъсванията дали ги има.
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

за времето което ползвам нито едно прекъсване нямам на интернета на булсат. телевизия ползвам от тях от години, прекъсвала ми е само при много зловеща буря. сложих си 80см антена и от тогава за 1 година да имам макс 1-2 пъти за по 5 мин прекъсване.

преди това с кабелната ми разгонваха фамилията от прекъсвания
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

В крайна сметка някой може ли да каже със сигорност подробна информация за интернета на БУЛСАТ (каква е свързаноста ; скороста на сваляне и скороста на качване ;постоянна ли е скороста на сваляне и качване ... ; прекъсва ли ? и ако прекъсва поради каква причина...буря или просто от от БУЛСАТ... )

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :)
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

:) Старичка тема, но явно съм я изпуснал при мен има и близу и булсаъком, ( и бтк :) , но тях не ги броя ) но фаворита за мен и винаги са си били еском. От 10 години вече съм при тях и нямам никакво намерение да ги сменям просто съм супер доволен то тях като цяло ( :D даже EVN пасти да ядат ), най-интересното беше бившият Евроком стана собственост на Близу и по време на детските ваканции разпратиха ученици по къщите на хората да ги агитират да вземат клиентите на еском, като предлагаха супер качество и скорости ( на думи разбира се ) на любезната мацка която си написа даже и мобилния телефон на гърбъ на тяхна брошура и отговорих че нямам намерение да си сменям оператора защото просто нямам забележки към него :) и въпреки всичко ми казаха " Ами то нали знаете където е близу няма място за други все пак, ако размислите заповядайте;) ".
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

Пичове! Имам същия проблем като в първият пост! Нещо променило ли се е от тогава? Как е статистиката?

Става дума за в Младост 3...
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

За Младост 3 - взимай булсатком. Те купиха Интех, които ползвам повече от 5 години без оплакване. 44МБ/с за 21 лева.
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

Аз съм на НЕТ1

3447705g.png
 
Последно редактирано:
Re: Bulsatcom vs Blizoo

Пинга е до Самоков - това е най-близкия сървър в момента. Иначе на торентите си държи 10МБ/с, ако има достатъчно силни сийдъри
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

В крайна сметка някой може ли да каже със сигорност подробна информация за интернета на БУЛСАТ (каква е свързаноста ; скороста на сваляне и скороста на качване ;постоянна ли е скороста на сваляне и качване ... ; прекъсва ли ? и ако прекъсва поради каква причина...буря или просто от от БУЛСАТ... )

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

и така някой може ли да каже нещо по въпроса ми :}
 
Re: Bulsatcom vs Blizoo

и така някой може ли да каже нещо по въпроса ми :}
Веднага ти казвам, Булсатком изкупиха много от кварталните мрежи в различни градове, така че връзката и прекъсваемостта ще зависи от това читава ли е била мрежата на кварталния доставчик, който са купили. При мен например мрежата беше много добре изградена и сега съответно услугата си е много добра. При един приятел в друг квартал мрежата беше ужасна (кабели и кутии по стълбове) и съответно услугата е зле, с чести прекъсвания. Най-добре разпитай на кой мрежата са изкупили в твоя квартал и читава ли е била.
 

Горе