SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CMS за туристически сайт

Re: CMS за туристически сайт

Това наистина е доса полезен списък. Благодаря.
За съжаление той не дава отговор коя би била най-подходяща в случая - вижда се кои са добрите, но май отговора ще трябва сам да го открия с опити.
 
Re: CMS за туристически сайт

Нямат ли право само модераторите да дават коментари? (червеничките и зеленичките).

Коментарът "joomla sucks" обижда доста уебмастъри, които изграждат сайтовете си на тази cms, а повечето все пак са минали през WP и са видяли недостатъците му преди това. WP е хубав скрипт, но за малки и средни проекти, ако се форсира функционалността с плъгини, то доста натежава. Това имах предвид.
Съответно и първият ми отговор бе точно по въпроса на ТС - cms, подходяща за туристически сайт. WP нито е cms, нито е подходящ за туристически сайт. Ако става въпрос за до 1000 уникални и само статии, то да, ще издържи, но съм сигурен, че собственик на туристически сайт няма да се задоволи само с това и ще иска да разшири функционалността му впоследствие. При WP ще блокира точно в момент, когато се развива и ще е неприятно да сменя "двигателя" насред път.

lifestyle.bg - на какво мислиш че е правен ? И още един куп от "тежките" сайтове. Поне според мен WP е доста по-функционален от Joomla и доста по лек.
 
Re: CMS за туристически сайт

Всеки може да слага такива коментари, чрез системата за раздаване на репутация.
Не всеки може да го намери лесно - за който не знае: Горе вдясно в поста - иконката с Везната.

Иначе за джумлата и уордпрес-а не сте прави. Абсолютно категоричен съм че сайт с 200 000 страници с джумла си тича, а с уордпрес не можеш да стигнеш и половината. Да не говорим за посещаемостта. Много колеги преработват такива уордпрес сайтове (смарти) когато станат много големи. Жив пример - 2-3 бг сайта за обяви.

Проблемите при жумлата идват от това, че кой знае и кой не не може да я олекоти, инсталират по 100 безплатни добавки и после се чудят защо сайт със само 1000 статии забива. Оттам се почва една четене из жумла форума... няма страшно: До година-две след това ще се справяте професионално, дерзайте, стискам ви палци. :)
 
Re: CMS за туристически сайт

Не всеки може да го намери лесно - за който не знае: Горе вдясно в поста - иконката с Везната.

Всъшност прав си. Не всеки знае къде се намира. Но хората с по-малко от 50 поста така или иначе не могат да оказват влияние. Хората, които прекарват повече време и пишат повече все някога ще научат как става. А и това беше все пак идеята на "видимите коментари за репутация" - да се популяризира системата за раздаване на репутация. :)

Извинявам се за офтопика, все пак за CMS-и си говорим. :)
 
Последно редактирано:
Re: CMS за туристически сайт

...

Иначе за джумлата и уордпрес-а не сте прави. Абсолютно категоричен съм че сайт с 200 000 страници с джумла си тича, а с уордпрес не можеш да стигнеш и половината. Да не говорим за посещаемостта. Много колеги преработват такива уордпрес сайтове (смарти) когато станат много големи. Жив пример - 2-3 бг сайта за обяви.

Проблемите при жумлата идват от това, че кой знае и кой не не може да я олекоти, инсталират по 100 безплатни добавки и после се чудят защо сайт със само 1000 статии забива. Оттам се почва една четене из жумла форума... няма страшно: До година-две след това ще се справяте професионално, дерзайте, стискам ви палци. :)

при 3-4000 уникални и спрени почти всички външни че и вградени плъгини пак товареше
 
Re: CMS за туристически сайт

Възможно е, ако всичко се правеше през админ панела нямаше да има web developers и всяко дете на 16 щеше да е уеб дизайнер, всичко щеше да е безплатно и щяхме да сме построили комунизама. Аз щях да съм най-щастлив :)
Обаче има и програмиране, настройки на сървърно ниво и други хитринки.
Те помагат такива сайт-чета с по 5000-6000 уникални и нагоре да си бачкат супер.
 
Re: CMS за туристически сайт

bnight - как реши, че lifestyle.bg е правен на wordpress???

А според теб на какво е правен ? Между другото и tialoto.bg до колкото имам информация е wordpress отдоло и повечето lifestyle сайтове.
 
Re: CMS за туристически сайт

Хей това нещо hotels.bg е на joomla и е на туристическа тема. Разгледай го за ориентация. Даже брояча не му е заключен и можеш сам да си направиш изводи.
 
Re: CMS за туристически сайт

@gogobg, благодаря за предложение, ще му хвърля един поглед.

Дискусията до сега показва, че единстсвеният що годе добър вариант е joomlа (може би и CMSSimple Made от класацията)), на която честно казано не ми се искаше да се доверявам, но явно ще трябва.
 
Re: CMS за туристически сайт

Аз също не съм почитател на Джумла, затова бих ти препоръчал това ---> http://drupal.org/project/openresort - drupal extension само не знам до колко ще ти свърши работа.

http://opensource.openresort.org/ - Дemo
 
Re: CMS за туристически сайт

Ако си го правиш за себе си, по-добре си го направи сам от нулата. Можеш да вземеш някой опен сорс за мениджмънт на потребители и да интергираш външен форум. Другите неща си ги направи сам, така ще можеш да барнеш хубаво СЕО-то и няма да се чудиш какво става и що е бавно.
 
Re: CMS за туристически сайт

@gogobg, благодаря за предложение, ще му хвърля един поглед.

Дискусията до сега показва, че единстсвеният що годе добър вариант е joomlа (може би и CMSSimple Made от класацията)), на която честно казано не ми се искаше да се доверявам, но явно ще трябва.

А аз мога да ти препоръчам това:
1. Ако знаеш как, направи си жумлата криво ляво.
2. След това разгледай това:
Функционалност за онлайн резервация
Доработена от нас българска версия е, с пейпал плащане и тн. Работещо. В момента се доработва за да е още по-Seo Friendly и пригодено за бг реалността. Може да му се направи какъвто и да е външен вид.
Не е безплатно! Ако се закупи само тази функционалност а другото си направиш сам ще ти излезе ултра изгодно и ще стане голям сайт с бъдеще.

Давам за пример, че до момента няма бг портал в който на 12 различни езика да може да влезе чужденец, да резервира онлайн, сайта да му вземе парите наистина и да разбере че са в пейпал акаунта ти вече и в реално време да маркира стаята като заета в календара. Всичко това автоматично. (само бг и енг. езиците са вкарани, но и другите работят) Ако не ти се свиди един долар, тествай го за да видиш как действа. Подробно описание има тук:
http://3dwebdesign.org/index.php/travel-sait-touristic-sait-hotel-sait.html
 
Re: CMS за туристически сайт

Аз бих ви препоръчал DNN - Dot Net Nuke. Страшно нещо е на C# може да се пише, има добра поддръжка, абсолютно безплатно, има много платени и неплатени модули, използва стандартизиран език и платформа която е стабилна и се е доказала....
Аз лично нямам голям опит с DNN но това ще е следващата стъпка ако искам да правя малки и не толкова малки сайтове за пари изван работата.
 
Re: CMS за туристически сайт

Аз бих ви препоръчал DNN - Dot Net Nuke. Страшно нещо е на C# може да се пише, има добра поддръжка, абсолютно безплатно, има много платени и неплатени модули, използва стандартизиран език и платформа която е стабилна и се е доказала....
Аз лично нямам голям опит с DNN но това ще е следващата стъпка ако искам да правя малки и не толкова малки сайтове за пари изван работата.

Това не изисква ли Windows хостинг?
 
Re: CMS за туристически сайт

Да точно! Изисква widnows hosting със поддръжка на .net framework и MSSQL server 2005/2008
 

Горе