SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CMS - недвижими имоти

Re: CMS - недвижими имоти

Изобщо не четеш какво пиша, а само си повтавяш едни и същи неща.
С подобен мироглед няма да стигнеш далеч.

Успех...
Мерси, успех и на теб, а и да не стигне далеч, ще има доста време да те чакам да ме настигнеш където съм :D
 
Re: CMS - недвижими имоти

Не съм ги пробвал, но може да ги разгледаш ... изглеждат доста добре :)


Ти ли ще публикуваш или хората ще публикуват?


Линка дава 404

Аз ще публикувам :)

Охо, вие ква дискусия сте направили , браво! Мерси за толкова полезна информация за размисли.
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Линка дава 404

при мен си е редовен линк, афилиейт линк, но редовен :)
 
Re: CMS - недвижими имоти

Netsurfer, пределно ясно е, че едно изпипано къстъм винаги е по-добрият вариант, но само в случай, че игнорираме 2-та фактора: ВРЕМЕ и БЮДЖЕТ. Колко от проектите, които се бълват на принципа на конвейерното производство в нашата китна родина, могат да се похвалят с достатъчно от двата ?
Всъщност за мен изпипаното къстъм решение е много повече от един скрипт. Като започнеш от основна концепция, уникален дизайн (обмислен до последното бутонче) + ползваемост, проектиране на информационната архитектура, програмиране, създаване на админ интерфейс ... сглобяване на всичко дотук в нещо, което да излъчва качество и да върши онова, за което е предназначено ... После тестване за бъгове и за ползваемост. После копирайтинг и запълване с оригинално и качествено съдържание, маркетинг ...
Това е АДСКИ много работа на поне няколко специалиста за продължителен период от време (колко точно зависи от натовареността на въпросните специалисти).
Колко от фирмичките в България си го позволяват, обръщайки се примерно към агенции от ранга на Icygen, Stenic, MAG studio ... ?
А до къде може да се стигне с бюджет 1500 - 2000 лв макс ?

И мен ме дразнят готовите решения: излишен "багаж", остарели концепции за код и най-вече това, че жална ти майка ако трябва да буташ нещо "отдолу". Но значи ли това, че въпросните си нямат приложение извън клишето "само за блог или форум" ?
В момента си пиша и дизайнвам e-shop от нулата, пак казвам от НУЛАТА, "къстъм" демек. Никакъв osCommerce, никакъв summerCart, никакво Magento и т.н. ! Аз самият не съм си давал представа колко комплексно задание си е това, колкото и елементарничко да излежда на пръв поглед (естествено ако правим нещата както трябва, а не през пръсти). Това БД с поне 20-на таблици, свързани помежду си с релации, логин система, система за регистрация с капчи, админ панел, интегриране на tinyMCE, скрипт за обработка и ъплоуд на снимки, сесии, мейл система (подвърждение на регистрация, възстановяване / смяна на парола, подтвърждение на поръчка, мейл до собственика за направена поръчка ....) писане на шопинг карт скрипт, интегриране на платежни системи ... сглобяване на това цялото и връзването му за някакъв красив фронтенд, тестване за работоспособност.... Вярно, готовият back-end ще си го ползвам с модификации за следващи e-shop проекти ... ама така или иначе си е купчина работа.

Както казаха хората, всичко е относително, няма универсална рецепта. В смисъл винаги съм се кефил примерно на "върха на сладоледа"-сайтове на големи брендове правени точно на Joomla, ама дето не можеш да кажеш, че е Joomla.
За какво модване става дума, лошо ми става само като си помисля. И поне аз си мисля (може и да бъркам), че работата по едно такова модване включва почти всичко, което съм изброил по-горе за едно "къстъм" решение, само дето я има готова базовата платформа. В този смисъл, в дадения случай и двата варианта са високобюджетни и изборът е въпрос на други критерии.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Аз пък немога да разбера защо всяка втора тема се обръща в заяждане за това дали къстъм решението е по-добро или готовото приложение.

Нека тия които се занимават с програмиране и уеб дизайн, да си кажат цената за съответното приложение и какво предлагат, вместо да се опитват да опровергават готовите приложения.

Аз лично си работя с цмс-ки и каквото ми трябва си го модвам.

Но тия спорове вече стават банални.
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Според мен мнението зависи от кой отбор играеш. Ако си изкарваш прехраната като фирма за поръчков софтуер или рекламна агенция, ще вадиш от ръкава едни аргументи, ако получаваш заплащане като фунция от процент от печалбата на крайните клиенти, ще акцентираш на други.

В настоящият момент, и при тази сутиация на пазара, за мен е много по изгодно да си "кривя" душата, и да хваля custom решенията, защото по този начин вкарвам неизвестно число конкуренти на моите клиенти в разходи за безсперспективни решения, като даже е почти сигурно, че след като се поразорят малко, ще преминат на готови CMS, пак с някакъв шанс ставайки ми клиенти.
Сега остава да посмята дали не е по-изгодно да имам две форум самоличности.
 
Последно редактирано:
Re: CMS - недвижими имоти

Защо някой казва, че custom решението е по-добро, като не е така?
Ако беше по-добро просто нямаше да има други.
Мерцедеса е по-добър от БМВ-то ми звучи много несериозно изказване.
Едното е по-добро спрямо бюджет, другото спрямо функции, третото по друг критерии.


@netsurfer затова ти дадох отрицателна репутация, защото изказването ти не е вярно и е подвеждащо, разбира се сега имаш възможност да ми е върнеш.
 
Re: CMS - недвижими имоти

А нещо по-конкретно? Правил ли си такова чудо?
Каква точно е реализация?

Примерно ако ще платя 119 $ за приложение за Джумла дали ще получа всичко, коети ми трябва? Демо от сайта не е много ДЕМО-нстриращо :confused:


Мерси на всички !

yourmobile.ws/imoti <= Ето ти пример за такова решение, в момента сайта не е довършен, защото се отказаха от него, явно 300 лв. бяха прекалено много за такъв сайт, искаха за тези пари да им направя такъв сайт - harmony-estates.com :cool:
 
Re: CMS - недвижими имоти

Защо някой казва, че custom решението е по-добро, като не е така?
Ако беше по-добро просто нямаше да има други.
Мерцедеса е по-добър от БМВ-то ми звучи много несериозно изказване.
Едното е по-добро спрямо бюджет, другото спрямо функции, третото по друг критерии.


@netsurfer затова ти дадох отрицателна репутация, защото изказването ти не е вярно и е подвеждащо, разбира се сега имаш възможност да ми е върнеш.
Не няма да ти дам - реп ...
Като говорим за коли - кое по-добре на писта? - една S класа 65 amg 612 коня или един slr пак толкова коня - едното е лимузина, другото е спортна кола ... Едното от 0 е започнато с идеята да е спортна кола, другото е почнато с идеята да е луксозна лимузина, като в последствие са МОДНАЛИ, че да стане малко спортна ...
Същото е с CMS - имаш спортна лимузина - със всичките + и - на това и от другата страна - назобен къстъм CMS без нищо излишно ...
 
Re: CMS - недвижими имоти

Не няма да ти дам - реп ...
Като говорим за коли - кое по-добре на писта? - една S класа 65 amg 612 коня или един slr пак толкова коня - едното е лимузина, другото е спортна кола ... Едното от 0 е започнато с идеята да е спортна кола, другото е почнато с идеята да е луксозна лимузина, като в последствие са МОДНАЛИ, че да стане малко спортна ...
Същото е с CMS - имаш спортна лимузина - със всичките + и - на това и от другата страна - назобен къстъм CMS без нищо излишно ...

А разработката на спортната кола е стотици пъти по-скъпа от тунинговането на лимузината... КОЕТО обяснява защо custom сайтовете са на умиране и ще се кротнат някъде на не повече от 2..3% пазарен дял
 
Re: CMS - недвижими имоти

А разработката на спортната кола е стотици пъти по-скъпа от тунинговането на лимузината... КОЕТО обяснява защо custom сайтовете са на умиране и ще се кротнат някъде на не повече от 2..3% пазарен дял
Ехе, ти колко спортни коли си направил, че знаеш, че е стотици по-скъпа :)
А тези 2 ... 3 % държат над 90% от целия пазар в интернет :D
А къстъм решенията показват до колко един проект е сериозен ;D
 
Re: CMS - недвижими имоти

Ехе, ти колко спортни коли си направил, че знаеш, че е стотици по-скъпа :)
А тези 2 ... 3 % държат над 90% от целия пазар в интернет :D
А къстъм решенията показват до колко един проект е сериозен ;D

пазарен дял като бройка. при определено ниво на сложност вече не може без кустом решение но то се налага само в 2..3 процента от задачите и то защото некустом решението не може да постигне някакви параметри. Тогава всички преглъжащ че кустом решението е в пъти по скъпо. А колко един проект е "сериозен" няма нищо общо с имиджа на кустом или не кустом освен от бюджетна гледна точка. Но това пък никога не е играло особена роля при мотивация на потребителите да консумират защото те се интересуват от качеството на продукта и колко струва а не например дали дограмата във фабриката в която е произведне техният телевизор е 10 слойна или 5 слойна или колко скъпо джакужи имал мениджъра в кабинета си
 
Re: CMS - недвижими имоти

Мерси, успех и на теб, а и да не стигне далеч, ще има доста време да те чакам да ме настигнеш където съм :D

Пич, не ме познаваш офлайн, не знаеш с какво се занимавам, не знаеш общо взето почти нищо за мен.
С подобни изказвания, най-много да си отрежеш пътя към някой сериозен бъдещ твой клиент, който просто ме попита какво мисля за теб. Но си млад и вярвам с годините ще помъдрееш.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Всъщност истината е, че дори и къстъм решенията се базират на готови неща, направени предварително от фирмата или програмиста. Аз в момента търся да поръчам два сайта и виждам, че повечето фирми си работят с техни CMS-и и ги модват според клиента и цените вече са доста изравнени. Например: "Къстъм" решение за онлайн магазин ми излиза по-евтино (по цена от две-три сериозни фирми, като изключвам цифромани като MAG и подобни :)), отколкото от SummerCart да ми моднат техния си магазин. ?!?!?

Освен това по белия свят има хора специализирани дотолкова в модването на Jommla или Drupal или какъвто си искате друг CMS, че е трудно да се направи разлика между къстъм и Open Source CMS и като качество и като цена.
Оттам моето мнение е, че дори е по-добре да е опен сорс ЦМС защото утре взимаш друг специалист по Joomla например и той ти оправя бакиите на предишния. В къстъм решението като вземеш друг програмист, всеки ти казва, че по-добре да ти напише кода наново щото стария бил голяма боза, ама откъде знаете, че и новия няма да е боза. ?!?!?

Това ми изказване е от гледна точка на човек който разбира доста от програмиране, не го прави лично, но има, имал е и ще има доста вземане даване с програмисти :)
 
Re: CMS - недвижими имоти

За какво се дърлите толкова, всичко си зависи от проекта. Като ти даде клиента заданието или поне ти обясни какво иска, сядаш преглеждаш и ако може да се осъществи на CMS го правиш, ако не сядаш и пишеш custom решение. Лично на мен последната година не ми се е налагало да пиша, просто CMS-ите станаха гъвкави и богати на плъгини.
 
Re: CMS - недвижими имоти

Всъщност истината е, че дори и къстъм решенията се базират на готови неща, направени предварително от фирмата или програмиста. Аз в момента търся да поръчам два сайта и виждам, че повечето фирми си работят с техни CMS-и и ги модват според клиента и цените вече са доста изравнени. Например: "Къстъм" решение за онлайн магазин ми излиза по-евтино (по цена от две-три сериозни фирми, като изключвам цифромани като MAG и подобни :)), отколкото от SummerCart да ми моднат техния си магазин. ?!?!?

Освен това по белия свят има хора специализирани дотолкова в модването на Jommla или Drupal или какъвто си искате друг CMS, че е трудно да се направи разлика между къстъм и Open Source CMS и като качество и като цена.
Оттам моето мнение е, че дори е по-добре да е опен сорс ЦМС защото утре взимаш друг специалист по Joomla например и той ти оправя бакиите на предишния. В къстъм решението като вземеш друг програмист, всеки ти казва, че по-добре да ти напише кода наново щото стария бил голяма боза, ама откъде знаете, че и новия няма да е боза. ?!?!?

Това ми изказване е от гледна точка на човек който разбира доста от програмиране, не го прави лично, но има, имал е и ще има доста вземане даване с програмисти :)

точно така. а да не говорим какво става ако конкурентите ти в бранша измислят нещо готино, то се окаже успешно и трябва да го повториш, или пък трябва да разшириш функционалността сериозно
 

Горе